HC Kopřivnice - HC FrýdekMístek 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Tragická střelecká produktivita stála za druhou porážkou Kopřivnice. Její hráči sice soupeře přestříleli 38:20, ale vytěžili pouze jedinou branku, kterou si v poslední třetině připsal Třeštík. „Smůla v koncovce,“ přiznal kopřivnický trenér Vladimír Slovák a dodal, že jeho svěřenci měli minimálně deset stoprocentních šancí. „Všechny ale pochytal gólman soupeře,“ řekl kouč.

Své, podle něj, v brankovišti odvedl i kopřivnický Martin Chlad. „Na brankáře svalovat prohru nemůžeme. Trápili jsme se v útoku,“ poznamenal Slovák. Ten v poslední třetině přeházel pětice hráčů, Poláška vyslal do útoku, ale ani poté zvrat v zápase nepřišel. „Musíme prostě začít dávat branky,“ připojil trenér.

Branka Kopřivnice: Třeštík.

Kopřivnice: Chlad - Polášek, Horák, Pelikán, Kyčmer, Merenda, Jedlička, Rapak - Mičulka, Man, Hrubý - Štursa, Chalupa, Třeštík -Vaško, Palacký, Novotný - J. Fojtík, D. Opačitý. Trenér Vladimír Slovák

HC Studénka - HC Rožnov pod Radhoštěm 4:3 (0:0, 0:2, 4:1)

V první třetině si udrželi gólmani čisté konto, ačkoli se na obou stranách hrála přesilovka 5:3. Branky tak začaly padat až po první přestávce. „Soupeř měl více štěstí a ujal se vedení,“ potvrdil kouč Studénky, Stanislav Kacíř starší s tím, že jeho svěřenci nehráli podle jeho představ: „Nabídli tak možnost skórovat Černému a Jandíkovi, čímž hráči Rožnova nepohrdli.“

Do posledního dějství poslal Kacíř na led Bolfa s Janečkem a začaly se dít věci. Během dvou minut Janečka srovnal. „Mladíci lítali po ledě a pomohli týmu otočit stav,“ pochválil lodivod mladou dvojici. Valaši sice dokázali ještě utéct do těsného vedení zásluhou Černého. Na jeho gól ale brzy odpověděl Horák a rozhodující trefu si schoval domácí Kaňovský. „Jsem rád, že jsme zlepšenou hrou dokázali získat první výhru v sezoně,“ radoval se trenér Kacíř.

Branky: 42. Janečka (Bolf), 44. Janečka (Stoček, Bolf), 49. Horák (Honusek), 54. Kaňovský (Stoček) -25. Černý (Kroupa), 32. Jandík (Kroupa), 48. Černý (Vaculín), vyloučení: 13:12, navíc Kuděla 5 + do konce utkání, Bílek OT 10 minut -Šotek OT 10 minut, využití: 1:2, poměr střel: 39:28, rozhodčí: Schmejkal - Piskoř, L. Mikula, diváci: 217.

Studénka: Válek - Mikeska, Najman, Kubáč, Kuděla, Stoček, Jakeš, Honusek - Kaňovský, R. Fojtík, Bílek - Jurček, Tomášek, Lošák - Bílek, Lošák, Horák, navíc od 41. minuty Janečka, Bolf. Trenér Stanislav Kacíř st.

Zbylý výsledek 6. kola: HK Krnov - TJ Horní Benešov 1:9.

1. Horní Benešov 6 4 2 0 39:16 10
2. Frýdek-Místek 6 3 2 1 22:16 8
3. Kopřivnice 6 4 0 2 24:19 8
4. Studénka 6 1 2 3 17:23 4
5. Krnov 6 1 2 3 22:39 4
6. Rožnov p. R. 6 0 2 4 14:25 2