HC Gedos Nový Jičín – VSK Technika Blansko 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Soupeř, který přijel do Nového Jičína bez některých opor, a navíc již zůstal bez šance probojovat se do play-off, pojal zápas v tréninkovém stylu. Toho využili domácí hráči a hned od začátku dávali hostům co proto. Skóre zápasu otevřel již ve 3. minutě Zedník – 1:0. Poté se hra přesunula do středního pásma a žádná z šancí se neuchytila. Až v 19. minutě využil domácí Macháček přesilovou hru a pojistil vedení Gedosu – 2:0.

Druhou třetinu, krom vyloučení, okořenila jediná branka. Ve 30. minutě ujel Pavlačka a ve vlastním oslabení navýšil skóre Novojičínských na 3:0.

Poslední třetina byla jen o tom, jak dlouho vydrží fyzické síly Blanska, aby udrželo s domácími krok. Ve 43. minutě zvýšil Uhlár, ve 45. minutě Bacul, a bylo po utkání – 5:0. Definitivní tečku za povedeným zápasem dal v samotném závěru Pavel Hruška – 6:0.

Petr Kneblík (Nový Jičín): Soupeř přijel v oslabené sestavě, a to se projevilo, protože nestíhali. Kluci si zahráli, akorát si myslím, že mohli dát klidně více branek. Uhráli jsme vzadu nulu, což je pěkné, ale druhá třetina se mi moc nelíbila. Kluci přestali bruslit. Podle mě proto, že si mysleli, že mají již utkání v kapse. Pak se to zlepšilo. Celkově to bylo spíše povinné vítězství. Technika dnes byla bezzubá.

Antonín Hýsek (Blansko): Je to celkem krutý výsledek, ale bohužel to vyplynulo z hrubých chyb jednotlivců. Bylo to již poněkolikáté, co hrajeme ve dvanácti lidech, protože máme dost zraněných. Hráči jsou tak ve stresu, a z toho pramení chyby. Chybí nám osm hráčů ze základu a síla obrany je citelně oslabená. Motivace se hledá těžko, když už nemůžeme postoupit do play off. Ale v rozhodujících zápasech jsme neuhráli potřebné body.

Branky: 3. Zedník (Uhlár), 19. Macháček (Skaloš, Bacul), 30. Pavlačka, 43. Uhlár (Pavlačka, Šimo), 45. Bacul (Skaloš, Andrýsek), 59. Hruška Pa. (Šimo, Pavlačka), vyloučení: 3:7, využití: 1:0, v oslabení: 1:0, poměr střel: 36:17

Nový Jičín: Slovák – Petružálek, Andrýsek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda, Pelikán – Bacul, Macháček, Skaloš – Šimo, Pavlačka, Částečka R. – Uhlár, Toman M., Zedník – Sluštík, Tomášek. Trenér Petr Kneblík
Blansko: Jirkův – Šindelář, Rajnoha M., Dufek, Ulehla, Odehnal, Benýšek, Látal, Rajnoha K., Veselý, Kroupa, Fišer, Tesař. Trenér Vlastimil Odehnal st.

Ostatní výsledky 41. kola: SHK Drtiči Hodonín – Valašský HK Vsetín 3:4 (0:0,1:2, 2:2), HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Zubr Přerov 1:3 (0:1,1:1, 0:1), HC Uničov – HC Orlová 5:6 (0:4, 2:1,3:2)

Los 42. kola, středa 3. března, 17.30 Valašský HK Vsetín – HC Bobři Valašské Meziříčí, 18:00 VSK Technika Blansko – HC Uničov, HC Frýdek-Místek – HC Gedos Nový Jičín, HC Orlová – HK Jestřábi Prostějov, HC Břeclav – SHK Drtiči Hodonín, HC Zubr Přerov – HC Slezan Opava.