Hokejisté Frýdku-Místku v přípravě vyhráli

Nový Jičín – Hokejisté Nového Jičína odehráli druhé přípravné střetnutí na novou sezonu II. ligy, skupiny Východ. Po úvodní remíze 5:5 na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí tentokrát hostili doma Frýdek-Místek. V hostující brance dostal tentokráte šanci Metoděj Vašut, který však díky poctivé práci obránců Frýdku příliš práce neměl. To na druhé straně měl Lukáš Šrámek (v minulé sezoně brankář Frýdku-Místku, pozn. red.) co dělat.

16.8.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Kešelák

HC Nový Jičín - HC Frýdek-Místek 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Frýdečtí hráči byli od začátku utkání aktivnějším celkem a vytvářeli si i spoustu šancí. Na konci 5. minuty se poprvé vylučovalo a domácí Nový Jičín tak hrál první přesilovku utkání. Ve vlastním oslabení našel Mintěl přesnou přihrávkou z obranného pásma dobře postaveného Kolaříka, který dlouhý pás až na útočnou modrou dokázal zpracovat a Šrámkovi nedal šanci – 0:1. Po úvodní brance hosté ještě více ožili a dlouho pobývali v útočném pásmu Nového Jičína. V 8. minutě udeřilo podruhé, když Kolařík dokázal dorazit střelu Ondřeje Sluštíka – 0:2. Dvě branky, které padly v krátkém časovém sledu, dodaly hostům potřebný klid. Jičínští se snažili o vstřelení kontaktní branky, jenže šance, které si vypracovali, jim dokázal pochytat pozorný Vašut. První třetina tak skončila vítězstvím červenobílých barev 2:0.

Druhou dvacetiminutovku začali lépe opět hostující hokejisté, kteří se ve 24. minutě radovali potřetí v zápase. To Kudláček našel dobře postaveného Jana Sluštíka, který se nemýlil – 0:3. Poté se do pár příležitostí dostali i domácí, v cestě jim však stál frýdecko-místecký brankář, který tak stále držel čisté konto. To si uhájil i ve 27. minutě, kdy na trestné lavici pobýval Rasíka. V polovině zápasu se v domácí brance místo Šrámka objevil Kozák, ale ani jemu čistý štít dlouho nevydržel. Ve 32. minutě jej překonal Ondřej Sluštík, čímž hosté vedli již 4:0.

Závěrečná třetina se nesla v duchu zahozených šancí na obou stranách. Nutno přiznat, že domácí si jich vypracovali více, naráželi však na dobře chytajícího Vašuta. Své druhé přípravné střetnutí nakonec hokejisté Frýdku-Místku vyhráli 4:0.

K dalšímu utkání se vydají Piskořovi svěřenci v úterý 17. srpna na led do Prostějova, kde budou chtít určitě vrátit domácím porážku z prvního vzájemného utkání. Před domácími diváky nastoupí pak Frýdečtí o den později, a to ve středu 18. srpna, kdy od 18 hodin změří své síly s korejským výběrem.

Ohlasy trenérů

Petr Kneblík (trenér Nového Jičína): „Dnešní utkání bylo jako voda a oheň se včerejším. Ve Valmezu jsme hráli solidně, dneska úplná bramboračka. Nedisciplinovanost hráčů, někteří vypadali, jako by hráli poprvé hokej. Dneska to bylo velice špatné. Bylo to i únavou, protože ještě hráči nemají vytvořené podmínky pro rychlost, ale i přesto se dopustili taktických chyb. To, že odskočí puk, nebo není rychlost na začátku sezony, to bych bral. Ale po taktické stránce to bylo špatné. V poslední třetině jsme mohli během deseti minut lehce srovnat, ale ani do prázdné branky jsme neskórovali.“

Michal Piskoř (trenér Frýdku-Místku): „Bylo vidět, že Nový Jičín nepostavil nejstarší hráče. Utkání odehráli mladí kluci, ale i přesto jsem spokojený s výkonem, kromě třetí třetiny, protože to už nemělo s hokejem nic společného. První dvě třetiny kluci makali, dostávali se do šancí, které i proměnili a hlavně v obraně poctivě bránili, takže celkem solidní, poctivý výkon.“
Branky: 5. Kolařík (Mintěl), 8. Kolařík (Mintěl, O. Sluštík), 24. J. Sluštík (Kudláček), 32. O. Sluštík (J. Sluštík, Kalina). Vyloučení: 5:8, bez využití, v oslabení: 0:1, diváci: 60, poměr střel: 21:40.

Nový Jičín: Šrámek (31.Kozák) - Hruškovský, Hradil, Andrýsek, Parma, Valchář, Chvostek, P. Zedník, M. Toman, Uhlár, Gebauer, Martinčík, R. Částečka, Tomášek, A. Zedník, J. Částečka, Havlík. Trenéři: Petr Kneblík a Jaroslav Havlík.
Frýdek-Místek: Vašut - Krutil, Mintěl, Kudláček, Vajda, Raszka, Matzke, Kolařík, Kopáč, O. Sluštík, Štubňa, J. Sluštík, Kotásek, Čára, Štochl, Kalina, Matysz. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.