Kopřivnice ztratila před sobotním derby dobře rozehraný zápas

V průběhu druhé třetiny vedli už 4:2 a byli na nejlepší cestě k důležitým třem bodům, které by jim výrazně pomohly k boji o 6. místo. Hokejisté Kopřivnice ale ve středečním 38. kole vůbec nezvládli třetí část hry, ve které čtyřikrát inkasovali. Hodonínským Drtičům tak nakonec umožnili obrat a uzmutí všech tří bodů po výhře 7:4.

2.2.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Jihomoravané, kteří předtím zvítězili na kopřivnickém ledě již dvakrát v sezoně, když po úvodním vítězství 5:3 uštědřili Kopřivnici i listopadovou nálož 10:0, načali cestu za dalším lupem už v úvodu, kdy se prosadil kanonýr Jurča, pro něhož to byl sezónní gól s pořadovým číslem 27. Slabého soubor však stihl vyrovnat ještě v první periodě, když se o to zasloužil, půl minuty před první sirénou, svým premiérovým zásahem v ročníku obránce Merenda.

Zkraje druhého dějství navíc dokonal kopřivnický obrat Ollender. Hostující Oranjes však ve 29. minutě vyrovnali na 2:2, ale poté přišly minuty domácích. Nejprve využil početní výhodu zadák Marek a za další dvě minuty zvyšoval na 4:2, svým druhým gólem v utkání, Ollender.

Důležitým momentem pak bylo, že Hodonín za pouhou půl minuty přišel se snižující trefou na 3:4. „Dvě třetiny jsme drželi tempo, ale i přesto, že jsme vedli o dva góly, tak Hodonín byl pořád nebezpečný a čekal na svoje šance," uvědomoval si kopřivnický trenér Václav Slabý, jenž mohl ve třetí třetině pouze sledovat drtivou jízdu Drtičů, kteří čtyřmi góly rezolutně rozhodli o tom, že si z Kopřivnice, která postupně stáhla hru na tři formace, i potřetí v sezoně odvezou plný počet bodů.

„Ve třetí třetině všechno vyvrcholilo a dostávali jsme strašně laciné branky. Takové chyby prostě nemůžeme dělat, ale fakt je, že kluci hrají na to, na co mají. Možná už si mysleli, že už se nemůže nic stát, ale vůbec jsme to nezvládli. Zkušenosti nám schází hlavně v obraně," poukazoval kouč Kopřivnice na absenci nemocného Krutila a především Tepera, který odešel do kádru vsetínského lídra.

V konečném zúčtování tak mohou Kopřivnické ztracené body mrzet. „Uvidíme. Budeme hrát až do poslední chvíle. Hrajeme ještě s oběma našimi konkurenty, jak s Novým Jičínem, tak s Valmezem. Teď je před náma derby a věřím, že přijde co nejvíce diváků a hlavně, že je to bude bavit," dodal Slabý před závěrečnými pěti zápasy základní části. Sobotní derby startuje v Novém Jičíně, který měl ve včerejším kole volný los, v 17 hodin.

Ztráta pro Kopřivnici! Opora zadních řad odešla do VsetínaHokejisté Kopřivnice se budou muset ve zbytku sezony obejít bez čtyřiadvacetiletého zadáka Jakuba Tepera, jenž odešel vyztužit defenzivu vedoucího Vsetína, kde debutoval už v sobotním vítězném derby (3:1) s Valašským Meziříčím, ve kterém si hned připsal asistenci a včera pak byl u porážky Dopitova celku na ledě Šumperka. „Kuba dostal nabídku a byla by hloupost, kdybychom mu bránili k tomu, aby mohl hrát za takový tým. Je to pro nás velká ztráta, ale tak to v hokeji chodí. Za Vsetín může hrát play-off a baráž už ne, ale i tak to pro něj bude výborná zkušenost, kterou si zaslouží, protože pro Kopřivnici odvedl za dvě sezony perfektní práci," uvedl trenér HC Kopřivnice Václav Slabý na adresu produktivního obránce.

2. liga, sk. Východ, 38. kolo:
HC Kopřivnice – SHK Hodonín 4:7 (1:1, 3:2, 0:4)

Branky: 20. Merenda (Poruba, Marek), 22. Ollender (Tomášek, Poruba), 33. Marek (Čintala), 35. Ollender (Tomášek, Bartošák) – 4. Jurča (Vrána), 29. Hajný (Pokorný, Charvát), 35. Matula (Kužílek), 47. Kuba (Peš, Kužílek), 49. Kuba (Matula, Peš), 50. Vrána (Miklík, Vaněk), 59. Vrána (Jurča, Polesný). Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 557.

HC Kopřivnice: Šimeček – Kowalczyk, Imrich, Chalupa, Čintala, Merenda, Marek – Červenka, Sluštík, Mach – Poruba, Tomášek, Ollender – Pěnčík, Pargáč, Hrubý – Raška, Bartošák, Vyčesaný. Trenér: Slabý.

Zbylé výsledky 38. kola: Šumperk – Vsetín 4:2, Valašské Meziříčí – Technika Brno 3:5. Opava – Poruba (odloženo na úterý 14. února 2017).

instalatér, ilustrační foto

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Město pořádá seminář k dotacím

Firma zaeviduje stav objektů

Součástí přípravných prací pro stavbu „Silnice 1/58 Příbor — Skotnice“ je pasportizace rodinných domů a přilehlých staveb v blízkosti této stavby obchvatu.

Nejen slunce, naše oči ohrožuje v létě i voda a nebezpečný prvok

Léto je spojeno s lákavou představou dovolené, lékaři ale upozorňují, že pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody.

Zámek se vrátil na čas do historie

Zámecká slavnost ve stylu 20. až 30. let minulého století se uskutečnila v sobotu na zámku v Bílovci. Kdo měl zájem, mohl se projet historickou tatrou nebo se mohl nechat vyfotit v historickém fotoatelieru.

MOL CUP: Nový Jičín potrápil Vítkovice

/FOTOGALERIE/ Druholigoví fotbalisté Vítkovic nakonec splnili povinnost a postoupili do 2. kola MOL Cupu, když na hřišti divizního Nového Jičína zvítězili 3:2, ale lehká šichta to pro Westovu družinu rozhodně nebyla.