Nový Jičín vstoupil do utkání s velkou chutí, jako by chtěl dohnat to, co ztratil v derby se Studénkou. Ze spousty šancí Havlíkova výběru se ale ujala pouze střela Romana Částečky, který v 15. minutě úvodní třetiny zužitkoval přihrávku Tomana – 1:0.

Druhá třetina se odehrála podle pravidla Nedáš, dostaneš. Již ve 23. minutě srovnal hostující Martyčák ve spolupráci s Madigárem – 1:1. Obrat zařídil Rožnov v polovině duelu, když se ve 33. minutě nemýlil Kocur – 1:2. To se ale nelíbilo domácímu družstvu, které dokázalo ve 49. minutě brankou Gebauera srovnat – 2:2.

O vítězi rozhodla poslední třetina. V 51. minutě našel Havlík Romana Částečku, a ten přidal svou druhou branku v zápase – 3:2. V 54. minutě pak stanovil definitivní podobu výsledku domácí Toman – 4:2. V dalším zápase se Nový Jičín B představí v neděli 4. září od 18.00 na ledě Kopřivnice, další neděli, 11. září, od 17.00 si zahraje na zimním stadionu ve Studénce. Doma ho fanoušci uvidí až v úterý 13. září, kdy od 19.00 hostí HC Kopřivnice.

Jaroslav Havlík (Nový Jičín B): Utkání jsme zvládli lépe než úvodní duel se Studénkou. Na druhou stranu je ale pravda, že Studénka byla o týden déle na ledě, což je dost znát, a hlavně má nový tým. Naším kamenem úrazu jsou zatím stále neproměněné šance, což je bohužel obdobné jako v loňské sezoně.

V přípravných zápasech ale dáváme přednost hlavně mladým hráčům a máme i nové tváře z nižších soutěží. Myslím, že kluci po výprasku se Studénkou pochopili, že nic nepůjde samo a že musí pracovat. Vzhledem k tomu, že jsem s asistentem i u A týmu, snažíme se tréninkové jednotky vést tak, aby práce u obou týmů na sebe navazovala a aby hráči, kteří na to budou mít, mohli doplnit A tým.

HC Nový Jičín B - HC Rožnov pod Radhoštěm 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Částečka R. (Toman, Havlík), 39. Gebauer (Hruška), 51. Částečka R. (Havlík, Morava), 54. Toman (Petružálek) – 23. Martyčák (Madigár), 33. Kocur (Martyčák). Vyloučení: 5:6, využití: 1:1.

Nový Jičín B: Gebauer K. (41. Kostelecký) - Petružálek, Valchář, Gajdoš, Bumbalík, Bajer, Hradil Jan, Morava, Kalamár - Zedník, Částečka J., Šimečka - Částečka R., Havlík, Toman - Gilar, Hradil Jiří, Martinčík - Hruška, Hamrozí, Gebauer R. – Hermann. Trenér Jaroslav Havlík
Rožnov p. R.: Hnilica (31. Urbánek) - Švrček, Bambuch, Madigár, Lyčka, Fryšara, Kocur, Zimmer, Koryčanský, Tejkl, Vyvíjal, Kroupa, Kitzberger, Dušek, Holý, Mikuda, Martyčák, Švajda, Bukovjan, Babiš. Trenéři Petr Tejkl a Miroslav Martyčák