Novojičínští hokejisté si doma vyšlápli na Porubu

Flašarův celek nasměroval k výhře dvěma úvodními zásahy Robin Gebauer, jenž v závěru druhé části precizně proměnil trestné střílení

13.11.2015

Novojičínští hokejisté si doma vyšlápli na Porubu.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Po víkendovém utkání, ve kterém přivezli bod z ledu nováčka z Moravských Budějovic, nastoupili před vlastními příznivci a dokázali naplno bodovat proti porubské družině trenéra Sršně. Druholigoví hokejisté Nového Jičína si do poslední části nesli náskok 2:1, který navýšili na konečných 5:2, a mohli slavit sedmé tříbodové vítězství v letošním ročníku.

Novojičínští hokejisté, jež se zapojili do listopadové akce Movember na podporu boje proti rakovině prostaty, kdy si nechají celý listopad růst volně knírek, vstoupili do utkání aktivněji, a i když se porubský strážce svatyně Tihlář blýskl na úvod několika zákroky, tak v 6. minutě poprvé inkasoval. Střelu Šimona Kratochvíla, který se, jakožto hráč prvoligového Přerova, poprvé představil v dresu Nového Jičína, v němž tentokráte chyběl jeho zraněný bratr Matouš, sice ještě Tihlář stihl vyrazit, ale když pak Zdeněk skvěle našel volného Gebauera, byla první domácí radost na světě. Následně však velkou šanci spálil Zdeněk a domácí neproměnili ani dvě klasické přesilové hry a jednu početní výhodu 5 na 3, která trvala 69 vteřin. Hosty však v průběhu první dvacetiminutovky několikrát podržel výborný Tihlář, a tak mohla Poruba v poslední minutě vyrovnat, když však Ilášovi propadl pokus Kilnara, pohotový Hoďa ho uklidil do bezpečí.

Zákonitý trest Ostravanů za řadu novojičínských neproměněných šancí pak přišel ve 26. minutě, kdy nahození Bučka tečoval před Ilášem Sedlář. Hosty vyrovnávací trefa nakopla a najednou byli daleko nebezpečnější než Flašarův výběr. Rozdílová branka pak ale přišla opět z domácí strany, když byl ve 39. minutě v úniku faulován Robin Gebauer, jenž si následně při nařízeném trestném střílení doslova vychutnal Tihláře perfektním zakončením a svým jedenáctým gólem v sezoně poslal Nový Jičín znovu do vedení.

Flašar: Takovou výhru jsme potřebovali

Zkraje závěrečné části byl ale Tihlář opět pod palbou a po nahození Cabáka tečoval kotouč jen těsně vedle Lehečka. Důležitý moment pak nabídla 48. minuta, ve které hráli hosté přesilovou hru, ale Patrik Flašar v leže posunul puk na Zdeňka, jenž v samostatném úniku konečně vyzrál na Tihláře a zvýšil na 3:1. Důležitou pojistku pak přidal za dalších pět minut nejlepší novojičínský střelec, Ižacký, jehož gól s pořadovým číslem 12, po výtečném vybídnutí od Zdeňka, znamenal vedení 4:1.

Porubskou naději vykřesal v 55. minutě Vajda, když trefil opuštěnou klec, kterou předtím Iláš, po vyražení Seidlerovy střely, opustil. V emotivním závěru, kdy se hosté po souboji Kabeláče s Chaloupkou dožadovali domácího potrestání, se pak hosté odhodlali k power-play, v němž se však pokus zadáka Halody až z vlastního pásma zakutálel do opuštěné klece hostů. „Takovou výhru jsme potřebovali jako sůl. Předvedli jsme skvělý výkon celého týmu, včetně Iláše v brance. Klukům moc děkuju, byla to skvělá práce," pochvaloval si po závěrečné siréně šéf novojičínské střídačky Aleš Flašar, jenž ocenil také zlepšení týmu ve třetí části. „Když jsme se ve druhé třetině zbytečně stáhli, tak nás Poruba přehrávala. Ve třetí třetině jsme pak chtěli hrát opět s vysunutou obranou a hrát agresivně, což se dařilo. Porubu jsme potom už nepustili moc do hry," dodal novojičínský stratég.

Hokejisté Poruby tak odjížděli domů s nulovým bodovým ziskem. „Nový Jičín hrál dobře, bojoval. Prohráli jsme si to druhou třetinou, kdy jsme soupeře přehrávali. Chtěli jsme v tom pokračovat, ale bohužel se nám to nepodařilo, když jsme udělali další chyby, za které nás Nový Jičín potrestal. Samostatná kapitola jsou rozhodčí, protože je to až směšné, a to už několikátý zápas," vyjádřil se v útrobách novojičínského stadionu trenér Poruby Tomáš Sršeň.

HK Nový Jičín – HC RT Torax Poruba 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky: 6. R. Gebauer (Zdeněk, Š. Kratochvíl), 39. Gebauer z trest. střílení, 48. Zdeněk (P. Flašar, R. Gebauer), 53. Ižacký (Zdeněk, Cabák), 60. Haloda – 26. Sedlář (Buček), 55. Vajda (Seidler). Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Goňa. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 390.
HK Nový Jičín: Iláš – Horák, Cabák, Hoďa, P. Flašar, Hruška, Haloda – Ižacký, Škumát, Mikšan – Š. Kratochvíl, Zdeněk, R. Gebauer – Uhlár, Kabeláč, Lehečka. Trenér: A. Flašar.

Zbylé výsledky 18. kola: Technika Brno - HC Kopřivnice 4:5 pp, Břeclav – Vsetín 1:11, Karviná - Frýdek-Místek 0:7, Hodonín - Valašské Meziříčí 6:3, Opava - Moravské Budějovice 7:4.

V zítřejším (sobotním) 19. kole (17h) cestuje Nový Jičín na led opavského Slezanu, který doma v prvním měření sil porazil 6:5 v prodloužení.
Následující, již 20. kolo pak připadne, místo tradiční středy, již na úterní státní svátek a Novojičínští doma vyzvou od 17 hodin suverénní Frýdek-Místek.