HC Nový Jičín B – HC Bohumín 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

O první akci zápasu se postaral domácí Petružálek. Ten našel zpoza brány Martinčíka, jenž z prostoru mezi kruhy jen vyprášil betony hostujícího gólmana. Na druhé straně jeli Peterek s Schestagem na jednoho obránce, který nakonec Peterka vytlačil ze střeleckého úhlu. Skóre se tak měnilo až v 9. minutě, po individuální akci Gilara. Ten si v přesilovce objel bránu Bohumína, u přední tyče se otočil a střelou pod horní tyč poslal domácí do vedení – 1:0. Nervozita byla tatam a domácí se dále tlačili do zakončení. Na začátku 12. minuty vyslal Hübl Romana Částečku, ten využil mezery v příliš vysunuté obraně hostí a střelou z mezikruží pojistil vedení domácích – 2:0. Odpovědět mohl Paulus, který projel celé kluziště od své brány až ke Gebauerovi, jeho střela ale skončila na ochranné síti. V další přesilovce si mezi kruhy najel tentokrát Chvostek, a Nový Jičín vedl o tři – 3:0. Uspokojení domácích mohla potrestat přihrávka Peterka, jenž našel na modré Schestaga, jeho dělovku však vyrazil Gebauer ramenem. Přesto se hosté dočkali. V první sekundě 18. minuty objel v přesilové hře hostující Vicherek branku a zasunul puk pod Gebauera – 3:1.

Druhá třetina již neměla tak jasného favorita. Domácí hráči totiž přestali bruslit, a hra se tak opticky vyrovnala. Místo toho viděla hrstka diváků ukázky zahozených šancí. Na straně Novojičínských pohořeli v jasných tutovkách Jindřich Částečka a Havlík, na straně bohumínského týmu pak Peterek a Buba. V polovině utkání se skóre měnilo znovu. Domácí Gajdoš se opět v přesilovce dostal k vyhozenému puku a bekhendem k tyči skóroval – 4:1. Bohumín si na odpověď počkal do 39. minuty. Mikulenkovi se v přesilové hře vyplatil důraz, když na poslední chvíli píchl do puku, který chtěl Gebauer uklidit pod sebe – 4:2.

Do poloviny poslední třetiny se hra postupně přelévala na obě strany, ale nikdo vážněji neohrozil soupeřova gólmana. Za hosty měli blízko ke skórování Mička, Mihál i Paulus, na straně domácích pak Hübl, Gajdoš a Aleš Zedník. Dvě minuty před koncem došlo při výměně názorů mezi Chvostkem a Vicherkem až na pěstní souboj bez rukavic, během něhož poslal domácí hráč svého soka k zemi. Oba pak dostali 5 minut plus do konce utkání. Po uklidnění vášní padla ještě jedna branka. Padesát sekund před koncem dali výsledku definitivní podobu domácí, kteří využili i čtvrtou přesilovku. K odraženému puku se dostal z druhé vlny Martinčík a přesnou střelou zápěstím rozhodl – 5:2.

Jaroslav Havlík (Nový Jičín): Kluci podali výborný výkon, zvláště pak v první třetině. Dařilo se nám také v přesilovkách, ve kterých jsme dokázali hned čtyřikrát skórovat. Nutno ale dodat, že těch branek jsme dnes měli dát minimálně osm. Těch šancí, co jsme neproměnili, to už je doslova katastrofa. Od druhé části jsme přestali bruslit a hra se opticky vyrovnala. Nakonec jsme hru stáhli na tři lajny, takže to ke konci utkání bylo zase o něco lepší. Jinak celkově jsem spokojen, jsou to důležité tři body a první vítězství po čtyřech porážkách.

Roman Kwašný (Bohumín): Dnes rozhodly jednoznačně přesilovky. My jsme zde přijeli hrát hokej a místo toho jsme hráli pořád v oslabení. Hned z kraje soutěže nás postihla rozsáhlá marodka, takže třeba soupisku na toto utkání jsme dávali dohromady doslova před zápasem. Kluci mají navíc za sebou jen pět tréninků. Ale naštěstí jsme se dohodli s Orlovou, odkud nám přijdou vypomáhat. V každém případě soupiska ještě není tak, jak by měla vypadat. To, že se ve druhé části hra vyrovnala, nebylo tím, že bychom začali lépe bruslit, ale objektivně musím říct, že se spíše domácí vyrovnali naší hře.

Branky a nahrávky: 9. Gilar (Martinčík), 12. Částečka R. (Hübl), 15. Chvostek, 30. Gajdoš, 60. Martinčík (Částečka R.) – 18. Vicherek (Majola), 39. Mikulenka, vyloučení: 6:7 - 5 minut + OK Chvostek – Vicherek, využití: 4:2, v oslabení: 0:0, poměr střel: 39:20

Nový Jičín: Gebauer K. - Petružálek, Valchář, Hübl, Krotil, Hradil Jan, Morava - Šimečka, Zedník A., Toman R.- Částečka J., Chvostek, Částečka R. - Gilar, Martinčík, Hradil Jiří - Hruška, Havlík, Gajdoš. Trenéři Jaroslav Havlík, Jaroslav Trčálek

Bohumín: Lubojacki - Slanina, Vicherek, Stibor, Pavlus, Staněk, Mička, Schestag, Peterek, Heibler, Midra, Čahoj, Buba, Wzientek, Mikulenka, Majola, Mihál. Trenér Roman Kwašný

Los 6. kola: sobota 15. října, 16.00 HC Kopřivnice – TJ Horní Benešov, 17.00 HK Krnov – HC Orlová, HC Bohumín – HC Studénka, neděle 16. října, 18.00 HC Nový Jičín B – HC Rožnov pod Radhoštěm