Kopřivnice doma přestřílela Bobry a už dnes hraje v Porubě

Pořádně nabitý program mají v těchto dnech kopřivničtí hokejisté, kteří v sobotu na vlastním ledě, před téměř tisícovkou diváků, uspěli proti Valašskému Meziříčí, které porazili, i díky dvěma zásahům Macha, 6:3.

16.1.2017

Hokejisté Kopřivnice. Ilustrační foto.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Kopřivničtí předehrávají již dnes od 18 hodin duel 37. kola v Porubě (původně se mělo hrát v sobotu 28. ledna), ve středu cestují do Šumperka a náročný týden pak zakončí sobotním domácím střetnutím (17 h) proti suverénnímu lídrovi ze Vsetína.

Kopřivnické ochozy poprvé rozradostnil Mach, jenž byl na konci kombinační akce, a za další dvě minuty už domácí slavili náskok 2:0, který zařídil přesnou ranou kapitán Tomášek. Hostující výběr Romana Čechmánka následně snížil při hře 4 na 4, ale v 17. minutě vrátil Kopřivnici náskok dvou branek zkušený Kowalczyk.

„Od začátku bylo vidět, že se hraje o hodně. Zápas měl perfektní tempo i nasazení a divákům se musel líbit. Přišlo jich hodně, za což jim děkujeme. Taky byla spousta vyloučení a bylo to hodně emotivní," připomněl vysoký počet dvouminutových trestů trenér kopřivnických hokejistů Václav Slabý, jenž mohl sledovat divoký start druhého dějství, ve kterém nejprve snížil na 2:3 David Varga, ale chvíli na to udeřil v přesilovce parádní ranou pod víko znovu Mach, jenž tak brzy přivítal gólmana Plška, který od druhé třetiny nahradil Čápa.

VRBA MÍŘÍ DO POLSKA

Bobři však za další minutu znovu kontrovali a Kývala snižoval na 3:4. Zbytek druhé dvacetiminutovky, na jejímž konci skončil zápas pro domácího zadáka Krutila, byl ovlivněn častým vyloučením a několika strkanicemi. Živo bylo také v hostujícím sektoru fanoušků.

Důležitý moment pak přišel v 50. minutě, ve které se Hrubý prodral až před Plška a přidal důležitý gól na 5:3. „Tím gólem se zápas lámal a závěr už jsme zvládli. Podle mě jsme ale měli více vyložených šancí a nakonec jsme zápas zaslouženě rozhodli ve svůj prospěch," cenil si Slabý zisku tří bodů. Kopřivnické vítězství pak v závěru ještě potvrdil šestým úderem Sluštík, po jehož střele nemohl mít Plšek rozhodně čisté svědomí.

V kopřivnickém brankovišti už v letošní sezoně nebude působit Adam Vrba, jenž odešel na hostování do druhé nejvyšší polské soutěže, kde bude nastupovat za Sosnowiec. „Jsme domluveni, že si po sezoně řekneme, jak dále," doplnil šéf kopřivnické střídačky.

2. liga, sk. Východ, 33. kolo:
HC KOPŘIVNICE – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Branky: 9. Mach (Červenka), 11. Tomášek (Čintala), 17. Kowalczyk (Marek, Sluštík), 23. Mach (Kowalczyk, Sluštík), 50. Hrubý (Poruba, Kowalczyk), 53. Sluštík (Mach, Marek) – 15. Brunec (Fojtík, Vrba), 22. D. Varga (Kubo, Báchor), 24. Kývala (Báchor, Dvořák). Rozhodčí: Škrobák – Novotný, Bubela. Vyloučení: 12:14, navíc Ollender 10 min. a Krutil (oba K) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 967.

HC Kopřivnice: Šimeček – Kowalczyk, Teper, Krutil, Čintala, Marek, Chalupa – Červenka, Sluštík, Mach – Ollender, Tomášek, Pěnčík – Poruba, Pargač, Hrubý – Kofroň. Trenér: Slabý.

16.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Komplikace pro všechny. Tak se dá nejvýstižněji nazvat plánovaná nedělní uzavírka dálničního tunelu v Klimkovicích. Pravidelná odstávka způsobí komplikace obyvatelům Klimkovic, ale i samotným řidičům.

Novojičínská cyklistická stáj získala na domácí Grand Prix Forman jubilejní třetí vítězství v řadě, když na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly tentokráte navázal novic Jakub Bittner. Rodák z Litovle si trať v okolí Starého Jičína vyzkoušel již vloni. Tehdy ještě hájil barvy týmu ex-Puskinak.cz.