Kopřivnice neuspěla v domovině Draků a chystá se na lídra

Utkání mezi šumperskými Draky a Kopřivnicí slibují v letošním ročníku gólové hody a nejinak tomu bylo i tentokrát.

19.1.2017

Duely mezi Kopřivnicí a Šumperkem nabízí pokaždé několik gólových momentů. Foto: Archiv Deníku

Svěřenci Václava Slabého nakonec odjeli z pod Jeseníků s porážkou 4:7 a nabitý týden, ve kterém sehrají čtyři zápasy, zakončí sobotním domácím duelem (17 h) proti vedoucímu Vsetínu.

Diváci si mohli od úvodu užívat ofenzivní partii a na první gól Flašarova týmu odpověděl v 10. minutě Červenka, jenž zažil v Šumperku prvoligové časy. Za půl minuty však Šimečka překonal od modré čáry zadák Drtil a domácí šli znovu do těsného náskoku.

Období kolem poloviny zápasu si pak pro sebe rezervoval šumperský kapitán Matějka, jenž se dvěma góly z bezprostřední blízkosti zasloužil o náskok 4:1.

V závěru druhé části se skóre měnilo co minutu, když nejprve snižoval Vyčesaný, aby vzápětí vrátil Drakům vedení o tři branky Janota, po jehož trefě na 5:2 přepustil Šimeček své místo Unzeitigovi. Chvíli poté ještě upravil na 3:5 kapitán Kopřivnice Tomášek, jenž tak ještě oživili kopřivnické naděje na bodový zisk. „K lepšímu výsledku nám ale chyběla ještě větší aktivita a více střelby," uvědomoval si trenér kopřivnických hokejistů Václav Slabý.

Když pak zkraje závěrečné třetiny přidal šestý zásah Sedláček, bylo o osudu utkání jasno. „Ten brzký gól zápas rozhodl a pak už se utkání pouze dohrávalo," dodal kouč Kopřivnice, jehož tým pak ještě po teči zkušeného Novosada inkasoval sedmý zářez a konečnou korekci výsledku měl na svědomí, stejně jako v pondělí v Porubě, Mach, jenž svůj samostatný únik zakončil gólem na konečných 4:7.

„Šumperk byl aktivnějším, agresivnějším a celkově lepším týmem. Dali jsme sice čtyři góly, ale domácí měli celý zápas pod kontrolou," přiznal závěrem Slabý, jemuž scházel nemocný Ollender, a který měl na střídačce k dispozici ještě dlouhodobého maroda Suchého.

2. liga, sk. Východ, 34. kolo:
Draci Šumperk – HC Kopřivnice 7:4 (2:1, 3:2, 2:1)

Branky: 8. Sedláček (Ostřanský), 10. Drtil (Hroch), 30. Matějka (Vachutka), 34. Matějka (Janota), 37. Janota (Sedlák), 42. Sedláček (Řezáč), 53. Novosad (Ďurkáč) – 10. Červenka (Sluštík), 36. Vyčesaný (Teper, Tomášek), 38. Tomášek, 55. Mach (Kowalczyk). Rozhodčí: Dědek – Maťašovský, Holibka. Vyloučení: 7:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 550.

HC Kopřivnice: Šimeček (37. Unzeitig) – Kowalczyk, Teper, Krutil, Čintala, Marek, Procházka – Červenka, Sluštík, Mach – Pěnčík, Tomášek, Vyčesaný – Poruba, Pargač, Hrubý – Kofroň. Trenér: Slabý.