Hokejisté Nového Jičína vyšli v Opavě i potřetí naprázdno

Ani napotřetí to nevyšlo. 0:3, 1:3, 1:4. Výsledky Nového Jičína z letošní sezony z ledu opavského Slezanu hovoří za vše. Macháčkově družině to ale spolu s výjezdy do Slezska nejde ani v ostatních venkovních utkáních. Novojičínští hokejisté totiž mimo svůj stadion posbírali jen pět bodů a hlavně proto bojují alespoň o 6. místo po základní části, která nezadržitelně směřuje ke svému konci.

9.2.2017

HOKEJISTÉ NOVÉHO JIČÍNA (v bílomodrém) neuspěli na ledě Opavy ani potřetí v sezoně. Foto: Archiv Deníku

Duel středečního kola, ve kterém měla Kopřivnice volný los, začal Nový Jičín hrozivě. V čase 2:20 už totiž Opava slavila vedení 2:0, když Slováka postupně překonali Černý a Kilnar, jenž přišel do kádru Slezanů před časem z Poruby. „Náš špatný vstup ovlivnil celé utkání. Nekoncentrovaností jsme dostali za necelé tři minuty dvě branky, navíc po našich hrubkách, a to je pak složité. V první třetině jsme se nepotkali vyloženě s ničím a soupeř toho využil," litoval nepovedeného nástupu trenér HK Nový Jičín Petr Macháček.

Novojičínští hokejisté sice ve 12. minutě snížili, když se v oslabení trefil Sonnek, ale byla to zároveň jediná hostující gólová radost v utkání. Když pak zkraje druhé periody využil přesilovku 5 na 3 zkušený Selingr, vedl pátý celek druholigové tabulky znovu o dvě branky. „Opava se po brzkém vedení dostala do pohody a my jsme pak celý zápas dobývali její branku. Místy to ale byla křeč, protože jsme absolutně selhali v koncovce a vůbec jsme se nedokázali prosadit," zoufal kouč Nového Jičína, jenž měl na střídačce k dispozici ještě sedmého beka Kysučana, jenž však do hry nezasáhl.

Novojičínským už se pak přes veškerou snahu nepodařilo zápas zdramatizovat a při závěrečné hře bez brankáře ještě zpečetil opavské vítězství trefou do opuštěné klece Vítek. „Bohužel jsme nevstřelili ani kontaktní branku a soupeř tak vyhrál zaslouženě," smutně konstatoval Macháček, jehož tým nyní čeká, čtyři kola před koncem dlouhodobé části, sobotní domácí duel (17 h) o důležité body proti Bobrům z Valašského Meziříčí.

2. liga, sk. Východ, 40. kolo:
HK OPAVA – HK NOVÝ JIČÍN 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 2. Černý (Mosler, Herman), 3. Kilnar (Vítek), 22. Selingr (Holík), 60. Vítek (Polok) – 13. Sonnek (Zdeněk). Rozhodčí: Held – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 4:4, navíc Běhal (NJ) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 212.

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Cabák, Vašut, Hruška, Bahounek, Metelka, Běhal – Gebauer, Novotný, Málek – Š. Kratochvíl, Zdeněk, Sonnek – Uhlár, Kocián, Chvostek – Irgl. Trenér: Macháček.

Zbylé výsledky 40. kola: Vsetín – Technika Brno 9:3, Valašské Meziříčí – Hodonín 9:2, Šumperk – Poruba 6:4.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Novojičínsko: Místo vlaků pojedou autobusy

S výlukou na trati číslo 325 Studénka Veřovice a zpět musí počítat cestující v úterý 30. a ve středu 31. května.

V Hodslavicích si připomněli minulost

Pořádně rušno bylo v sobotu v Základní škole Františka Palackého v Hodslavicích. Tentokrát ale školu zaplnili hlavně pamětníci.

Nový Jičín předvedl parádní obrat a nadále vítězí

Nový Jičín – Ani v jedenáctém jarním utkání nepoznali hořkost porážky. Divizní fotbalisté Nového Jičína sice prohrávali na začátku druhého poločasu v Dolním Benešově už 0:2, ale nakonec předvedli znamenitý obrat, který završil necelou čtvrt hodinu před koncem parádně zahraným přímým kopem kanonýr Lokša, jenž svým sezónním gólem číslo 29 zajistil Novému Jičínu desáté jarní vítězství.