HC Gedos Nový Jičín – HZ Zubr Přerov 2:5 (1:1, 0:4, 1:0)

Přestože první šanci utkání měli domácí, z rychlé braky se radoval soupeř. V 6. minutě přihrál Sedlák mezi kruhy Ditrichovi, a ten se štěstím poslal Zubry do vedení – 0:1. Vyrovnaný zápas se pak hrál ve svižném tempu a v 18. minutě našel domácí Pavlačka Pelikána, který od modré vymetl levou šibenici Tihlářovi brány – 1:1.

Stejný nástup do třetiny měl Přerov i ve druhé části. Ve 24. minutě tečoval střelu Sedláka Hanák a poslal Zubry podruhé do vedení – 1:2. Stejný hráč se prosadil i v polovině zápasu, když po sólo úniku nedal Šrámkovi šanci – 1:3. Přestože byl výsledek pro Gedos stále hratelný, po poslední minutě druhé části to již neplatilo.

V polovině 40. minuty donutil Kolařík domácího gólmana, aby povyjel z brány, a rychle nahrál na volného Kotáska, který do prázdné zvýšil. Za dalších pětadvacet sekund bylo po zápase. Sedm vteřin před druhou sirénou totiž využil Ditrich závaru před domácí kasou a rozhodl utkání – 1:5.

Šance na obrat však pro domácí ještě doutnala, zvláště v 51. minutě, kdy snižoval na 2:5 Tomášek. Hosté, kterým se podařilo posilnit kádr o nové hráče, si ale slibný náskok vzít nenechali a žádné drama již nepřipustili.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Dnes rozhodla druhá třetina. Bohužel, opět jsme nehráli to, co máme. Už tak jsme hráčsky velmi oslabeni, proto jsme si řekli, že na to půjdeme z obrany, a Přerov nám dal čtyři branky z brejku. Utkání se rozhodlo spíše po taktické stránce. Dnes nastoupili mladí kluci, kteří ale ještě nemají tolik zkušeností. Nyní musíme zvládnout středeční duel s Prostějovem, pak bychom nastoupili proti Přerovu. Když prohrajeme, nastoupíme proti Havířovu. I když to bylo 1:5, bylo o co hrát. Zvrátit výsledek se dá totiž vždy. Ale ve složení, v jakém momentálně jsme, je to prakticky nemožné.

Lubomír Oslizlo (Přerov): První třetina byla z naší strany trochu pasivní, tak jsme si o přestávce řekli, že se to musí trochu změnit. Chtěli jsme je více napadat a dostat je pod tlak. Ve druhé třetině se nám to povedlo, dali jsme čtyři branky a myslím, že jsem rozhodli o dalším vývoji a výsledku zápasu. Měli jsme z domácích trochu obavy, protože hrají nepříjemný hokej a nejenom letos, ale i loni, se nám na Nový Jičín vůbec nedaří. Uhájili jsme čtvrté místo, coh nám zaručuje, že ve dvojutkání play-off budeme začínat doma. Nyní budeme čekat, zda to bude Nový Jičín nebo Prostějov.

Branky a nahrávky: 18. Pelikán (Pavlačka), 51. Tomášek (Štěpják) – 6. Ditrich (Sedlák), 24. Hanák (Sedlák), 31. Hanák (Kotásek), 40. Kotásek (Kolařík, Vlček), 40. Ditrich (Kolařík), vyloučení: 8:9, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 35:32

Nový Jičín: Šrámek – Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Chvostek F., Slavík, Hradil – Skaloš, Macháček, Štěpják – Gebauer, Pavlačka, Zedník P. – Uhlár, Zedník A., Tomášek – Martinčík. Trenér Petr Kneblík

Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Osina, Ferenc, Sklenář, Musil, – Kolář, Ševčík, Sprušil – Kočara, Kohút, Kotásek – Sedlák, Kolařík, Ditrich – Menšík, Hanák, Sršeň – Kundrátek. Trenér Lubomír Oslizlo