HC Nový Jičín B - HC Kopřivnice 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Kopřivnický lídr tabulky nebude na Nový Jičín B vzpomínat v dobrém. Přestože si připsal teprve druhou porážku v sezoně, byl to právě Nový Jičín, kdo mu uštědřil i první porážku v utkání hraném na kopřivnickém ledě (2:6).

Glabazňa již v 11. minutě překonal poprvé hostujícího Unzeitiga a poslal domácí do vedení – 1:0. Domácím bylo veseleji již v 17. minutě, kdy stejný hráč skóroval podruhé – 2:0. Šance na snížení se hostům naskytla v přesilovce, Mertu však domácí Gebauer vychytal.

Kopřivnice ve druhé části přidala a ve 28. minutě dokázala, že na špici tabulky není náhodou. Novotný totiž propálil Gebauera a snížil na rozdíl jediné branky – 2:1. Jenže ve 34. minutě završil Glabazňa hattrick, když zužitkoval početní výhodu svého týmu – 3:1. Domácí opět polevili a ve 36. minutě Kopřivnice opět trestala. Na nejtěsnější rozdíl snížil Jeřáběk – 3:2. Divoký hokej s občasnou nepřesností mohli rozhodnout domácí ve dvojnásobné početní výhodě.

Nástup Kopřivnice do poslední části naznačil, že lídr se s nepříznivým skóre rozhodně smířit nehodlá. Domácí ale zachránil střelec Glabazňa, který ve 46. minutě podruhé zužitkoval přesilovou hru – 4:2. Poté vyfasoval domácí Kabeláč desetiminutový trest po sporném střetu mimo hru a Kopřivnice zavelela k poslednímu ataku. Předtím ještě dokázal Glabazňa skórovat i popáté, branku ale rozhodčí neuznali. Až v šedesáté minutě využili také hosté početní výhodu, když se nemýlil Janečka – 4:3. Kořivnice pak vsadila vše na jednu kartu, odvolala brankáře, ale ani power-play jim bod nepřinesla.

Jaroslav Havlík (Nový Jičín): Dobře jsme utkání začali, kdy jsme vedli dva nula, ale potom jsme dostali dvě branky, přestože jsme vedení ještě navýšili. Gólman nás v první třetině podržel, pak dostal sice ty dvě branky, ale zápas odchytal celkově velmi dobře. Asi byl dost nervózní, protože v Kopřivnici působil. Mrzí mě jen neproměněná přesilovka pět na tři, ale i tak jsme v početní výhodě dvakrát skórovali. Samozřejmě nadstandardní výkon podal Kamil Glabazňa, který dal všechny čtyři branky. Závěr jsme si trochu zkomplikovali vyloučením, ale nakonec jsme to zvládli a dotáhli utkání do vítězného konce.

Jiří Malík (Kopřivnice): Podle postavení v tabulce to vypadalo, že budeme dnes favority utkání. Ale bohužel, náš dnešní herní projev nebyl na té úrovni, jak bychom si představovali. Neproměňovali jsme šance a po špatném výkonu jsme asi zaslouženě prohráli. Bylo to derby, a přestože jde o Nový Jičín B, mají kvalitní mužstvo a jsou schopni hrát otevřenou partii s kterýmkoliv týmem. Branky nám dal jediný hráč a prakticky i v Kopřivnici rozhodl utkání. Bohužel, hráči nedodrželi pokyny, které jsme jim udělili.

Branky a nahrávky: 11. Glabazňa (Kabeláč), 17. Glabazňa (Toman R.), 34. Glabazňa (Kabeláč, Zedník A.), 46. Glabazňa – 28. Novotný, 36. Jeřábek, 60. Janečka (Slabý, Merta), vyloučení: 5:9 - 10 minuta Kabeláč (Nový Jičín), využití: 2:1, v oslabení: 0:0, poměr střel: 34:30

Nový Jičín B: Gebauer - Chvostek, Hradil, Petružálek, Morava, Valchář, Kalamár - Šimečka, Zedník A., Částečka J. - Glabazňa, Havlík, Toman R. - Kabeláč, Hruška, Martinčík. Trenér Jaroslav Havlík

Kopřivnice: Unzeitig - Merta, Novák, Kladiva, Pokorný, Vaculín, Bílek, Hrubý, Jeřábek, Hruškovský, Merenda, Janečka, Chalupa, Žáček, Novotný, Slabý, Mičulka. Trenér Miroslav Pokorný

Ostatní výsledky 14. kola: HK Krnov - HC Rožnov pod Radhoštěm 5:3, TJ Horní Benešov - SK Karviná 4:6