HC Studénka – SHK Hodonín 5:6 (3:1, 0:4, 2:1)

Ani v tomto duelu se nedalo počítat, že by mohlo dojít k překvapení, navíc, když v 9. minutě otevřel skóre zápasu Horinka – 0:1. Pak se ale začaly dít věci. Minutu nato našel Sochorek Lukašíka a začínalo se od začátku – 1:1. Možná až příliš sebevědomí hosté poté dostali lekci z produktivity. V 17. minutě totiž poslal domácí do vedení druhou brankou Lukašík a za dalších 5 sekund jej napodobil Orszulík – 3:1.

Do druhé periody vstoupila naopak Studénka s lehkým podceněním, což se jim krutě vymstilo, když ve 23. minutě našel Polesný přes celé Janáse – 3:2. Ve 33. minutě pak neudržel domácí Tengler dělovku Horinky od modré, čímž hosté využili svou početní výhodu – 3:3, a konci 36. minuty nenápadná střela Vrby přes obránce do protipohybu gólmana zapadla přesně k tyči – 3:4. Kalich hořkosti si Studénka nakonec vypila až do samého dna. Ve 37. minutě totiž Charvát našel zpoza brány Vrbu, který mezi betony pojistil vedení hostí, a vyhnal tak domácího Tenglera z kasy – 3:5.

Až poslední třetina byla na obou stranách nejvyrovnanější. Nejprve ujel domácí Lukašík, na hostujícího brankáře však nevyzrál. To na druhé straně se opět zvedaly ruce, když na konci 46. minuty zavezl puk do rohu kluziště Horinka, přihrál pod sebe Janásovi, a ten mířil pod horní tyč – 3:6. Hodonín počítal s tím, že je Studénka definitivně na kolenou, a opět polevil, čehož chtěli domácí využít. Nejprve se na bránu řítil osamocený Adamec, poté Herman našel ideálně postaveného Lukašíka a na závěr ještě zahodil jasnou šanci Ertel. Až poté se domácí dočkali, když se v 50. minutě trefil Mikula – 4:6. Naději na dobrý výsledek přinesl Studénce začátek 58. minuty. Lukašík se pokoušel překonat hostujícího gólmana zpoza brány a puk se dostal k volnému Orszulíkovi, který se nemýlil – 5:6. Snahu domácích dorazit Hodonín v power-play však zhatil faul domácího hráče, a tak si Hodonín těsné vítězství již pohlídal.

Oldřich Lipnický (Studénka): V první části plnili kluci přesně to, co jsme si řekli, a odměnou jim bylo vedení tři jedna. Jenže pak jsme přestali bruslit a jako by nám došly síly. Kluci si nejspíš mysleli, že vedení je dostačující a je po zápase. Hodonín toho využil, dal rychle branky a dostal nás do kolen. Pak jsme se dokázali otřepat a dostat se opět do hry, ale v závěru už si to Hodonín pohlídal. Měli jsme připravené power-play, ale po našem faulu už jsme je nehráli. Bylo to dobré utkání, ale myslím si, že ne všichni tomu dali maximum.

Jaroslav Crlík (Hodonín): Naše hra dozadu v první třetině byla katastrofální. Tam jsem musel zvýšit hlas, aby se kluci vůbec vzpamatovali. Kluci pak zabrali, druhou třetinu otočili ve svůj prospěch, a poté zase vypnuli. Ale já se jim ani nedivím, když si vezmeme, že o víkendu ještě někteří absolvují zápas s áčkem. Určitě to pro ně není jednoduché. Ještě budeme muset trochu zapracovat na obraně, tam to dnes trochu vázlo. Když jsem viděl před utkáním soupisku Studénky a viděl tam ty devadesátdvojky, tak jsem měl trochu obavy. Jinak za body jsme samozřejmě rádi, ne nadarmo je Studénka druhá.

Branky a nahrávky: 10. Lukašík (Sochorek, Orszulík), 17. Lukašík (Sochorek), 17. Orszulík, 50. Mikula (Ertel), 58. Orszulík (Lukašík) – 9. Horinka (Charvát, Miklík), 23. Janás (Polesný), 33. Horinka (Tomi), 36. Vrba (Horinka), 37. Vrba (Charvát), 46. Janás (Duchoslav), vyloučení: 7:5, využití: 0:1, v oslabení: 0:0, rozhodčí: Polášek – Krakovčík, Šeruda, diváci: 50. Průběh zápasu: 0:1, 3:1, 3:6, 5:6

Studénka: Tengler (37. Medek) – Adamec, Herman, Žídek, Rožánek, Tisovský, Ertel, Kotas, Mikula, Suchý, Zvoníček, Domes, Vokáč, Rožánek, Sochorek, Orszulík, Svoboda, Lukašík. Trenér Oldřich Lipnický

Hodonín: Luner (41. Jež) – Vrba, Kulyk, Duchoslav, Polesný, Mokráň, Horinka, Tomi, Polák, Charvát, Miklík, Janás. Trenér Jaroslav Crlík