HC Gedos Nový Jičín - HC RT Torax Poruba 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Do první větší šance utkání se dostal porubský Ďurica, ale jeho střelu i následnou dorážku Šrámek chytil. Podobně si vedl jeho spoluhráč Mládenka. Na druhé straně našel Brynecký Macháčka, jehož střelu mířící do odkryté brány zastavil bránící hráč. Poté zahrozil porubský Pavlačka, ale po následné strkanici před domácí bránou zůstal gólman Šrámek ležet na ledě. Po chvilce musel vynuceně střídat a na jeho místo přišla opora B týmu, Kamil Gebauer.

Zkušenější hosté zlobili i ve druhé části, s pokusy Vajdy si však Gebauer poradil. Poté se hra přestěhovala do středu kluziště a v samém závěru třetiny si domácí vytvořili drtivý tlak, který ale branku nepřinesl.

A tak rozhodla až poslední perioda. V polovině 48. minuty vybojoval domácí Uhlár puk u mantinelu, obešel si hráče, nahrál na volného Tomana, a ten z první mířil pod horní tyč – 1:0. Poté přišly velké chvíle Poruby, i ty nejvyloženější šance však dokázal Kamil Gebauer pochytat. Rozhodnutí tak přinesla až 57. minuta. Domácí Horák objel porubskou svatyni a přihrál zpoza brány na Pelikána, který střelou zápěstím vymetl levou šibenici Gleichovy brány – 2:0.

David Handl (Nový Jičín): Myslím si, že o výsledku rozhodly výkony našich gólmanů, protože oba zachytali velmi dobře. Největší problémy jsme měli s hrou do těla, nebyli jsme schopni ustát souboje. Potom v závěru se nám tam naskytly dvě šance, které jsme naštěstí využili. Poruba hrozila především při přesilových hrách, kdy nám dělala velké problémy, ale gólman nás podržel.

Pavel Hinner (Poruba): Dnes nemohu být spokojen, protože bez branky se utkání vyhrát nedá. Nabádali jsme hráče k úplně něčemu jinému, ale hráči si na ledě dělali, co chtěli. Nakonec jsme dostali branku v oslabení, které podle mě nemělo být, ale to není výmluva, protože jsme měli na to, dát i pět branek. Snažíme se hrát v každém zápase svou hru, dnes se nám to ale nedařilo.

Branky a nahrávky: 48. Toman (Uhlár), 57. Pelikán (Horák), vyloučení: 7:9 navíc Krayzel (Poruba) osobní trest 10 minut, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 26:30, rozhodčí: Škach - Švarc, Velinský, diváci: 425

Nový Jičín: Šrámek (11. Gebauer K.) - Andrýsek, Horák, Pelikán, Petružálek, Gulda, Slavík - Částečka R. (41. Tomášek), Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Gebauer R., Toman, Uhlár. Trenér David Handl

Poruba: Gleich - Wolf, Chajretidnov, Piskura, Vnenk, Hruzík, Prokop, Šindelář, Mládenka - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka - Vaněk, Tugarinov, Ďurica - Vajda, Seidler, Zuber - Galgonek, Badžo, Zdráhal. Trenér Pavel Hinner