HC Slezan Opava - HC Gedos Nový Jičín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Hned od úvodního hvizdu začal svižný hokej se spoustou šancí. Už po první vážnější akci se domácí mohli radovat. Koloničný na začátku 7. minuty našel Černého, který svým projektilem nedal Slovákovi šanci – 1:0. Přesto Nový Jičín zbraně nesložil a hýřil aktivitou.

Také druhá část byla ve znamení snahy obou mužstev, ale chyběly branky. Nejvíce se na tom podepsaly perfektní výkony obou brankářů, kteří mnohdy hasili to, co jejich spoluhráči natropili. Hosté přitom byli postupem času aktivnější, mohli srovnat, ale ani Pavlačka ani Macháček na Trenčana nevyzráli.

Ani poslední třetina utkání nezůstala pozadu a nabídla divákům pohledný hokej. Jedna šance střídala druhou, ale branky opět nepřicházely. S přibývajícím časem tempo hry neúnosně gradovalo. Druhá branka zápasu byla na spadnutí. Ke smůle aktivních hostů inkasovali právě oni. Definitivní pojistku, a zároveň tečku za utkáním, vystavil dvaatřicet sekund před koncem Kukol,. který při novojičínské hře bez gólmana trefil prázdnou bránu – 2:0.

Karel Suchánek (Opava): Jičín po poslední výhře s Valašským Meziříčím ukázal, že má opravdu dobrou formu. Ve druhé třetině jsme museli hrát více ze zajištěné obrany, jelikož soupeř si vytvářel čím dál více prostoru a hrozilo, že dostaneme z přečíslení gól.

Petr Kneblík (Nový Jičín): S výsledkem určitě spokojený být nemohu S hrou je to o něco lepší, ale opět jsme doplatili na neproměňování vyložených šancí. Hosté dali celkem náhodný gól, když střela přešla od modré čáry, přes několik hráčů, až do brány. Naše hráče také dost rozhodil rozhodčí, jehož výkon nebudu moc hodnotit. Nejprve neuznal Opavě regulérní branku, a pak to chtěl asi odčinit, tak nám nesmyslně vyloučil Pavlačku, který s tím neměl nic společného… Co dodat, sám se ztrapnil.

Branky a nahrávky: 7. Černý (Koloničný, Měch), 60. Kukol (Pavelek, Tichý), vyloučení: 4:8 - OK Hruška Pa., Šimo (Nový Jičín), využití: 1:0, v oslabení: 0:0, poměr střel: 28:24, diváci: 200

Opava: Trenčan - Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek - Černý, Měch, Grofek - Kocián, Polok, Pavelek - Suchánek, Chalupa, Tůma – Verlič. Trenér Karel Suchánek

Nový Jičín: Slovák - Petružálek, Andrýsek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda st., Pelikán - Sluštík, Macháček, Skaloš - Šimo, Pavlačka, Toman R. (41. Kabeláč) – Zedník, Toman M., Tomášek. Trenér Petr Kneblík

Ostatní výsledky 29. kola: HC Orlová - VSK Technika Blansko 5:4 (0:1, 3:1, 2:3), HC Uničov - HC Břeclav 4:3 (0:0, 4:1, 0:2), HK Jestřábi Prostějov - VHK Vsetín 4:3 (0:0, 1:0, 3:3), SHK Hodonín - HC ZUBR Přerov 6:0 (3:0, 3:0,0:0), HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Frýdek-Místek 10:3 (4:2, 1:0, 5:1)

Los 30. kola, sobota 16. ledna: HC Orlová - HC Uničov, HC Břeclav - HK Jestřábi Prostějov, VHK Vsetín - SHK Hodonín, HC Frýdek-Místek - HC Slezan Opava, neděle 17. ledna: HC Zubr Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí, VSK Technika Blansko - HC Nový Jičín.