Hokejisté Kopřivnice zahájili novou sezonu úspěšně

Frýdek-Místek - Hokejisté Kopřivnice zahájili novou sezonu v krajské lize mužů. K prvnímu mistrovskému utkání zavítal na jejich led Frýdek-Místek. Loňský účastník baráže o druhou ligu nakonec, díky poslední třetině, přesvědčivě vyhrál.

11.10.2008

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

Od úvodního buly viděli diváci v Kopřivnici vyrovnaný duel. První větší šanci si v 5. minutě vypracovali domácí hokejisté, ale zkušený Feber byl pozorný. Hosté se snažili dobýt domácí branku, ale většinou naráželi na pozornou kopřivnickou obranu. V 9. minutě se opět předvedl frýdecko-místecký brankář, který zneškodnil další velkou šanci. Jenže následovalo buly v obranném pásmu a domácí Chalupa otevřel skóre zápasu. Ještě v téže minutě si nedovoleně počínal Trubka a vzápětí putoval na trestnou lavici Novák. Hosté tak museli určitou chvíli bránit pouze ve třech proti pěti, což se jim nakonec i podařilo.

Úvod druhé třetiny začal Frýdek přesilovkou, ale výhodu jednoho muže na ledě nezužitkoval. Ve 26. minutě zase hráli naopak v oslabení hosté, čehož Polášek využil ke zvýšení vedení na 2:0. Hosty inkasovaný gól nabudil a ve 31. minutě bylo sníženo. To se k puku dostal Piecha, před brankou našel volného Zapletala, a ten nedal domácímu brankáři šanci – 2:1. V těchto chvílích se hrál útočný hokej, ve kterém drželi prim oba brankáři. Ve 35. minutě mohl srovnat nepříznivý stav Křivák, jenže ještě nedal. Následovalo buly, Frýdečtí vyhráli vhazování, k puku se dostal Merta a po jeho přihrávce byl již Křivák úspěšný – 2:2.

O vítězi utkání nakonec rozhodla závěrečná třetina. V ní se domácí hned z kraje ujali, opět Poláškem, vedení. O minutu později se Kopřivničtí radovali znovu, když Hübl překonal Febera střelou nad levý beton. Domácí hráče vedení uklidnilo a ve 47. minutě poskakující puk v obranném pásmu hostí umístil přesně do branky Zedník. Šestý gól přidali domácí dvě minuty před koncem zápasu, kdy Frýdečtí chybovali v obranném pásmu.
Ve 2. kole krajského přeboru zavítá kopřivnický tým, již dnes od 17 hodin, na zimní stadion ve Studénce. Na domácím kluzišti se představí Kopřivnice opět až v neděli 19. října, kdy od 17 hodin hostí HC Strojosvit Krnov.

HC Kopřivnice – HC Frýdek-Místek 6:2 (1:0, 1:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 9. Chalupa (Veřmiřovský), 26. Polášek (Pelikán), 42. Polášek (Man) 43. Hübl (Fojtík), 47. Zedník (Palacký, Veřmiřovský), 58. Fojtík (Jakubu) - 31. Zapletal (Piecha), 35. Křivák. Vyloučení: 6:6, navíc 10 minut Zedník a Merenda (oba Kopřivnice), využití: 1:0, diváci: 220.
Kopřivnice: Chlad, Jedlička, Sopuch, Koloničný, Veřmiřovský, Hübl, Štěpják, Merenda, Palacký, Sedlák, Pelikán, Fojtík, Man, Hrubý, Chalupa, Jakubu, Zedník, Polášek. Trenér Vladimír Slovák, vedoucí mužstva Antonín Fanta
Frýdek-Místek: Feber, Piecha, Říhošek, Sochacký, Pilař, Křivák, Kameník, Glac, Zimmer, Bojda, Trubka, Wlaka, Zapletal, Pastorek, Kappel, Merta, Novák. Trenér Tomáš Špaček, vedoucí mužstva Miloslav Fojtík. (zd)