Lapač zůstal nedobyt, v sobotu přijede brněnská Technika

Vsetín, Nový Jičín - V rámci 6. kola cestovali novojičínští hokejisté na Lapač, kde je čekal souboj se Vsetínem. Důležitost zápasu dokresloval u obou celků i fakt neúspěšného vstupu do sezony. Domácí VHK byl na tom o pouhý jeden bod lépe.

4.10.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Dalibor Tobola

Valachy poslal po osmi minutách hry do vedení Kajaba, který využil přesilovou hru a prostřelil Kozáka. Nový Jičín však dokázal srovnat na konci patnácté minuty, kdy nahození od modré čáry zametl za brankáře Hromadu Skaloš, jenž svým prvním gólem v sezoně vyrovnal na 1:1. V závěru třetiny měl ještě obrovskou příležitost Brynecký, ale druhý gól Nového Jičína nepřidal.

Po třech minutách druhého dějství mohli domácí využít špatného střídání novojičínských, ale Janeba minul branku. Na Hromadu poté nadvakrát nevyzrál Hanák a svoji šanci neproměnil ani Ižacký.

Téměř sedm stovek diváků čekalo na další branku až do 45. minuty.

Kubo využil gólové nabídky od Ševčíka, a Vsetín vedl 2:1. Za další tři minuty už na straně domácích svítila trojka, když se trefil Petr Hruška, jenž využil přihrávky do jízdy a navýšil domácí vedení. Nato si vzal trenér Nového Jičína oddechový čas.

I přes závěrečné závary už se hostům nepodařilo zápas zdramatizovat. „Do utkání jsme vstoupili dvěma oslabeními a z jednoho jsme dostali gól. Brzy se nám ale podařilo srovnat a zápas byl dlouho vyrovnaný, s šancemi na obou stranách. V poslední třetině jsme udělali obrovskou chybu, když jsme nepokryli soupeřova hráče ve středním pásmu. Druhý gól podle mě rozhodl. Před poslední třetinou jsme stáhli hru na tři lajny, ale nedaří se nám jednoduše dávat góly, a to je problém a rozdíl oproti soupeřům. Bylo to úplně stejné jako v utkání v Břeclavi, kde jsme měli taky šance, ale branky prostě nedáváme," krčil rameny trenér Nového Jičína David Handl, jehož tým tak zůstává se třemi body na posledním, dvanáctém místě druholigové tabulky.

Zítra hostí od 18 hodin druhou Techniku Brno.

4.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
DUO NEJZKUŠENĚJŠÍCH! Letní posila kopřivnické Tatry David Stříž (vlevo) spolu s hrajícím asistentem Martinem Tomáškem, jenž hrával extraligu za Vítkovice a působil třeba i v ruském Novosibirsku.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.