Kopřivnice doma nezaváhala, Studénka narazila

Kopřivnice, Studénka - Hokejisté Kopřivnice si v dalším kole krajské ligy poradili doma s Bohumínem. Naopak Studénka nestačila na silný celek Šumperku, kterému vysoko podlehla. Včera se oba celky utkaly v rámci 6. kola ve vzájemném duelu.

1.11.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Dalibor Tobola

HC Kopřivnice - HC Bohumín 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Domácí brzy prohrávali, ale zásluhou mladíka Goly skóre srovnali. Za další tři minuty se svým důrazem prosadil Chalupa, a Kopřivnice otočila zápas. Bohumín však stihl vyrovnat ještě v první dvacetiminutovce. Od druhé třetiny udělal domácí trenér Slabý pár změn a jeho svěřenci brankami Horáka a Kameníčka odskočili na rozdíl dvou gólů. Bohumín ale v poslední části hry využil přesilovku a snížil na rozdíl jediné branky. Výsledek utkání pak uzavřel svou druhou trefou v zápase Gola. „Začali jsme dobře, ale dostali jsme dva hloupé góly.

Po celou dobu utkání jsme byli aktivnější. Odskočili jsme na 4:2, ale pak jsme z přemíry snahy dostali kontaktní branku. Ve třetí třetině byl soupeř pod stálým tlakem a hrozil z brejků. Utkání se lámalo v poslední třetině, kdy jsme byli aktivnějším celkem," shrnul druhé domácí vítězství kopřivnický trenér Václav Slabý.

Branky: 4. Gola (Kameníček), 7. Chalupa (Horák), 24. Horák (Kameníček), 32. Kameníček (Horák), 58. Gola (Hrubý) 3. Dusík, 15. Vidlák (Heidler), 53. Řezáč (Heidler)

Kopřivnice: Unzeitig Petružálek, Polášek, Hruškovský, Jašek, Kropka, Merenda Hrubý, Bílek, Janečka M. Kaňovský, Bartošák, Gola Horák, Kameníček, Chalupa Stryk, Starmann, Jedlička. Trenér: Slabý.

HK Hokej Šumperk 2003 - HC Studénka 8:2 (2:0, 5:0, 1:2)

Studénka zajížděla do Šumperka a proti Mladým Drakům nezvládla první dvě třetiny, po kterých prohrávala už 0:7. Nakonec si tak připsala třetí porážku v základní hrací době. „Je to daleko kvalitnější tým než Karviná. Mají kompaktní celek s výbornou obranou. Jsou tam i někteří kluci, kteří se rozehrávají pro prvoligový tým, takže jsou opravdu silní. Ve druhé třetině jsme úplně odpadli. Vůbec jsme nestačili eliminovat jejich dlouhé pasy. Předvedli hodně sebevědomý výkon," konstatoval trenér Studénky Miroslav Pokorný, jenž v týmu přivítal staronovou posilu v podobě návratu Ondřeje Tatarčíka z Orlové, kde útočník zahájil letošní sezonu. Za druholigový A tým nejprve nastupoval v přípravných zápasech, ale sezonu zahájil v B týmu v krajské lize. Nyní bude do konce sezony hostovat ve Studénce.

Branky: 12. Žalčík (Horváth, Navrátil), 17. Hlavsa (Horváth, Navrátil), 30. Malý T. (Peška, Kobza), 31. Fischer (Svoboda), 35. Peška (Malý T., Kobza), 36. Navrátil (Horváth), 40. Šula (Peška, Kobza), 50. Horváth (Navrátil) 44. Orszulík (Merta), 59. Sochorek (Medek). Diváci: 143.

Studénka: Horyl (35. Medek) Novák, Janečka, Bolek, Veselský, Kvasnica, Holanik, Pauliak Křivák, Martinčík, Merta Orszulik, Tatarčík, Sochorek Štubňa, Čáň, Lindovský. Trenér: Pokorný st.

Výsledky 5. kola:

SK Karviná - Rožnov B 9:5, Rožnov - Horní Benešov 3:4 p., Orlová B - Krnov 2:3 p.

Výsledky 6. kola hraného v pondělí 28. října:

Bohumín - Rožnov 4:7, Orlová B SK Karviná 3:2, Rožnov B - Šumperk 3:8, Krnov - Horní Benešov 0:6.