HC Studénka - HC Rožnov pod Radhoštěm 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Již ve 4. minutě šli domácí, po přesném zásahu Sikory, do vedení. Pojistku vystavili ve třetí třetině Martin Varga a svým druhým gólem Sikora. Hosté výsledek korigovali pouze ve 47. minutě, na víc se ale nezmohli.

Oldřich Lipnický (Studénka): Utkání jsme sehráli podle mých představ, kdy kluci dodrželi taktiku, kterou jsme si předem dali. Podařilo se nám dát první branku, díky níž jsme se cítili uvolněnější. Navíc nás velmi podrželo domácí publikum.

Branky a nahrávky: 4. Sikora (Kaňovský), 46. Martin Varga (Kaňovský, Sikora), 52. Sikora (Mičulka) - 47. Tejkl ml., vyloučení: 5:7 navíc Kroupa (Rožnov) na 10 minut, využití: 3:1, poměr střel: 45:42, rozhodčí: Lotko - Bartošák, V. Hanzlík, diváci: 350

Studénka: Válek (Dobřanský) - Bumbalík, Homola, Mikeska, Holanik, Jedlička, Horák, Janečka, Kovář, Sikora, Bolf, Čáň, Kaňovský, Mičulka, Urbanec, Varga Mi., Varga Ma. Trenér Oldřich Lipnický

Rožnov p. R.: Hnilica (Jagoš) - Bolek, Fabián, Jurčík, Bambuch, Černobila, Holý, Vyvíjal, Kroupa, Madigár, Tejkl ml., Kantorek, Dušek, Švajda, Bártek, Holiš. Trenéři Miroslav Martyčák a Petr Tejkl st.

HK Krnov – HC Kopřivnice 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)

Nešťastné utkání odehráli kopřivničtí hokejisté na ledě vedoucího Krnova. Přestože byli v zápase lepší a ještě dvě a půl minuty před koncem vedli, nakonec Krnov srovnal a patnáct vteřin před koncem rozhodl o tom, že si ponechá všechny body.

Miroslav Pokorný (Kopřivnice): Padesát minut utkání jsme byli určitě lepším celkem a v zápase dominovali. Vítězství jsme měli na dosah. Ale malá ztráta koncentrace nás stála body. Na rozhodčí se vymlouvat nemůžeme, ale pak nás až nepochopitelně neustále posílali do čtyř.

Branky a nahrávky: 13. Hudečka (Vavrečka), 16. Michálek (Pavlica), 48. Pavlica (Michálek), 58. Michálek, 60. Bednárek (Hudečka) – 15. Bílek (Pokorný), 35. Třeštík (Bílek), 37. Hrubý, 54. Hanzlík.

Zbylý výsledek 4. kola: SK Karviná - Horní Benešov 5:4 (1:3, 0:0, 4:1)

Páté kolo odehráli hráči ve sváteční den, kdy Studénka narazila na ledě Horního Benešova, ale naopak Kopřivnice si neskutečným obratem připsala první vítězství v soutěži.

TJ Horní Benešov - HC Studénka 7:2 (2:0, 4:0, 1:2)

Po domácí výhře s Rožnovem přišla nečekaně krutá porážka v Horním Benešově. Utkání rozhodla hlavně prostřední část, kdy se Studénka střelecky neprosadila, ale sama hned čtyřikrát inkasovala.

Oldřich Lipnický (Studénka): Do Benešova jsme odjeli bez opor a utkání odehráli s příliš velkým respektem. Z toho jsme se buhužel dostali až v poslední třetině. Do té doby jsme hráli ustrašený hokej. Zbytečně jsme se podřizovali. Důležité bude další utkání, které odehrajeme v Kopřivnici. Ta poslední zápas vyhrála a může se stát, že jim narostou křídla. Pokud se chceme v popředí tabulky udržet, musíme bodovat.

Branky a nahrávky: 4. Malíř (Jurček), 20. Wolf (Huska), 34. Zigmund (Fraš), 34. a 39. Bensch, 40. Malíř (Mičola), 51. Malíř (Jurček) - 45. Čáň (Kovář), 60. Urbanec, vyloučení: 9:12 navíc Malíř - Bolf na 5 minut + do konce utkání, využití: 3:1, poměr střel: 31:24, rozhodčí: Šutara - Czubaj, Zachara.

Horní Benešov: Konečný (Vlašánek) - Přibyla, Bršlica, Huska, Vrábel, Vaněk, Wolf, Zigmund, Fraš, Hejhal, Bensch, Jurček, Mičola, Malíř, Lhotský, Kret. Trenér Marek Harazim

Studénka: Válek (34. Dobřanský) - Bumbalík, Homola, Mikeska, Holanik, Jedlička, Horák, Janečka, R. Tomášek, Kovář, Ollé, Bolf, Čáň, Mičulka, Urbanec. Tým vedl Zdeněk Koželuha

HC Kopřivnice - SK Karviná 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)

Po nemastném neslaném začátku se trefili hosté a zdálo se, že ani v pátém utkání Kopřivnice na body nedosáhne. Ještě hůř bylo na začátku druhé části, kdy Karviná své vedení pojistila. Pak se ale začaly dít věci. Kopřivnice čtyřmi brankami zápas otočila a rázem to bylo jiné utkání. V poslední části bylo na domácích vidět, že nechtějí zbytečně riskovat, a snažili se udržet stávající stav. Jejich píle se vyplatila, když nakonec přidali pátou branku.

Miroslav Pokorný (Kopřivnice): Sázíme na mladé hráče, očemž svědčí i věkový průměr mužstva, který je 19 let. Už od zápasů s Benešovem jde výkonnost nahoru, utkání s Krnovem to jen potvrdilo a nyní to kulminovalo v zápase s Karvinou. Přestože jsme v polovině zápasu prohrávali již nula dva, dokázali jsme dát ještě ve drudé části čtyři branky a otočit utkání v náš prospěch. Je dobré, že se celý mančaft, včetně brankáře, chytil, a je vidět, že se tým dostává do herní pohody. Doufejme, že to tak bude pokračovat dále.

Zbylý výsledek 5. kola: HC Rožnov pod Radhoštěm - HK Krnov 4:5 (2:2, 0:2, 2:1)

1. HK Krnov 5 4 0 0 1 0 24:17 13
2. Horní Benešov 5 3 0 0 0 2 25:16 9
3. HC Studénka 5 2 1 0 0 2 15:18 8
4. HC Rožnov p. R. 5 2 0 0 0 3 23:21 6
5. SK Karviná 5 2 0 0 0 3 19:25 6
6. HC Kopřivnice 5 1 0 0 0 4 15:24 3