Kopřivnice, které scházel kapitán Tomášek, se v první desetiminutovce dostala několikrát k ohrožení Hromady, ale na jejím konci poprvé pohnul se skóre Finsterle, jenž se trefil dvakrát v rychlém sledu a v 15. minutě pak Čech vyhnal Fendricha z branky. Těsně po polovině utkání vedl Vsetín již 6:0, když se o góly rovnoměrně podělili Finsterle, Čech a Luka.

Valaši nepolevili ani v dalším průběhu střetnutí a ve třetí třetině, ve které se do kopřivnické branky vrátil místo Šimečka znovu Fendrich, skórovali ještě dvakrát a po vítězství 9:0 pojedou zítra do Kopřivnice s vedením 1:0 na zápasy.

„Vsetín potvrdil, že je velkým favoritem a první zápas si s přehledem pohlídal. Za stavu 0:3 bylo po zápase a pak už se jenom projevovala fyzická připravenost Vsetína," uvedl trenér kopřivnických hokejistů Václav Slabý, jehož tým odehrál první čtvrtfinále v parádní hokejové kulise. „Přišla krásná návštěva, atmosféra byla vynikající a musím poděkovat i našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit," dodal kouč HC Kopřivnice.

1. zápas čtvrtfinále play-off:
VHK ROBE VSETÍN – HC KOPŘIVNICE 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
Branky: 10. Finsterle (Kucharczyk, Mojžíš), 13. Finsterle (Luka), 15. Čech (Čuřík, Teper), 23. Luka (Finsterle), 29. Luka z trest. střílení, 32. Čech (Čuřík, Šilhavý), 36. Šilhavý (Čuřík), 43. Žák (Pokorný), 45. Janáček (Zúbek, Kolařík). Rozhodčí: Zbořil – Novotný, Axman. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 3035. Stav série: 1:0.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Jeník, Mojžíš, Hryciow, Janáček, Čech, Teper, Žák, Ostrčil – Finsterle, Kucharczyk, Luka – Kolařík, Vávra, Zúbek – Hořanský, Šilhavý, Čuřík – Kajaba, Pokorný, Vítek. Trenéři: Dopita a Jenáček
HC Kopřivnice: Fendrich (15. – 40. Šimeček) – Pargáč, Kowalczyk, Krutil, Chalupa, Marek, Merenda – Červenka, Sluštík, Poruba – Mach, Ollender, Hrubý – Kofroň, Bartošák, Vyčesaný – Pěnčík, Suchý. Trenér: Slabý