HC Kopřivnice - HC Nový Jičín B 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Kopřivnice dokonale využila nepřítomnosti ostrostřelce Kamila Glabazni, který předchozí dva duely rozhodl ve prospěch Nového Jičína, a navíc byl již ve 4. minutě vyloučen hostující Hübl do konce utkání. Domácí se tlačili dopředu a v 15. minutě překonali hostujícího Gebauera poprvé. Pro postavení hráče v brankovišti ale rozhodčí branku nemohl uznat. V 18. minutě tomu však bylo jinak. Daniel Hrubý našel volného bratra Adama, a ten v závaru před hostujícím gólmanem propasíroval puk do branky. Hosté sice protestovali proti neregulérnosti, ale rozhodčí branku uznal – 1:0.

Také druhá část nabídla spoustu zajímavých okamžiků. Hned ve 25. minutě si střelci první branky prohodili role a Daniel Hrubý pohotově uklidil do brány puk, po kterém se již natahoval gólman Gabauer – 2:0. Domácí se nadále tlačili dopředu, ale naráželi převážně na pozorného gólmana. Ve 32. minutě kapituloval i kopřivnický Unzeiting. Po nenápadné akci vrátil hosty do utkání Aleš Zedník – 2:1.

Rozhodující se nakonec ukázal být vstup Kopřivnice do třetí třetiny. Ve 42. minutě totiž skóroval Křivák, kterého minutu nato napodobil Slabý – 4:1. Jenže ani oslabený hostující celek se nechtěl vzdát a ve 46. minutě snížil Jindřich Částečka – 4:2. Poté se bojovalo převážně o střed hřiště, ale další branky nepřicházely. Přesto hosté utkání ještě zdramatizovali. Na konci 58. minuty se totiž podruhé trefil Částečka a rázem bylo hostů plné kluziště. V poslední minutě dokonce zkusili hru bez brankáře, ale ani krátká power-play na výsledku již nic nezměnila. Přestože Kopřivnice v derby urvala všechny body, na pozici lídra tabuky se neposunula, protože v souběžně hraném utkání Karviná – Horní Benešov vyhráli Hornobenešovští 6:4, a nadále tak zůstávají v čele soutěže.

Miroslav Pokorný (Kopřivnice): Věděli jsme že hosté přijedou v trochu oslabené sestavě, ale zdání mnohdy klame. Když je hráčů méně, tak jsou více v tempu. Navíc Nový Jičín má mladé kluky a dobré bruslaře a v obraně měli zkušené hráče. Navíc chytal Gebauer, který je držel. Všechna „povinná“ vítězství jsou z psychického hlediska nesmírně těžká. Dnes se to nakonec projevilo. Ta povinnost svazuje ruce a dnes nám trochu chyběla taková ta jiskra. V každém případě jsme rádi, že jsme utkání vyhráli. Jsem rád, že jsme dokázali udržet disciplínu a nenechali se moc vylučovat. Díky patří všem za jejich bojovnost a že jme dokázali udržet závěr, ve kterém jsme možná zbytečně pustili Nový Jičín zpět do hry.

Jaroslav Havlík (Nový Jičín): Dnes jsme museli nastoupit ve velmi oslabené sestavě. Někteří museli nastoupit za Áčko a ostatní jsou zranění nebo nemocní. Přesto musím hráčům poděkovat za bojovnost a nasazení. Škoda, že jsme měli hned na začátku vyloučení a taky, že jsme si nechali na začátku třetí třetiny dát dvě rychlé branky. Ke konci jsem nabádal hráče, aby napadali s dvěma hráči, protože je jedno, zda prohrajete o jednu nebo dvě branky. Dali jsme na 4:3, ale v závěrečné power–play se nám to již nepodařilo. Jinak jsme podali statečný, srdnatý výkon a určitě jsme ostudu neudělali.

Branky a nahrávky: 18. Hrubý A. (Hrubý D.), 25. Hrubý D. (Hrubý A., Pokorný), 42. Křivák (Hruškovský, Merenda), 43. Slabý (Hrubý D.) – 31. Zedník A. (Částečka J., Šimečka), 46. Částečka J. (Zedník A.), 58. Částečka J. (Gajdoš), vyloučení: 6:2 - Hübl OK (Nový Jičín), využití: 0:1, v oslabení: 0:0, poměr střel: 27:19

Kopřivnice: Unzeiting - Merta, Gonos, Hrubý D., Fojtík, Pokorný, Křivák, Bílek, Hrubý A., Jeřábek, Hruškovský, Horák, Merenda, Chalupa, Žáček, Novotný, Slabý, Mičulka. Trenér Miroslav Pokorný

Nový Jičín B: Gebauer - Gajdoš, Petružálek, Hübl, Krotil - Šimečka, Zedník A., Částečka J. - Chmel, Havlík, Toman R. - Hruška, Kalamár. Trenér Jaroslav Havlík

Ostatní výsledky 21. kola: HC Rožnov pod Radhoštěm - HK Krnov 3:4, SK Karviná - TJ Horní Benešov 4:6

Los 22. kola: sobota 15. ledna, 17.00 SK Karviná - HC Nový Jičín B, HC Kopřivnice - HK Krnov, HC Rožnov pod Radhoštěm - HC Studénka