Kopřivničtí hokejisté smetli, po dvou nezdarech, na vlastním ledě Opavu

Vysokým porážkám, při kterých navíc nevstřelili ani branku, řekli rázně dost! Hokejisté Kopřivnice si na vlastním ledě připravili nejlepší možnou odpověď a v důležitém souboji rozprášili Opavu 6:1. Tým trenéra Slabého se Slezanům přiblížil na dva body, a navíc má odehráno o zápas méně.

2.12.2016

KOPŘIVNICE se mohla po dvou porážkách konečně zase radovat, když po drtivém nástupu porazila opavský Slezan vysoko 6:1. Foto: Deník/Archiv

Už v sobotu čeká Kopřivnici od 17 hodin další domácí utkání, když v předehrávce hostí poslední Techniku Brno, na kterou má již desetibodový náskok a které má za poslední porážku 1:5 rozhodně co vracet.

V průběhu první třetiny ztichl kopřivnický kotel, který tak dal najevo nespokojenost s posledními výkony svých oblíbenců. Kopřivničtí hokejisté už však nechtěli navázat na dvě předchozí vysoké porážky (0:10, 0:5). Jejich drtivý vstup do zápasu měl za následek vedení 3:0, a to již v 6. minutě. „Předchozí dvě utkání nám nevyšla a odehráli jsme je strašně. Takže jsme šli do utkání s velkou zodpovědností a snažili jsme se hrát náš hokej, jaký jsme hrávali předtím. Brzy jsme vedli 3:0, což bylo hodně důležité," připomněl úvodní kanonádu šéf kopřivnické střídačky Václav Slabý. V 5. minutě poprvé překonal Šafránka Kofroň, na kterého za necelou minutu navázal druhým gólem Mach, jenž se do kopřivnické sestavy vrátil po zranění, a ihned se tak zapsal mezi střelce. Za dalších třiadvacet vteřin pak zaskočené Opavany srazil svým druhým zásahem Kofroň.
Zkraje druhé třetiny vychytal pozorný Vrba Grygara, který začínal loňskou sezonu v kopřivnickém dresu, ale v polovině utkání už se Opavští, zásluhou Wolfa, dočkali snížení. Kopřivnice však přišla s bleskovou odpovědí, když jí ve 32. minutě vrátil náskok tří branek Poruba. Hosté poté měli velkou šanci, jak znovu snížit, ale dlouho trvající přesilovku 5 na 3 nedokázali využít.
V poslední periodě už si Kopřivnice hájila své vedení, které ještě v 53. minutě navýšil na 5:1 kapitán Tomášek, a kopřivnické publikum pak v závěru zápasu ještě rozveselil ukázkovou kličkou Sluštík, jenž po vzoru Marka Malíka uzavřel vysoké a zcela zasloužené vítězství svého celku. „Od začátku jsme byli lepší na puku a lépe jsme bruslili. Celé utkání jsme měli pod kontrolou a hráli jsme koncentrovaně. Na klucích bylo vidět, že šli do zápasu aktivně, měli jsme tlak a od začátku byla vidět naše převaha. S výkonem jsem spokojený, protože jsme vyhráli zaslouženě," cenil si Slabý sedmého tříbodového zisku v sezoně, který by však jeho svěřenci potřebovali potvrdit už zítra, kdy hostí poslední brněnskou Techniku. „Bude hodně důležité navázat na tento výkon v dalším kole, kdy to pro nás bude důležité utkání. Potřebujeme zase bodovat naplno, a získat si tak fanoušky znovu na naši stranu," uzavřel kouč HC Kopřivnice.

II. liga, sk. Východ, 24. kolo:
HC Kopřivnice – HK Opava 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Branky: 5. Kofroň (Penčík, Sluštík), 6. Mach (Poruba, Kowalczyk), 6. Kofroň (Sluštík), 32. Poruba (Tomášek, Kowalczyk), 53. Tomášek (Poruba, Mach), 58. Sluštík (Bartošák, Marek) – 30. Wolf (Polok). Rozhodčí: Dědek – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 4:2, navíc Fojtík (K) 10 min. Bez využití. Diváci: 431.

HC Kopřivnice: Vrba – Teper, Fojtík, Kowalczyk, Hoďa, Marek, Bartošák, Merenda – Červenka, Pargáč, Hrubý – Mach, Tomášek, Poruba – Kofroň, Sluštík, Pěnčík. Trenér: Slabý.