Snímky z utkání HC Zubr Přerov – HC Nový Jičín 3:1 (2:0, 0:1, 1:0).

První dvacetiminutovka příliš hokejové krásy nepobrala. Zubrům to až tak vadit nemuselo, neboť se po devíti minutách ujali vedení, kdy nabídnutou početní výhodu zužitkoval díky důrazu v brankovišti Goiš. Průbojnému forvardovi se úspěšně podařilo procpat puk za záda gólmana Kozáka – 1:0. Za další dvě minuty si Meo aréna mohla znovu zakřičet gól. Pohlednou kombinaci po ose Sakrajda, Ditrich nekompromisně zakončil u branky číhající Vlček – 2:0. Novojičínské mohl vrátit do utkání Mičulka, ale zachycenou přihrávku domácí družiny využít nedokázal. Závěrečnou dvouminutovky prvního dějství dohráli Přerovští v přesilovce. Vedení mohl navýšit Ditrich, avšak Vlčkovu nabídku v gól vytěžit nedokázal.

První výraznější příležitost druhého dějství měli na hokejkách hráči Nového Jičína. S Kabeláčovým pokusem si však brankář Vojtek poradit dokázal. Přerovský fantom se zaskvěl i zakrátko, kdy zlikvidoval gólovku Škumáta. Zubrům zkomplikoval poklidný závěr druhé třetiny Blinka, který si ostře vyšlápl na Tomáška. Jeho zákrok ocenili sudí trestem do konce utkání. Pětiminutovou přesilovku využili po půlminutě. Filip Chvostek našel mezírku mezi Vojtkovým betonem a vykřesal tak pro hosty naději.

Poslední třetinu zahájili Zubři v oslabení, ale Vojtek svou svatyni s přehledem uchránil. V poslední desetiminutovce to na ledě výrazněji ožilo. Postarali se o to hlavně hostující hráči, kteří nešetrně poslali k ledu Brančíka, což zákonitě nemohlo zůstat bez odezvy. Sudí trestal na obou stranách, což se zákonitě příznivcům Přerova nelíbilo. Definitivní tečku za utkání udělal v samotném závěru Goiš, kterému se podařilo vstřelit třetí a zároveň poslední gól utkání.

„Za stavu dva nula jsme měli více ze hry. Nový Jičín do té doby nepředvedl vůbec nic. Bohužel právě po tom druhém gólu jsme přestali hrát a soupeře tak pustili do zápasu," okomentoval vystoupení svých svěřenců Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov. „Nechci nějak kritizovat sudího, ale připadalo mi, že se několikrát do utkání necitlivě míchal a udělal z toho zbytečnou holomajznu. Z toho zápasu ani nemůžu mít radost," dodal kolega Pavla Sedláka.

Už v sobotu čeká Nový Jičín důležitá bitva s Porubou, na kterou ztrácejí pět bodů. Utkání začíná na novojičínském stadionu v 17 hodin.

HC Zubr Přerov – HC Nový Jičín 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 9. Hanák (Sakrajda), 11. Vlček (Ditrich, Sakrajda), 59. Goiš (Ditrich) - 38. F. Chvostek. Rozhodčí: Škach - Matěj, Trunečka.
Vyloučení: 10:7, navíc Blinka 5 minut + do konce utkání - Foltýn 5 minut + do konce utkání, Kabeláč 10 minut osobní trest. Využití: 1:1.Diváci:1289.

HC Nový Jičín: Kozák – Gulda, F. Chvostek, Hruška, Vašut, Foltýn, Fišera, Hradil – Kabeláč, Škumát, Mičulka – Uhlár, Zedník, Brynecký - Tomášek, Martinčík, Skaloš – Skyba. Trenér: David Handl. (jaP)

Názor na utkání novojičínského trenéra Davida Handla čtěte v pátečním vydání Novojičínského deníku.