Kopřivnice padla u Bobrů, které poprvé vedl Čechmánek

Druholigoví hokejisté Kopřivnice prohráli třetí z posledních čtyř utkání, když ve středečním kole nestačili na Valašské Meziříčí, které je navíc, po výhře 4:2, přeskočilo v tabulce. Na střídačce Bobrů si tak odbyl vítěznou premiéru někdejší brankář a šampión z Nagana Roman Čechmánek.

8.12.2016

Hokejisté Kopřivnice. Ilustrační foto.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Pro kopřivnický celek trenéra Slabého začal duel lépe, protože ve 14. minutě využil přesilovku obránce Teper. Domácí Valaši však odpověděli stejně a v poslední minutě první části proměnil početní převahu i Studený, který usměrnil za Vrbova záda střelu Nedbálka a vyrovnal na 1:1.

Těsně před polovinou utkání dostala Kopřivnice velikou možnost, jak jít do opětovného vedení, ale půl minutovou přesilovku 5 na 3 využít nedokázala, když si na výborného Plška v domácí brance nepřišla. „Tlačili jsme se za gólem, měli jsme hodně střel, ale neodrazilo se k nám vůbec nic a chybělo i trochu štěstíčka. Navíc jsme chvíli na to inkasovali druhý gól," připomněl kopřivnický trenér Václav Slabý gól Fojtíka ze 32. minuty, po kterém šli Bobři do vedení 2:1.

MUŽ ZÁPASU? GÓLMAN BOBRŮ PLŠEK

Důležitou postavu třetí třetiny byl kromě brankáře Plška také další bývalý hráč Vsetína Kývala, který ve 45. minutě přízemní ranou překonal Vrbu a k radosti domácích tribun poslal Valachy do náskoku 3:1. Kopřivnickou naději pak ještě vykřesal za necelý dvě minuty mladík Poruba, jenž po rychlé akci snižoval na 2:3.

Hosté se pak tlačili za vyrovnáním, ale naráželi na pozorného Plška. Vše pak definitivně rozhodla 55. minuta, ve které se znovu prosadil třiadvacetiletý Kývala, jenž podruhé prostřelil Vrbu a stanovil konečný výsledek utkání na 4:2.

„Vyšla nám naše první přesilovka a šli jsme do vedení, ale nakonec zápas znovu rozhodly fatální chyby, které se ve druhé národní prostě nesmí dělat. Valmez je potrestal, protože dal tři góly po našich hrubkách. Měli jsme spoustu šancí, kluci bojovali, makali, ale naše střelecká potence je špatná. Gólman Plšek navíc předvedl výborný výkon, protože domácí vyhráli hlavně díky němu. Jinak to byl vyrovnaný zápas, ale pokud nebudeme dávat vyložené gólovky, tak nemáme šanci," smutnil Slabý, jemuž kromě zadáka Fojtíka scházeli i Hrubý a kapitán Tomášek.

2. liga, sk. Východ, 24. kolo:

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Kopřivnice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 20. Studený (Nedbálek, Dvořák), 32. Fojtík (Dvořák, Mikel), 45. Kývala (Mikel, Studený), 55. Kývala (Studený, Báchor) – 14. Teper (Červenka), 47. Poruba (Ollender, Pargáč). Rozhodčí: Koziol – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 5:4, navíc Žabčík (VM) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 684.

HC Kopřivnice: Vrba - Teper, Čintala, Kowalczyk, Krutil, Merenda, Marek - Červenka, Pargáč, Kofroň (21. Kabeláč) - Ollender, Sluštík, Poruba - Mach, Bartošák, Pěnčík - od 41. navíc Vyčesaný. Trenér: Slabý.

NEPŘEHLÉDNĚTE!!! Další kolo odehrají hokejisté Kopřivnice netradičně už zítra, kdy předehrávají sobotní duel proti šumperským Drakům, kteří ve středečním utkání porazili doma Nový Jičín 5:4 po prodloužení.
Páteční duel začíná na kopřivnickém zimním stadionu v 18 hodin.

8.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Petřvaldu na Moravě (v bílém) zahájili nový ročník dělbou bodů.

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Veřovický kanonýr Michal Hanko začal sezonu dvěma zářezy, díky kterým Mičkův tým zdolal Odry 3:1.

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.