Vstup do utkání vyšel lépe hostům, když již ve 3. minutě otevřel skóre utkání Jurásek. Na vyrovnání se čekalo do 15. minuty, kdy srovnal Bacul, který tak využil přesilovou hru domácích.

Druhá třetina byla opět plná osobních soubojů. Branku se podařilo vsítit pouze Gedosu, když ve 30. minutě zvyšoval opět Bacul.
Poslední třetina vyšla pro domácí hráče vítězně. Na 3:1 zvyšoval ve 45. minutě Macháček. Hosté se pokusili zdramatizovat nepříznivý stav. V 56. minutě snížil Matušek (3:2) a čekalo se na vyústění tohoto duelu. O tom, že body zůstanou doma, rozhodl opět Macháček, který 20 sekund před závěrečným hvizdem rozvlnil prázdnou síť Hodonína.

„Pro nás to bylo důležité utkání, ať si svým způsobem udobříme fanoušky po tom utkání ve Šternberku. Chtěli jsme to všichni a podle toho ta hra i vypadala,“ prozradil novojičínský kouč David Handl.

„Přijeli jsme v hodně zdecimované sestavě, ale přesto si myslím, že se nějaký výsledek dal udělat. Začali jsme to honit, dá se říct, až v poslední třetině,“ dodal trenér Hodonína Svatopluk Číhal.

HC Gedos Nový Jičín - SHK Drtiči Hodonín 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Bacul (Koloničný, Lhotský), 30. Bacul, 45. Macháček (Sluštík), 60. Macháček (Lhotský) – 3. Jurásek (Surový), 56. Matušek (Komárek, Podešva), vyloučení: 9:8 - 10 min. Komárek (Hodonín), využití: 1:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 26:29, diváci: 528.
Nový Jičín: Urbánek - Andrýsek, Hruškovský, Štindl, Vašut, Koloničný, Pelikán - Zedník, Toman M., Kabeláč - Sluštík, Macháček, Skaloš - Uhlár, Bacul, Lhotský. Trenér David Handl.
Hodonín: Holeš - Hučko, Komárek, Podešva, Pokorný, Rapant J., Šťastný - Surový, Čárský, Jurásek - Matušek, Peš, Průdek - Rapant M., Hrtús, Hoza. Trenér Svatopluk Číhal.

Ostatní výsledky 28. kola: Spartak Pelhřimov - HC Břeclav 3:5, HK Jestřábi Prostějov - HC Orlová 3:4sn, VHK Vsetín - Šumperk 2:4, HC Zubr Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí 3:1, HHK Velké Meziříčí - HC TJ Šternberk 2:4, HC Slezan Opava - VSK Technika Brno 4:3, SKHL Žďár nad Sázavou - HC Uničov 1:6.