Kopřivnice v krajské lize porazila Nový Jičín B

Kopřivnice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Hokejisté Kopřivnice se dočkali. V derby dokázali na domácím ledě porazit Nový Jičín B, když předchozí dva vzájemné zápasy vyzněly lépe pro Nový Jičín. Šlágr 21. kola krajské ligy mužů nakonec přinesl sedm branek a drama až do samotného závěru.

14.1.2011

Hokejisté Kopřivnice ve šlágru 21. kola krajské ligy mužů porazili před vlastním publikem Nový Jičín B. Foto: Deník/Jan Kešelák

HC Kopřivnice - HC Nový Jičín B 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Kopřivnice dokonale využila nepřítomnosti ostrostřelce Kamila Glabazni, který předchozí dva duely rozhodl ve prospěch Nového Jičína, a navíc byl již ve 4. minutě vyloučen hostující Hübl do konce utkání. Domácí se tlačili dopředu a v 15. minutě překonali hostujícího Gebauera poprvé. Pro postavení hráče v brankovišti ale rozhodčí branku nemohl uznat. V 18. minutě tomu však bylo jinak. Daniel Hrubý našel volného bratra Adama, a ten v závaru před hostujícím gólmanem propasíroval puk do branky. Hosté sice protestovali proti neregulérnosti, ale rozhodčí branku uznal – 1:0.

Také druhá část nabídla spoustu zajímavých okamžiků. Hned ve 25. minutě si střelci první branky prohodili role a Daniel Hrubý pohotově uklidil do brány puk, po kterém se již natahoval gólman Gabauer – 2:0. Domácí se nadále tlačili dopředu, ale naráželi převážně na pozorného gólmana. Ve 32. minutě kapituloval i kopřivnický Unzeiting. Po nenápadné akci vrátil hosty do utkání Aleš Zedník – 2:1.

Rozhodující se nakonec ukázal být vstup Kopřivnice do třetí třetiny. Ve 42. minutě totiž skóroval Křivák, kterého minutu nato napodobil Slabý – 4:1. Jenže ani oslabený hostující celek se nechtěl vzdát a ve 46. minutě snížil Jindřich Částečka – 4:2. Poté se bojovalo převážně o střed hřiště, ale další branky nepřicházely. Přesto hosté utkání ještě zdramatizovali. Na konci 58. minuty se totiž podruhé trefil Částečka a rázem bylo hostů plné kluziště. V poslední minutě dokonce zkusili hru bez brankáře, ale ani krátká power-play na výsledku již nic nezměnila. Přestože Kopřivnice v derby urvala všechny body, na pozici lídra tabuky se neposunula, protože v souběžně hraném utkání Karviná – Horní Benešov vyhráli Hornobenešovští 6:4, a nadále tak zůstávají v čele soutěže.

Miroslav Pokorný (Kopřivnice): Věděli jsme že hosté přijedou v trochu oslabené sestavě, ale zdání mnohdy klame. Když je hráčů méně, tak jsou více v tempu. Navíc Nový Jičín má mladé kluky a dobré bruslaře a v obraně měli zkušené hráče. Navíc chytal Gebauer, který je držel. Všechna „povinná“ vítězství jsou z psychického hlediska nesmírně těžká. Dnes se to nakonec projevilo. Ta povinnost svazuje ruce a dnes nám trochu chyběla taková ta jiskra. V každém případě jsme rádi, že jsme utkání vyhráli. Jsem rád, že jsme dokázali udržet disciplínu a nenechali se moc vylučovat. Díky patří všem za jejich bojovnost a že jme dokázali udržet závěr, ve kterém jsme možná zbytečně pustili Nový Jičín zpět do hry.

Jaroslav Havlík (Nový Jičín): Dnes jsme museli nastoupit ve velmi oslabené sestavě. Někteří museli nastoupit za Áčko a ostatní jsou zranění nebo nemocní. Přesto musím hráčům poděkovat za bojovnost a nasazení. Škoda, že jsme měli hned na začátku vyloučení a taky, že jsme si nechali na začátku třetí třetiny dát dvě rychlé branky. Ke konci jsem nabádal hráče, aby napadali s dvěma hráči, protože je jedno, zda prohrajete o jednu nebo dvě branky. Dali jsme na 4:3, ale v závěrečné power–play se nám to již nepodařilo. Jinak jsme podali statečný, srdnatý výkon a určitě jsme ostudu neudělali.

Branky a nahrávky: 18. Hrubý A. (Hrubý D.), 25. Hrubý D. (Hrubý A., Pokorný), 42. Křivák (Hruškovský, Merenda), 43. Slabý (Hrubý D.) – 31. Zedník A. (Částečka J., Šimečka), 46. Částečka J. (Zedník A.), 58. Částečka J. (Gajdoš), vyloučení: 6:2 - Hübl OK (Nový Jičín), využití: 0:1, v oslabení: 0:0, poměr střel: 27:19

Kopřivnice: Unzeiting - Merta, Gonos, Hrubý D., Fojtík, Pokorný, Křivák, Bílek, Hrubý A., Jeřábek, Hruškovský, Horák, Merenda, Chalupa, Žáček, Novotný, Slabý, Mičulka. Trenér Miroslav Pokorný

Nový Jičín B: Gebauer - Gajdoš, Petružálek, Hübl, Krotil - Šimečka, Zedník A., Částečka J. - Chmel, Havlík, Toman R. - Hruška, Kalamár. Trenér Jaroslav Havlík

Ostatní výsledky 21. kola: HC Rožnov pod Radhoštěm - HK Krnov 3:4, SK Karviná - TJ Horní Benešov 4:6

Los 22. kola: sobota 15. ledna, 17.00 SK Karviná - HC Nový Jičín B, HC Kopřivnice - HK Krnov, HC Rožnov pod Radhoštěm - HC Studénka

14.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.