HC Nový Jičín B - HC Orli Orlová 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)

První šanci utkání si vypracovali hosté. Ke špatně vyhozenému puku se dostal Krause, ale jeho pokus gólmana Gebauera nevystrašil. Na druhé straně se domácí Toman proháčkoval mezi dvěma obránci Orlové, na zakončení však měl již málo času. Poté se o vzrušení postaraly hlavně přesilové hry. V jedné z nich se před Gebauerem vytvořil shluk těl, z něhož Bojda orazítkoval z bekhendu tyč. Skóre se měnilo až na konci 19. minuty. Ve vlastním oslabení využil špatného střídání domácích orlovský Niedoba, našel na modré čekajícího Malíka, a ten kličkou do bekhendu mířil nad vyrážečku Gebauera – 0:1.

Brankou nabuzení hosté nakonec řádili i po přestávce. Jednačtyřicet vteřin po úvodním vhazování druhé třetiny si Jan Novák nabruslil do útočného pásma a střelou zápěstím přes obránce nedal gólmanovi šanci – 0:2. Hned vzápětí vyslal dělovku z úhlu novojičínský Aleš Zedník, jemuž však pohotovým rozklekem pokazil radost gólman Wolf. Ve 22. minutě to bylo o tři. Do dobré pozice se dostal Vaštík, místo střely volil raději přihrávku na zcela volného Foltýna, a ten bez problému zvýšil – 0:3. Domácí korigovali ve 26. minutě. K puku se ve středním pásmu dostal Glabazňa, jehož nához se odrazil od mantinelu a gólman Wolf si nakonec puk do branky dopravil sám – 1:3. Hned nato se Orlová dostala do těžké defenzívy, Novojičínští však z tlaku branku nedali. V polovině utkání se na lavici hanby sešli hostující Malík s Hublíkem a domácím se naskytla dvaačtyřicet vteřin dlouhá přesilovka 5 na 3. Ale jedinou šanci si vypracoval Martinčík, jehož přihrávku Roman Částečka netrefil ideálně. A přišel trest. Na konci 37. minuty ujel Jan Novák a dělovkou od mantinelu trefil mezeru nad lapačkou Gebauera – 1:4.

Ani poslední třetina nezůstala, co se branek týče, pozadu. Na hrozivých 1:5 zvyšoval v 56. minutě Michal Novák a poslední dvě branky se vešly do 58. minuty. Na straně domácích mířil přesně Aleš Zedník, posledním střelcem Orlů byl poté Bojda - 2:6.

Kamil Glabazňa (Nový Jičín B): První třetina byla hodně o bojovnosti a prvních patnáct minut se hrálo spíše ve středním pásmu. Nakonec ale hosté využili naší chyby a šli do vedení. Jak už jsem dříve řekl, kádr jsme opravdu hodně omladili a proti takovému týmu, jakým je Orlová, jsme prostě neměli šanci. Hosté poté vedení navýšili a my už neměli šanci ani sílu zápas otočit nebo alespoň zdramatizovat.

Petr Česlík (Orlová): Přestože první část byla dlouho bez branek, myslím, že jsme domácí k ničemu vážnějšímu nepustili. My jsme naopak šance měli, ale Jičínu dobře zachytal brankář, na kterého jsme nemohli dlouhou dobu najít ten správný recept. Po první brance jsme na začátku druhé třetiny přidali další dvě branky, domácí se položili a my utkání v klidu dohráli. Musím taky pochválit orlovské fanoušky, kteří nám v zápasech hodně pomáhají. Patří jim velký dík.

Branky a nahrávky: 26. Glabazňa, 58. Zedník A. (Glabazňa, Petružálek) – 19. Malík (Niedoba), 21. Novák J., 22. Foltýn (Vaštík, Szajter), 37. Novák J. (Pavlát), 56. Novák M., 58. Bojda (Malík, Milch), vyloučení: 7:4, využití: 0:0, v oslabení: 0:1, poměr střel: 28:43

Nový Jičín B: Gebauer K. (41. Kostelecký) - Petružálek, Valchář, Hradil, Hübl, Bajer, Gajdoš, Kurovec - Toman R., Martinčík, Částečka R. - Glabazňa, Zedník A., Havlík - Částečka J., Hruška, Gilar – Hermann. Trenér Kamil Glabazňa

Orlová: Wolf - Malík, Szajter, Hublík, Fábrý, Niedoba, Milch, Novák J., Bojda, Matušínský, Vaštík, Burgel, Grepl, Zakutánský, Branný, Novák M., Krause, Hanzl, Pavlát, Foltýn. Trenér Petr Česlík