Hokejisté Nového Jičína přerušili vítěznou sérii opavského Slezanu

NOVÝ JIČÍN - Hokejisté Nového Jičína přivítali ve 13. kole druhé ligy, skupiny Východ, na svém ledě HC Opava. Hosté přijeli s vědomím, že se jim poslední dobou velmi daří. O tuto jistotu přišli po utkání, neboť domácí hokejisté neponechali nic náhodě a všechny body si nechali pro sebe.

20.11.2007

Petr Gulda z Nového Jičína (vpravo) v souboji s kapitánem Opavy Kamilem Suchánkem v utkání druhé hokejové ligy, které domácí vyhráli 4:1.Foto: Petr Kocián

Opava vystupovala sebevědomě, neboť ještě po sedmém kole se krčila na konci tabulky, od osmého kola však naopak nepoznala hořkost porážky. Přesto patřil úvod domácím, kteří zaslouženě otevřeli skóre. Ve 3. minutě totiž přihrál Uhlár Kabeláčovi, který vyjel zpoza rány, položil si brankáře a skóroval. Hosté se zaměřili především na pozornou obranu. Přesto inkasovali podruhé. Pět minut před koncem třetiny při dvojnásobné přesilovce nejprve zazněla tyč opavské kasy, ale na střelce Jakubu byl gólman krátký. Hned v zápětí ale hosté srovnali, když ve vlastním oslabení 4 proti 5 snížil Suchánek.

Druhá třetina nebyla moc o vyložených šancích, ale o bojovném a silovém hokeji mezi oběma brankami a také u mantinelů. Hra tak značně přiostřila a časté šarvátky likvidoval rozhodčí častým vyloučením. Na obou stranách tak dominovali hlavně oba brankáři. Přesto opavský Iláš kapituloval i potřetí. V přesilové hře přihrál Sluštík Guldovi, jehož projektil od modré se zastavil až o síť za zády hostujícího brankáře.

V poslední části se místo bojovnosti spíše přiostřilo, z čehož následovaly další přesilové hry na obou stranách. Skóre nakonec uzavřel stejný hráč, který ho i otevřel. Střelu Koloničného od modré, kterou opavský strážce kasy pouze srazil před sebe, doklepl pohotový Kabeláč.

„Přijel zde soupeř, který po dlouhé době nechtěl jenom bránit, nebyl zalezlý a snažil se hrát hokej. To nám samozřejmě daleko více vyhovuje,“ řekl David Handl a pokračoval: „My jsme zase od druhé třetiny začali faulovat. Prostřední část jsme prakticky hráli ve čtyřech. Myslím si, že na nějaké naše zákroky měl rozhodčí přísný metr, ale bohužel tak to je. Pořád mi vadí, že to jsou jedni a ti samí hráči. To je špatné a budeme to s těmito hráči řešit.“

Připomněl také vyhrocený konec střetnutí. „Ke konci zápasu se soupeř snažil naše hráče vyprovokovat, snažili jsme se zápas dohrát a jsem rád, že jsme se udrželi a vyhráli,“ dodal Handl.

Jeho protějšek na lavičce Opavy Karel Suchánek se trochu zlobil na výkony sudího. „První třetinu jsme byli trochu zakřiknutí. Soupeř nám odskočil. Ve druhé třetině jsme měli možnost vrátit se za stavu 2:1 do utkání, ale nepochopitelně nám rozhodčí evidentně odebral přesilovku. Já jsem se ho zeptal, za co, a z toho udělal přesilovku 5 na 3,“ připomněl Suchánek a uzavřel: „Branka tak v této fázi zápasu rozhodla utkání. Potom asi těžko můžeme s Novým Jičínem, který má zkušený tým, utkání otočit. Myslím si, že utkání bylo kvalitní, vyhecované, a to k hokeji patří.“

Branky a nahrávky: 3. Kabeláč (Uhlár), 16. Jakubu (Macháček, Slabý), 37. Gulda (Sluštík), 46. Kabeláč (Koloničný) – 16. Suchánek (Černý, J. Tichý), vyloučení: 13:9, 10 min. Mičola, 5 min. + OK J. Tichý (oba Opava), využití: 3:0, v oslabení: 0:1, poměr střel: 32:27.

Nový Jičín: Šrámek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Gulda, Koloničný - Jakubu, Macháček, Lhotský - Glabazňa, Sluštík, Toman -Uhlár, Kabeláč, Skaloš. Trenér David Handl

Opava: Iláš - Mičola, Kukol, Bednárek, Podešva, J. Tichý, Fišera - Suchánek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Tůma, Kříž – Tejkl. Trenér Karel Suchánek

Ostatní výsledky 13. kola II. ligy – skupiny Východ: Orlová – Valašské Meziříčí 1:3 (1:0, 0:2, 0:1), Hodonín – Karviná 4:2 (1:1, 1:0, 2:1), Kroměříž – Blansko 2:3 po prodloužení (1:0, 0:2, 1:0), Šternberk – Technika Brno 1:3 (0:2, 0:1, 1:0), Přerov – Uničov 6:1 (2:0, 3:0, 1:1).

20.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Druholigové hokejisty Nového Jičína (v bílém) a Kopřivnice čeká odveta v úterý 22. srpna.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Po sestupu z A třídy je čeká sezona v I. B třídě, sk. B, která je složena z celků z Ostravska a Opavska. Petřvald na Moravě, jako jediný novojičínský zástupce v této soutěži, zahájil nový ročník duelem v Píšti, kde remizoval 1:1.

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.