HC Gedos Nový Jičín - HC Zubr Přerov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Dramatičnost utkání se ukázala hned na začátku. Dominovali brankáři, hrálo se ve svižném tempu, přesto trochu opatrně. Již ve druhé minutě vyzkoušel pozornost hostujícího Krejčího Lhotský, ale jeho střela z pozice mezi kruhy se neujala. Po necelé minutě se ale domácí již radovali. Skaloš vystřelil od modré, puk však zmizel pod výstrojí hostujícího brankáře. Důraz se tak vyplatil Vašutovi, který nikým neatakován doklepl puk za brankovou čáru.

Šanci vyrovnat promarnil Přerov v polovině první části. Chybu v rozehrávce Nového Jičína vystihl Sedlář, přihrál Šťastnému, který ale nenašel recept na pozorného Šrámka.

Dramatické situace a boje o každý kousek ledu se odehrávaly i ve druhé části. Hned na jejím začátku to v hledišti pořádně zašumělo. Přerovský gólman, který povyjel až na modrou, se snažil o rychlou rozehrávku napříč kluzištěm, ale ideálně namazal Glabazňovi. Ten vystřelil z poloviny přes zaskočeného gólmana, ale trefil jen boční konstrukci.

Na zvýšení skóre si museli diváci počkat až do 53. minuty. Jakubu nebezpečně vypálil od modré, ale netrefil. K odražené střele se dostal Skaloš, který z úhlu zvýšil. Nejhezčí akci zápasu si mohli diváci vychutnat až v samotném závěru. Rozjetý Škumát zatáhl puk do útočné třetiny, ideálně naservíroval Uhlárovi, který dorážel takřka do prázdné.

„Jsme moc rádi, že jsme konečně hráli před početným publikem. Řekli jsme si, že se lidem, kteří se o to postarali, a fanouškům, kteří přišli, odvděčíme touto výhrou. To se nám podařilo a za to jsme rádi,“ přiznal spokojený kouč Nového Jičína David Handl.

„Do zápasu jsme nastoupili velice dobře. Dali jsme šťastný gól a Přerov byl ten, kdo musel začít tlačit,“ pokračoval Handl a dodal: „Co mě dnes hodně mrzí je, že jsme neproměňovali přesilové hry. Hráli jsme jich spoustu, ale nakonec tam padl jen jeden gól.“

Přerovský trenér Radoslav Svoboda hledal příčinu neúspěchu. „Nevím, jestli ten první gól byl, ale to tu nebudeme řešit. Brankový nejprve rozsvítil, pak zhasnul a pak zase rozsvítil, takže to už je jedno,“ připomněl Svoboda a uzavřel: „Bohužel jsme si nevytvořili žádnou vyloženou šanci. Potom jsme museli uhrát hodně oslabení, takže pak chyběly i síly do předu.“

Branky: 3. Vašut (Skaloš), 53. Skaloš (Jakubu), 58. Uhlár (Škumát), vyloučení: 9:13, využití: 1:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 38:25, rozhodčí: Škrobák - Machálek, Prchal, diváci: 700.

Nový Jičín: Šrámek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Gulda, Koloničný - Jakubu, Macháček, Skaloš - Glabazňa, M. Toman, Sluštík - Uhlár, Škumát, Lhotský. Trenér David Handl

Přerov: Krejčí - Hruška, Pala, Tomáš, P. Rajnoha, Novák, Bauer - Jelínek, Hanák, Rusek - Kolář, Ditrich, Sprušil - Chlup, Frieb, Čech - Šťastný, K. Rajnoha, Sedlář. Trenér Radoslav Svoboda