Hokejisté Kopřivnice doma přestříleli Krnov a nadále vedou

Tým trenéra Slabého vyhrál popáté v řadě. Pěti body (1+4) se blýskl útočník Kameníček.

7.11.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník/Dalibor Tobola

Už pátou výhru v probíhajícím ročníku krajské ligy si o víkendu připsali hokejisté Kopřivnice. Vítězství proti Krnovu se však nerodilo lehce. Ještě po čtyřiceti minutách byl stav vyrovnaný 3:3.

Studénka, jež nadále čeká na první body, měla o víkendu volno a nyní se pokusí vylepšit nelichotivou bilanci na ledě Bohumína, který zatím také marně čeká na první bodový zisk.

Krnovští se v Kopřivnici, po domácích chybách, ujali vedení a už po pěti minutách vedli 2:0. Domácí však ještě do konce první periody skóre srovnali.

Kopřivnice do poslední třetiny stáhla hru na tři lajny a pěti brankami v poslední části zápas zlomila na svou stranu. „Utkání jsme začali špatně nekoncentrovaností a podceněním, a celý zápas se pak od toho odvíjel. Měli jsme hromadu šancí, ale chyběla nám střelba. Kluci to pak zjednodušili, vytvořili jsme si tlak, přišla střelba, a z toho začaly pramenit naše góly," sdělil k utkání kouč Kopřivnice Václav Slabý.

Pěti body se v utkání prezentoval Kameníček, jenž k jedné brance přidal čtyři asistence. Celá třetí lajna domácích odehrála proti Krnovu výtečné představení.

Kopřivničtí, kteří mají o víkendu volno, přivítají v dalším utkání na domácím ledě spolufavorita soutěže z Orlové.

Duel startuje v sobotu 15. listopadu v 17 hodin. „Myslím si, že se to bude ve druhém kole lámat. Máme doma Orlovou, Horní Benešov, Rožnov a Studénku a jedeme jenom do Bohumína a do Krnova. Musíme se na druhou čtvrtinu dobře připravit," prohlásil Slabý, jenž závěrem prozradil: „V příštím kole, doma proti Orlové, chystáme pro diváky překvapení."

Na dotaz, zdali se jedná o start kopřivnického odchovance a v loňské sezoně ještě kapitána extraligových třineckých Ocelářů, Radka Bonka, s úsměvem odvětil. „Jak říkám, nechme se překvapit. V příštím kole se uvidí," řekl šéf kopřivnické střídačky.

HC Kopřivnice - HK Krnov 8:5 (2:2, 1:1, 5:2)

Branky a asistence Kopřivnice: Štěpják 2 (Kameníček 2), Horák 2 (Kameníček 2), Linduška (M. Chvostek), Bartošák (Sluštík), Kameníček (Horák), M. Chvostek (Linduška).
Kopřivnice: Kozák Petružálek, R. Polášek, Jašek, F. Chvostek, Cabák, Chalupa M. Chvostek, Bílek, Sluštík Suchý, Macháček, Linduška Horák, Kameníček, Štěpjak Mičulka, Bartošák, Klečka. Trenér: Václav Slabý.

Program 7. kola:

Sobota 8. listopadu, 17.00 Rožnov - Horní Benešov, Krnov - Orlová, 18.00 Bohumín - Studénka.

7.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.