VSK Technika Brno – HC Gedos Nový Jičín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Úvodní tlak domácích zastavilo v 15. minutě přečíslení brněnské obrany dvojicí Gulda – Zedník, jež tak potrestala hrubku jednoho z obránců – 0:1. Důležitost zápasu se na domácích negativně podepsala, což potvrdila i následná přesilovka Brna.

Druhá třetina ukázala, že domácí jsou po vedoucí brance Nového Jičína stále ochromeni. Hosté zcela převzali iniciativu, domácí držel ve hře jen pozorný gólman Jirkův. Jen díky němu se hra domácích dokázala zvednout, vyrovnání se však nekonalo.

V poslední třetině bylo na domácích dohnat brankové manko, ale jejich nepřesné kombinace nahrávaly spíše hostům, kteří vyráželi do rychlých brejků. Ve 46. minutě padlo definitivní rozhodnutí. Domácí obraně ujel Macháček, jenž se snažil prostřelit vyjetého gólmana Brna. Ten puk pouze zbrzdil, čehož využil hostující kapitán a doklepl puk do prázdné – 0:2. Dvě minuty nato rozvlnili síť i domácí hráči, ale jejich radost byla předčasná. Na závěr zkusilo Brno ještě power-play, ke snížení však nedošlo. Novojičínský gólman Šrámek tak uhájil první čisté konto v sezoně.

V dalším utkání se hokejisté Nového Jičína představí domácímu publiku, když ve čtvrtek 28. října od 18.00 hostí Frýdek-Místek.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Podařilo se nám proměnit nějaké šance, Technice ne. V první třetině se hrál opatrný hokej, druhá část byla, jak se říká, nahoru – dolů a ve třetí třetině už jsme se to hlavně snažili udržet. Podle mě bylo dnešní utkání vcelku slušné a jsem rád za tři body.

Branky a nahrávky: 15. Zedník (Tomášek, Gulda), 46. Macháček (Skaloš), vyloučení: 3:4, využití: 0:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 28:21

Brno: Jirkův – Habrovec, Žalud, Vojsovič, Babic, Úlehla, Strýček – Matouš, Barus, Rajnoha – Brzobohatý, Benýšek, Odehnal – Bělohlávek, Fára, Šedý. Trenér Roman Kaňkovský

Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Horák, Hruška Pa., Pelikán, Gulda, Slavík – Skaloš, Macháček, Uhlár – Gebauer, Pavlačka, Vrdlovec – Tomášek, Toman M., Zedník. Trenér Petr Kneblík.