Novojičínští hokejisté padli těsně v Opavě

Posilnění domácím skalpem Poruby odjížděli druholigoví hokejisté Nového Jičína na led opavského Slezanu, kde však pokaždé dotahovali domácí náskok a nakonec prohráli o jedinou branku 3:4.V první třetině byli aktivnější hokejisté Opavy, ale do první vážnější šance se dostal novojičínský Mikšan, jenž se však zblízka proti Šafránkovi nedokázal prosadit.

16.11.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Géla

Skóre se poprvé měnilo až v závěru první části, kdy se nadvakrát trefil Svoboda. Úvod druhé dvacetiminutovky byl ve znamení domácích šancí, které však Novojičínští přečkali a Kabeláč následně ranou bez přípravy těsně minul. V průběhu 33. minuty se Slezan radoval podruhé, když za Ilášovými zády skončila přesilovková teč Chalupy.

Za necelé dvě minuty už to bylo ale opět o branku, když v početní výhodě úspěšně dorážel obránce Horák. Domácí celek trenéra Musiala si ale vzal dvoubrankový náskok zpátky ještě do konce druhé třetiny, když se ujala tvrdá rána od modré čáry beka Moslera.

V první minutě závěrečného dějství pak snížil na 2:3 Škumát, ale vzápětí inkasoval Nový Jičín dva tresty ve stejný čas a před Opavou tak byla dvouminutová přesilovka 5 na 3, kterou proměnil zkušený Selingr. Ve 46. minutě se ale se štěstím trefil Novotný, jenž ve druhé třetině nahradil Kabeláče, a zadělal tak na drama. Opava už ale nejtěsnější vedení udržela i přes závěrečnou power-play hostů a mohla slavit třetí výhru v řadě. „Pořád jsme tahali za kratší konec a první třetinu jsme odehráli špatně.

V momentě, kdy jsme pak snížili na 2:3, tak jsme šli do tří a dostali jsme smolnou branku. Opava ale hrála velmi dobře a bylo znát, že předtím vyhrála. V závěru jsme mohli vyrovnat, ale prostě nám to tam nespadlo," uvedl, po další z řady porážek o branku, trenér Nového Jičína Aleš Flašar.

Druhá liga pokračuje místo tradiční středy, již na zítřejší státní svátek, kdy Nový Jičín hostí od 18 hodin Frýdek-Místek. V sobotu cestují Novojičínští na led Hodonína a ve středu 25. listopadu, pak doma přivítají od 18 hodin v derby Kopřivnici.

HC SLEZAN OPAVA - HK NOVÝ JIČÍN 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Branky: 19. Svoboda (Tichý, Wolf), 33. Chalupa (T. Černý, Tichý), 39. Mosler (Tůma, Herman), 43. Selingr (Galvas) – 36. Horák (Ižacký, Mikšan), 41. Škumát (Ižacký), 46. Novotný (Lehečka). Rozhodčí: Dědek – Novotný, Axman. Vyloučení: 5:7, navíc P. Flašar (NJ) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 386.

HK Nový Jičín: Iláš – Horák, Cabák, Hoďa, P. Flašar, Hruška, Haloda – Ižacký, Škumát, Mikšan – Š. Kratochvíl, Zdeněk, R. Gebauer – Uhlár, Kabeláč (35. Novotný), Lehečka. Trenér: A. Flašar.

16.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Spadla klec. Policisté dopadli sériového zloděje jízdních kol

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Frenštátský hotel Vlčina se možná opět stane vyhledávaným cílem turistů, kongresmanů a třeba i hráčů. Komplex chce koupit skupina Synot.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

Druholigoví hokejisté Nového Jičína a Kopřivnice zahájili úterním vzájemným zápasem sérii přípravných utkání. Pozměněný kádr Nového Jičína vedl na svým rivalem už 2:0, ale Kopřivnice, kterou místo Václava Slabého nově vede Jaroslav Kofroň s hrajícím asistentem Martinem Tomáškem, dokázala utkání otočit a zvítězila 4:2.

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Po sestupu z A třídy je čeká sezona v I. B třídě, sk. B, která je složena z celků z Ostravska a Opavska. Petřvald na Moravě, jako jediný novojičínský zástupce v této soutěži, zahájil nový ročník duelem v Píšti, kde remizoval 1:1.

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.