Nový Jičín zatápěl Vsetínu. Z Lapače však odjel s prázdnou

Suverénnímu lídrovi tabulky ze Vsetína statečně vzdorovali, ale i po pátém utkání v roce 2017 nadále čekají na premiérové body. Hokejisté Nového Jičína, kteří tak nerozšířili svoji pětibodovou sbírku z venkovních zápasů, nakonec ve středečním 34. kole prohráli 3:5 a z Lapače se tak vraceli bez bodového zisku.

19.1.2017

Hokejisté Nového Jičína (v bílém) při domácím souboji s lídrem ze Vsetína.Foto: Deník/Archiv

Novojičínští, kterým se do sestavy vrátil zraněný útočník Chvostek, prožili v domovině vedoucích Valachů nepovedený vstup, protože na začátku 3. minuty inkasovali při vlastní přesilovce, když se mezi Slovákovy betony trefil Šilhavý. Nový Jičín poté přečkal další náznaky vsetínských šancí a v 15. minutě vyrovnal Christov, jenž v přesilové hře těžil z přihrávky Kratochvíla. Nerozhodný stav však vydržel jen necelé dvě minuty, protože početní výhodu zužitkovali také domácí, když přesnou střelou upravil na 2:1 kanonýr Luka, jenž v letošní sezoně působil měsíc také v dresu Nového Jičína.

Macháčkově družině se však na ledě lídra dařily přesilovky, což hosté dokumentovali ve 27. minutě, ve které Běhal, na konci početní převahy, srovnával svým druhým gólem v sezoně na 2:2. I na toto novojičínské vyrovnání si však Valaši našli rychlou odpověď, neboť za pouhých 72 vteřin vrátil Vsetínu těsný náskok dorážející Vávra. Až pátá trefa v utkání tak padla při rovnoměrném počtu hráčů na ledě. „Bohužel soupeř po našich prvních dvou vyrovnáních pokaždé rychle skóroval. Nepodrželi jsme déle nerozhodný stav a na tom musíme pracovat, protože takovéto taktické věci nás stojí zápasy," litoval trenér HK Nový Jičín Petr Macháček, jehož tým pak inkasoval v závěru druhé periody počtvrté, když také Vsetín využil druhou přesilovku v zápase a Kolařík zvyšoval na 4:2.

NOVOTNÝ SE POSTARAL O DRAMA

Novojičínští pak potřetí zaskočili valašský hokejový chrám zkraje třetí části, protože Novotný procpal kotouč až za Šurého a snížil na rozdíl jediné branky. Vyrovnat pak mohli hosté v početní převaze, ale třetí přesilovku již nevyužili. Vsetín pak dostal v poslední desetiminutovce dvě po sobě jdoucí přesilové hry, a přesně když končila druhá z nich, přidal pojišťovací pátý zásah Šilhavý, jenž svým druhým gólem v zápase obstaral důležitou pátou trefu.

Hokejisté Nového Jičína to pak v závěru zkoušeli ještě při hře bez brankáře a poslední půl minutu hráli dokonce 6 na 3, ale více se jim už střetnutí zdramatizovat nepodařilo. „Při hře pět na pět jsme byli Vsetínu velice vyrovnaným soupeřem a opravdu jsme domácím zatápěli. Do konce zápasu jsme věřili v bod, protože jsme snížili na 3:4 a měli jsme i šance na vyrovnání. V závěru jsme šli ale dvakrát za sebou do oslabení a Vsetín rozhodl zápas pátým gólem. Potřetí za sebou jsme prohráli jen těsně, ale naše výkonu jdou nahoru. Věřím, že zase začneme sbírat body," přeje si kouč Nového Jičína před sobotním duelem (17h) proti beznadějně poslední Technice Brno.

2. liga, sk. Východ, 34. kolo:
VHK ROBE Vsetín – HK Nový Jičín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky: 3. Šilhavý, 17. Luka (Kolařík, Kucharczyk), 29. Vávra (Finsterle, Zúbek), 38. Kolařík (Mojžíš, Jeník), 56. Šilhavý (Kobylík, Čuřík) – 15. Christov (Š. Kratochvíl, Běhal), 27. Běhal (Novotný, Gebauer), 42. Novotný (Gebauer, Málek). Rozhodčí: Slavka – Blaha, Wesley. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1443.

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Bahounek, Vašut, Zahradníček, Běhal, Cabák, Hruška – Sonnek, Zdeněk, Chvostek – Gebauer, Novotný, Málek – Uhlár, Kocián, Bednář – Š. Kratochvíl, Samiec, Christov – Jiří Slovák II. Trenér: Macháček.

Zbylé výsledky 34. kola: Šumperk – Kopřivnice 7:4, Technika Brno – Hodonín 4:5 pp., Valašské Meziříčí – Opava 3:4.