HC Nový Jičín – VSK Technika Blansko 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Skóre utkání otevřeli domácí. V 10. minutě vyslal Bacul Skaloše, ten obehrál obránce hostí a tváří v tvář gólmanovi se nemýlil – 1:0. I hosté měli šance na vyrovnání, ale ve všech případech podržel domácí obranu gólman Slovák.

Také druhá část byla celkem vyrovnaná. Ve 24. minutě ale ujel ve vlastním oslabení Petružálek, přihrál volnému Baculovi, a ten navýšil skóre Nového Jičína – 2:0. Pak přišla na řadu Technika. Ve 30. minutě snížil, a vrátil hosty opět do hry, Fischer, který tak využil přesilovou hru Blanska.

Ani poslední část nebyla skoupá na branky. Tentokrát se trefovali jen domácí. V čase 44:55 zvýšil uzdravený novojičínský kapitán Macháček a za další dvě minuty a jednu sekundu dal výsledku definitivní podobu Andrýsek, který zužitkoval přihrávku Tomáška – 4:1.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Pěkné a zasloužené vítězství. Poslední třetina už byla opravdu podle představ. První se ještě dala, ale druhá byla špatná. Bohužel to, že máme špatnou druhou třetinu, nás provází tak čtvrtý zápas. Je dobře, že nově postavená pětka Zedník, Toman, Bacul si vypracovává šance.

Vlastimil Odehnal (Technika): Začátek jsme měli špatný, ale potom se to zlepšilo. Dostali jsme takový nesmyslný gól. Navíc jsme ve druhé části dostali gól v přesilovce, což se nesmí stávat. Ve třetí třetině jsme udělali dvě nesmyslné chyby v obranném pásmu a bylo po zápase.

Branky a nahrávky: 10. Skaloš (Bacul, Zedník), 24. Bacul (Petružálek), 45. Macháček (Gulda st.), 46. Andrýsek (Tomášek, Macháček) – 30. Fischer (Tesař, Pazdera), vyloučení: 3:4, využití: 0:1, v oslabení: 1:0, poměr střel: 28:26

Nový Jičín: Slovák – Petružálek, Skaloš, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda st., Andrýsek – Bacul, Toman M., Zedník – Šimo, Pavlačka, Uhlár – Sluštík, Macháček, Tomášek. Trenér Petr Kneblík
Blansko: Jirkův – Rajnoha M., Zítka, Pazdera, Dufek, Zapletal, Úlehla, Žalud – Stehlík, Hrůza, Látal – Fischer, Tesař, Veselý – Odehnal, Benýšek, Brzobohatý – Mífek. Trenér Vlastimil Odehnal