Novojičínští hokejisté proti Technice znovu neskórovali

Brněnské Sovy rozhodly utkání třemi trefami v prostřední třetině. „I kdyby se hrálo třeba patnáct třetin, tak bychom asi branku nedali," smutnil trenér Nového Jičína Aleš Flašar.

25.1.2016

Ilustrační foto.Foto: Deník/Archiv

Do souboje proti brněnské Technice vstupovali se čtyř zápasovou šňůrou výher, kterou ale hráči třetího celku tabulky rázně utnuli. Nový Jičín si doma nepřišel na výborně chytajícího Nováka a s Brňany tak získal v letošním ročníku pouhý bod.

Sobotní duel nabídl celkem osmnáct dvouminutových vyloučení a Novojičínští neproměnili hned v první třetině čtyři přesilové hry. „Technika hrála velice chytře a měla jistotu v brance. Už druhý zápas po sobě jsme ji nedali ani branku. Měli jsme moře šancí a nevyužili jsme hodně přesilovek. I kdyby se hrálo třeba patnáct třetin, tak bychom asi branku nedali," hodnotil střetnutí kouč Nového Jičína Aleš Flašar.

Dvě nuly vydržely na světelné tabuli až do 32. minuty, ve které proměnil přesilovku brněnský Stehlík, jenž tak překonal do té doby spolehlivého Kozáka. Za minutu mohla přidat Technika gól s pořadovým číslem 2, ale v nařízeném trestném střílení si Piskoř na připraveného Kozáka nepřišel. Hosté však dlouho nesmutnili, protože ve 38. minutě se v oslabení prosadil Látal, jenž využil asistence kanonýr Jurči. Za pouhých 57 vteřin se pak Brno radovalo potřetí, když se trefil Strýček.

Také ve třetí části hru přerušovala řada vyloučení, a i když se domácí dostali do několika možností, jak zápas zdramatizovat, na Nováka v hostující kleci už recept nenašli. „Bez gólů se prostě vyhrávat nedá. Jsem ale rád, že to kluci za stavu 0:3 v poslední třetině nezabalili a bojovali. Je nás málo, takže přišla únava. Jsem smutný, ale nejsem naštvaný. Musíme si odpočinout a doléčit zranění, protože nás čeká další náročný týden," uvedl dále trenér novojičínského HK, kterého navíc mrzelo nepříjemné zranění syna Patrika ze druhé části.

Domácí tak dohrávali utkání pouze na pět beků. „V plné jízdě narazil na mantinel, takže bude asi na delší dobu mimo. Oddechl jsem si, že to snad nebude nic vážného, ale jsem z toho špatný," uzavřel Flašar.

Flašar: Klidně dám celou svoji výplatu
Hodně rozmrzelý byl po porážce s brněnskou Technikou novojičínský kouč Aleš Flašar, jemuž kromě výsledku 0:3 ještě navíc dělalo starost zranění syna Patrika. Po čtyřech předchozích výhrách v řadě, které jeho svěřenci vybojovali, ho však trápila ještě další věc. „Mrzí mě, že se najde pár chytráků na tribuně, kteří kluky a nás sprostě urážejí. Proto říkám, ať každý z těch diváků přijde. Já mu dám možnost vést trénink. Ať ho vede a já se na to rád podívám, jak nás naučí hrát přesilové hry a další věci. A klidně mu dám celou svoji výplatu," řekl po sobotní partii padesátiletý trenér a bývalý reprezentační zadák. (dtb)

II. hokejová liga, sk. Východ, 36. kolo

HK Nový Jičín – HC Technika Brno 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky: 32. Stehlík (Sedlák, Strýček), 38. Látal (Jurča), 39. Strýček (Stehlík). Rozhodčí: Fiala – Novák, Rožánek. Vyloučení: 6:12. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 400.

HK Nový Jičín: Kozák – Hoďa, Kužílek, P. Flašar, Vašut, Hruška, Cabák - Ižacký, Novotný, Lehečka – Málek, Zdeněk, Mikšan – R. Gebauer, Škumát, Kabeláč. Trenér: A. Flašar.

Zbylé výsledky 36. kola: Moravské Budějovice- Kopřivnice 5:2, Hodonín – Poruba 4:3 pp., Vsetín - Karviná 5:1, Opava - Frýdek-Místek 1:4, Valašské Meziříčí – Břeclav 1:8.

25.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

CYKLISTA novojičínské stáje Team Forman Cinelli Jakub Bittner při vítězném dojezdu v nedávné Grand Prix Forman.

Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře.

Senioři mohou trávit podzim v Příboře v muzejní škole

Extraligovou Kopřivnici čeká Valašský pohár

Extraligové házenkáře Kopřivnice, kteří jsou v plné přípravě na blížící se sezonu tuzemské nejvyšší soutěže, kterou odstartují 9. září na palubovce Nového Veselí, čeká tento pátek a sobotu turnaj na Valašsku, který pořádá celek HC Robe Zubří.