Kopřivnice v Krnově na body nedosáhla

Krnov - Kvalitní hokej mohl v sobotu sledovat zcela zaplněný krnovský zimní stadion. V rámci 11. kola krajské ligy přijela na led vedoucího celku soutěže třetí Kopřivnice. Domácí nakonec vyhráli 6:2, a oplatili tak Kopřivnici porážku ze 4. kola, kdy Krnov v Kopřivnici prohrál 1:2.

8.11.2011 3

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

HK Krnov - HC Kopřivnice 6:2 (3:0, 1:0, 2:2)

Krnov měl vynikající vstup do střetnutí. Hned na počátku třetí minuty využil přesilovku a minutu nato znovu skóroval 2:0. Kopřivnice nebyla ani v nejmenším zaskočena. Naopak se hned vrhla do obranného pásma Krnova a zle dotírala na Šlupinovu klec. Z kopřivnického tlaku vyplynulo i několik vyloučení domácích hokejistů. Kopřivnice několikrát uzavřela Krnováky v jejich třetině a dostávala se k nebezpečným střelám a šancím. Minutu před koncem první třetiny ale Krnovští zvýšili skóre. Hudečka přihrál Kubíkovi, a ten z kruhu po ledě propálil brankáře hostí - 3:0.

Oboustranně rychlý hokej pokračoval i po přestávce. Po úvodních šancích Kopřivnice se osmělil i Krnov. V přesilovce se nastěhoval před Unzeitiga, ale nic z toho nebylo. Naopak hosté se opět mnohokrát dostali před Šlupinu, a ten měl plné ruce práce. V polovině zápasu trefil Tomáš Michálek soupeře do hlavy a dostal trest 2 plus deset minut. V následné bitce, pak se svým spolurváčem Hrubým, vyfasoval trest do konce utkání. V oslabení se dostal k nájezdu na hostujícího gólmana Unzeitiga Hudečka, ale nedal. Minutu a půl před druhou sirénou však dostal puk za obranu do jízdy Tošenovjan a mezi betony brankáře zvýšil - 4:0.

Ve druhé minutě poslední části už Krnovští vedli 5:0. Nestárnoucí Hudečka projel po pravé straně, udělal kličku bekovi, dostal se až před brankáře a nad lapačku skóroval. Domácí hráče bezpečné vedení ukolébalo a začínali si na ledě počínat dost laxně, hlavně v rozehrávce. Kopřivničtí puky sbírali a vytvářeli si nadějné příležitosti. Pak se ale nechal vyloučit kopřivnický kapitán Hruškovský, a toho Krnováci využili. Pavlica prostřelil vše před sebou a deset minut před koncem zvýšil na 6:0. První úspěch Kopřivnice přinesla až dvojnásobná přesilovka, v níž, v padesáté čtvrté minutě, procedil puk skrz Šlupinovu výstroj Fojtík - 6:1. Hned za dvacet vteřin došlo ke skrumáži před krnovskou svatyní. Nejlépe se v ní zorientoval Starkmann a uzavřel brankový účet zápasu 6:2.

Branky a nahrávky: 3. Michálek T. (Tichý, Hudečka), 4. Michálek P. (Kostovský), 19. Kubík (Hudečka), 39. Tošenovjan (Weiss, Holeš), 42. Hudečka (Dohnal), 50. Pavlica (Marienka) 54. Fojtík (Vaculín), 55. Starkmann (Novák), vyloučení: 8:11 navíc Michálek T. 10 + 20 hrubost - Hrubý A. 20 hrubost, Bílek 10 nesp. chov., Hrubý D. 10 nesp.chov., využití: 2:1, rozhodčí: Pelc - Rožánek, Žídek, poměr střel: 25:30, diváci: 214

Krnov: Šlupina Matušínský, Dohnal, Rýpar, Marienka, Michálek T., Vavrečka, Tvardek Kostovský, Michálek P., Pavlica Holeš, Weiss, Tošenovjan Kubík, Hudečka, Tichý Filip, Miškov, Baďura. Trenér Jiří Žůrek

Kopřivnice: Unzeitig Surovčík, Sochacký, Vermiřovský, Novák, Hruškovský, Nevrkla, Chalupa Fojtík, Hrubý D., Starkmann, Bartošák, Bílek, Hrubý A., Vaculín, Barčák, Horák, Trenér Václav Slabý.

Autor: Pavel Habram

8.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 3

FRENŠTÁT (zleva Marek a Klimpar) zažil v Českém Těšíně další radost z vítězství.

FOTBALISTÉ Bílovce (v bílém) si musí na výhru počkat minimálně do neděle, kdy doma hostí Pustou Polom.

Divizní Nový Jičín stále čeká na první výhru

Novojičínští fotbalisté nevyhráli ani ve třetím divizním kole, když padli v Hranicích. Nyní hostí v sobotu nováčka z Bohumína.