V uplynulém ročníku pomohl Kopřivnici k postupu do 2. ligy, ale v létě nevěděl, kde, že vůbec stráví sezonu 2015/2016.

Novojičínský odchovanec Tomáš Kozák nakonec začal sezonu v B týmu Nového Jičína, ale už ve středečním kole proti Hodonínu se objevil v brance druholigového áčka. Dobrým výkonem pak pomohl v sobotu, před výtečnou diváckou kulisou, k vítězství Nového Jičína 6:3 na ledě Kopřivnice.

„Atmosféra byla perfektní a hrálo se úplně skvěle. Jsem rád, že jsme vyhráli,“ hovořil po utkání pětadvacetiletý oderský rodák Tomáš Kozák, jemuž v hokejovém prostředí neřekne nikdo jinak než Boris.

V prvních čtrnácti minutách padlo celkem pět branek. Jak jste viděl úvod zápasu?

Ze začátku to bylo divoké a hlavně tam bylo to, že jsme hráli ve třech. Kopřivnice toho dokázala využít a otočila skóre.

Netrvalo ale dlouho a ve 14. minutě už jste opět vedli vy…

Určitě bylo hodně důležité, že jsme ještě do konce první třetiny dokázali skóre otočit. Byly tam jednoduché střely nebo nahození, kdy to gólman ani neviděl a dobře, že to tam spadlo. Možná trošku i se štěstím.

Zkraje druhé třetiny jste dvakrát skórovali v rychlém sledu zásluhou Robina Gebauera, který tak dokonal hattrick. Co na to říkáte?

To byly krásné góly. To je Geboš (usměje se). Udělal to tam skvěle.

Před nástupem do závěrečné třetiny jste si nesli náskok 5:2.
S čím jste šli do závěrečného dějství?

S tím, že máme zápas ve svých rukou, a že se nemusíme hnát za gólem. Cílem
bylo hlavně nedostat gól
a neupustit od hry, kterou jsme předváděli dvě
třetiny.

V loňském ročníku jste nastupoval v dresu Kopřivnice. Jak jste se na derby těšil?

Těšil jsem se hlavně na diváky, protože v Kopřivnici je vždycky skvělá kulisa, kterou by mohlo závidět hodně týmů v okolí. Těšil jsem se na to, ale nějaké hecování neproběhlo. Byl tu i skvělý kotel našich fanoušků, takže perfektní. Hrálo se úplně skvěle.

Jak se vůbec v létě vyvíjela vaše situace?

Zkoušel jsem to dále tady v Kopřivnici, věděl jsem, že situace v Novém Jičíně je jasná, že tam je David Iláš a Danek Chvostek a vůbec jsem netušil, kde budu. Hledal jsem a dopadlo to takhle.

Sezonu jste ale začínal v novojičínském béčku…

Je to tak. Ale brzy přišlo zranění Davida Iláše, nějaké prohry a trenér chtěl asi nějaký nový impuls.

Před startem sezony jste tedy asi nevěřil, že odchytáte první derby. Navíc vítězně….

Tak to jsem určitě nečekal (usměje se).

Kde vůbec vznikla vaše přezdívka Boris?

To vzniklo už na základní škole, ale nepamatuju si přesně jak. Ale mám to už od té doby, co jsem začal hrát hokej.

Ve středu startujete druhou čtvrtinu základní části doma proti Vsetínu. Jaký čekáte duel?

Přijede hodně silný soupeř a určitě přijede hodně vsetínský fanoušků. Myslím si, že to bude dobrý zápas.