Juniorské hokejové derby skončilo dělbou bodů

Nový Jičín /FOTOGALERIE, VIDEO/– Páté kolo krajské ligy juniorů nabídlo peprné derby mezi Novým Jičínem a Studénkou. Na branku se sice čekalo až do poloviny zápasu, přesto si diváci přišli na své. V posledních třiceti minutách totiž viděli hned 8 branek. Domácím stačilo k vedení jen pár minut. Za takřka rozhodnutého stavu ale Studénka zabrala a z 1:4 srovnala na 4:4 za pouhé 4 minuty.

1.11.2011 4

Juniorský tým Nového Jičína hostil v derby krajské hokejové ligy Studénku. Domácí utkání výborně rozehráli, hosté přesto nesložili zbraně a nakonec si odvezli cenný bod.Foto: Deník/Jan Kešelák

HK Nový Jičín - HC Studénka 4:4 (0:0, 3:1, 1:3)

V 5. minutě se před domácím brankářem Kosteleckým objevil Rožánek, jeho bekhendový pokus ale brankář zlikvidoval. Chvíli nato našel zpoza brány hostující Orszulik volného Lukašíka, ani on však neuspěl. Na druhé straně zahrozil Javora, který dostal puk jen pod gólmana Medka. Svižná hra přinášela i další akce. V 11. minutě našel hostující Ertel Kotase, který ale také nebodoval. Na druhé straně přešel domácí Grygařík přes celé hřiště, opět bez úspěchu. Když pak domácí gólman ramenem zlikvidoval přesnou střelu Hermana, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé části vstoupili hráči, zvláště pak domácí, jako vyměnění. První brance předcházeli neúspěšné pokusy domácího Havlíka a studéneckých Rožánka s Lukašíkem. Na konci 28. minuty se skóre poprvé měnilo. Domácí Hruška využil chyby Studénky v rozehrávce, nabruslil si mezi kruhy a střelou o beton hostujícího gólmana skóroval – 1:0. Za dvě minuty bylo srovnáno, když Lukašík po devíti sekundách využil přesilovou hru – 1:1. Za další dvě minuty se skóre opět měnilo. Domácím vrátil vedení Gajdoš, který vybojoval puk za bránou Medka, a kolem tyče nadvakrát zasunul – 2:1. Tečku za třetinou udělal v polovině 35. minuty Grygařík, který využil volné střelecké pozice z mezikruží – 3:1.

Takřka rozhodnuto se zdálo být s příchodem třetí periody. V ní se odehrálo pouhých 24 sekund, když novojičínský Gajdoš ujel a přes obránce Studénky nahrál volnému Hruškovi, který chytrou dorážkou pod padajícím gólmanem skóroval – 4:1. Mlhavá naděje svitla Studénce na konci 52. minuty. Puk se dostal z buly k Mikulovi, jeho následný projektil od modré stačil před Kosteleckým tečovat Žídek – 4:2. Za necelou minutu ujel hostující Sochorek, našel Orszulika, který vymetl pavučinu v šibenici domácí brány – 4:3. Tak rychle, jak domácí přišli k vedení, o něj taky přišli. Dílo zkázy dokonali hosté v 55. minutě při hře 4 na 4. Orszulik zavezl puk za bránu, nahrál na najíždějícího Lukašíka, který o tyč srovnal – 4:4. Závěr třetiny narušovalo jedno vyloučení za druhým. Hosté dostali příležitost početní výhody 5 na 3, ve které si před Kosteleckého nabruslil Sochorek, který mířil přesně do šibenice. Radost mu pokazil domácí gólman, který horním koncem hole puk na poslední chvíli vyrazil.

Jaroslav Trčálek (Nový Jičín): Dobře rozehrané utkání jsme nakonec dohráli špatně. Bohužel, je to stále stejný problém, a to nezodpovědnost hráčů při hře dozadu. Je ale pravdou, že se na hráčích projevila i únava, protože někteří odehráli dva dny před tím dvě utkání za B tým mužů, takže třetí zápas ve třech dnech sehrál jistě svou roli. I tak tam ale zodpovědnost musí být, a ta tam dnes, jak jsem již řekl, nebyla. Nemyslím si, že by nás Studénka něčím překvapila. To byl vyloženě vyhraný zápas, prohráli jsme si jej sami. Závěr ukázal, že jde o derby a se Studénkou to bylo vždy vyhecované.

Oldřich Lipnický (Studénka): Máme obrovskou radost, že to kluci za stavu 1:4 nezabalili a hráli až do šedesáté minuty. Přijeli jsme sem s respektem, protože přátelské utkání jsme zde prohráli (8:2 vyhrál Nový Jičín, pozn. red.). Čekali jsme, jak se utkání vyvine. Za bod jsme samozřejmě rádi. Stále jsem věřil, že můžeme uhrát dobrý výsledek, protože pokud bych nevěřil já, nevěřil by si ani tým. Kluky mohu jen pochválit, protože se drželi pokynů, a to rozhodlo. Závěr byl vyhrocený, ale to k derby patří, navíc když se kluci znají.

Branky a nahrávky: 28. Hruška (Havlík), 32. Gajdoš (Hruška), 35. Grygařík (Gajdoš), 41. Hruška (Gajdoš) - 30. Lukašík (Sochorek, Orszulik), 52. Žídek (Mikula), 53. Orszulik (Sochorek), 55. Lukašík (Orszulik, Sochorek), vyloučení: 11:6, navíc Orszulik a Herman (oba Studénka) na 10 minut, využití: 0:1, poměr střel: 29:27, rozhodčí: Rapák

Nový Jičín: Kostelecký - Holub, Hradil, Bajer, Kurovec, Javora, Navrátil - Hruška, Havlík, Gajdoš - Holáň, Hermann, Grygařík. Trenér Jaroslav Trčálek

Studénka: Medek - Herman, Žídek, Rožánek, Ertel, Kotas, Mičulka, Mikula, Suchý, Tisovský, Domes, Sochorek, Orszulik, Lukašík, Rožánek. Trenér Oldřich Lipnický

1.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 4

Petřvald na Moravě nyní čeká druhé domácí utkání v řadě, když v sobotu od 17.00 vyzve Ostravu-Jih.

I. B třída, sk. B: Až příliš krutá porážka pro Petřvald

Fotbalisté Jeseníku zažívají podařený vstup do sezony, když uspěli i ve druhém zápase, ve kterém zvítězili v Odrách 3:2.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Mořkov si vyšlápl na Starý Jičín

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Fotbalisté Frenštátu otočili duel v Českém Těšíně a i díky dvěma trefám kanonýra Klimpara slavili vítězství 3:1.

Tým Tomáše Černína prohrál na hřišti Staré Bělé 1:4 a o první výhru v novém ročníku krajského přeboru se může pokusit v neděli, kdy doma vyzve Pustou Polom.