HC Gedos Nový Jičín – HC Uničov 5:4 (2:3, 0:0, 3:1)

Skóre otevřeli již v páté minutě Hanáci. Nahrávku Drdly zužitkoval Kočan, který tak potrestal chybu novojičínské obrany. Po dvou minutách bylo ale srovnáno. Kabeláč našel volného Glabazňu, pro kterého nebyl problém překonat z blízka ležícího gólmana.

V patnácté minutě vrátil vedení hostům Frömel, ale po dvou minutách opět srovnal Macháček. Poslední slovo patřilo opět Uničovským, kteří se zásluhou Jurči dostali potřetí do vedení.

Ve druhé třetině se hrálo více opatrně. O rozruch na ledě se postaralo až čtyřminutové vyloučení Macháčka. Největší přesilovkovou šanci Uničova ale zmrazil Urbánek, který vystřídal Jagoše.

Poslední třetina se změnila v boj o každý metr kluziště. Uničov se ve snaze udržet těsné vedení zatáhl a domácí začali trestat. Skóre srovnal Glabazňa. Do vedení poslal Nový Jičín Skaloš a dokonalý obrat zařídil po samostatné akci Gulda, který skóroval ve dvojnásobném oslabení. Hned vzápětí ale využili přesilovou hru hosté. Frömelův projektil od modré čáry se zastavil až v síti domácího Urbánka.

„Do první třetiny jsme nenastoupili vůbec špatně, vypracovali jsme si i šance, ale bohužel jsme to byli právě my, kdo inkasoval. Museli jsme dotahovat a od toho se pak vše odvíjelo. Šli jsme hodně do útoku a zásadní chybou bylo, že jsme za stavu dva dva dostali třetí branku,“ přiznal novojičínský trenér David Handl a dodal: „V půlce zápasu se hosté zatáhli, přestali hrát a dali nám šanci výsledek otočit.“

Trenér Uničova Josef Sršeň měl smíšené pocity. „Z naší strany byla první polovina hodně dobrá. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že vedení udržíme,“ připomněl Sršeň a uzavřel: „Rozhodující byla naše přesilovka pět na tři, kdy jsme dostali gól. Tam si ale myslím, že nás poškodil rozhodčí, protože brankář udělal faul na našeho hráče. To ale neomlouvá zbylé čtyři hráče.“

Branky a nahrávky: 7. Glabazňa (Kabeláč), 19. Macháček (Slabý), 44. Glabazňa (Toman), 48. Skaloš (Slabý), 57. Gulda – 5. Kočan (Drdla), 15. Frömel (Komínek), 20. Jurča (Handl, Komínek), 59. Frömel (Komínek), vyloučení: 7:6, 10 min. Hruškovský (Nový Jičín), využití: 3:2, v oslabení: 1:0, poměr střel: 36:24, diváci: 314.

Nový Jičín: Jagoš (21. Urbánek) - Slabý, Vašut, Pokora, Hruškovský, Gulda, Koloničný - Jakubu, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Toman, Kabeláč - Sluštík, Škumát, Lhotský. Trenér David Handl

Uničov: Štůrala - Frömel, Loužek, Rajnoha, Šimek, Heča, Šindler - Dobrý, Komínek, Martinka - Jurča, Handl, Dalloš - Drdla, Sršeň, Kočan. Trenér Josef Sršeň