Hokejisté Gedosu přenechali body hostům

Nový Jičín - V předposledním utkání před vyřazovací částí hostili hokejisté Nového Jičína Žďár nad Sázavou. Hosté utkání 45. kola II. ligy rozhodli ve druhé části. Poslední utkání před play-off odehrají Novojičínští v neděli od 17.00 na ledě přerovských Zubrů.

6.3.2009 1

Ilustrační fotoFoto: Jaroslav Houštecký

HC Gedos Nový Jičín - SKHL Žďár nad Sázavou 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří v 7. minutě otevřeli skóre brankou Romana Sobotky. Na vyrovnání ale novojičínští diváci dlouho nečekali. V 10. minutě srovnal ve vlastním oslabení Petr Macháček – 1:1. Ještě lepší vstup měli hosté do druhé třetiny. Ve 22. minutě poslal hosty podruhé do vedení Jakub Vránek. A opět se na vyrovnání dlouho nečekalo. Srovnání pro domácí zařídil Petr Gulda ve 24. minutě – 2:2. Zlom nastal ve druhé polovině střetnutí. Ve 35. minutě poslal hosty potřetí do vedení Josef Hron a v 37. minutě navýšil vedení Žďáru Miroslav Bukáčel – 2:4.

Vstup do poslední části patřil domácím. Ve 43. minutě snížil na rozdíl jediné branky Přemysl Vašut – 3:4. Poslední slovo měli ale hosté. Závěrečnou branku zápasu zařídil hostující Ugo Dobiáš ve 47. minutě (3:5) a rozhodl, že body doma nezůstanou. „Dneska nás Žďár přehrál. Byli lepší v bruslení i v kombinaci, vytvořili si plno šancí. Celý zápas nás podržel gólman, jinak bychom dostali více gólů,“ zhodnotil novojičínský trenér Josef Doboš.

„Bylo to pro diváky zajímavé utkání. Kdybychom po první třetině vedli tři - jedna, nikdo by se nemohl divit a utkání by vypadalo asi jinak,“ dodal kouč Žďáru nad Sázavou Martin Sobotka.

Branky a nahrávky: 10. Macháček (Vašut), 24. Gulda ml. (Lhotský, Macháček), 43. Vašut - 7. Sobotka R. (Pleva, Křisťan), 22. Vránek, 35. Bukáček (Vránek), 37. Bukáček (Souček, Dítě), 47. Dobiáš, vyloučení: 8:6 - 10 min. Sobotka M. (Žďár n. S.), využití: 0:0, v oslabení: 1:0, poměr střel: 44:34, diváci: 236

Nový Jičín: Kozák - Štindl, Vašut, Valchář, Pelikán (25. Částečka J.), Gulda st., Marek - Lhotský, Macháček, Gulda ml. - Bacul, Tomášek, Toman R. - Kabeláč (41. Křesťan ), Sluštík, Skaloš. Trenér Josef Doboš

Žďár: Němec - Souček, Mühlfait, Havelka, Kolda, Pleva, Sobotka R. - Dítě, Bukáček, Vránek - Dobiáš, Křisťan, Kaut - Man, Plachý, Sobotka M. Trenér Martin Sobotka

Ostatní výsledky II. ligy, skupiny Východ – 45. kolo: SHK Drtiči Hodonín – HHK Velké Meziříčí 7:2 (3:1, 3:0, 1:1), branky a nahrávky: 1. Jurásek, 6. Protivný (Jurásek, Komárek), 11. Barták (Peš, Holeš), 28. Hoza (M. Rapant), 36. M. Rapant (Pokorný), 40. Komárek (Jurásek), 58. Komárek – 13. Kunstmuller (Stráňovský), 59. Kunstmuller (Konta); HC Uničov – HK Jestřábi Prostějov 2:5 (0:1, 0:3, 2:1), branky a nahrávky: 49. Sršeň (Rajnoha Kamil), 58. Diviš (Sršeň) – 12. Falter (Plzák, Hlouch), 23. Rak (Staněk, Hlouch), 25. Dostál (Skokan, Giba), 30. Rak (Hlouch, Plzák), 51. Janečka (Novák, Holuša); Valašský hokejový klub Vsetín – HC ZUBR Přerov 6:5 (2:3, 2:1, 2:1), branky a nahrávky: 1. Mikeš (Štraub), 19. Ašer (Zavrtálek, Podešva), 22. Hrňa (Štraub), 23. Knebl (Podešva), 44. Hrňa (Mikeš, Štraub), 59. Mikeš – 15. Sprušil (Kočara, Martinák), 16. Kočara (Hanák, Kubala), 18. Kubala (Matějka), 25. Faltýnek (Sprušil), 53. Kočara (Kubala, Faltýnek); HC Spartak Pelhřimov – HC TJ Šternberk 4:8 (1:2, 1:3, 2:3), branky a nahrávky: 16. Dušátko (Kubát, Pelán), 22. Plachý (Hrbatý, Tecl), 42. Plch (Meloun), 43. Hrbatý (Plachý, Tecl) – 6. Fiala (Meidl), 13. Zima (Jurák), 21. Zima (Stříteský), 36. Jurák, 37. Šimo (Dobrý, Fiala), 45. Vích (Musil), 52. Dobrý (Fiala), 60. Trunda (Meidl); HC Břeclav – VSK Technika Brno 4:6 (0:2, 2:3, 2:1), branky a nahrávky: 27. Strýček (Čikl, Barák), 37. Prachař (Nohel, Kárný), 45. Balát (Kurial), 53. Hrůza (Strýček) – 6. Mráz (Daňo, Benýšek), 11. Gabriška (Němec), 32. Liška, 35. Špok (Kučírek), 36. Hrtús (Liška), 60. Mráz; HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava 8:3 (3:1, 1:1, 4:1), branky a nahrávky: 11. Kratěna (Šebesta, Sochorek), 12. Matějný (Bokroš L., Tatarčík), 16. Šebesta (Sochorek), 37. Růčka (Matějný, Zrník), 46. Tatarčík (Dvořák P., Matějný), 49. Kratěna (Sochorek), 52. Lukáš Bokroš (Dědek, Vaněček), 56. Petr Dvořák (Tatarčík) – 8. Chalupa (Kukl, Kocián), 26. Měch (Grofek), 51. Kocián (Měch, Kukol); HC Orlová – Salith Šumperk 2:3 (0:2, 1:0, 1:1), branky a nahrávky: 38. Prokop (Minařík), 48. Studený – 13. Holík, 16. Ambruz (Sedlák), 41. Duba (Blanár). (pet, cas)