O postupu rozhodne zápas s Břeclaví

Uherské Hradiště - Už jen jediná výhra dělí hokejisty Kopřivnice od vysněného postupu do II. ligy. Vsobotu totiž vpředposledním utkání barážové skupiny rozdrtili Uherské Hradiště na jeho ledě 7:0. Střelecky se dařilo Poláškovi, Hrubému a Martinu Smetáku mladšímu. Každý znich si připsal dvě branky. Autorem té poslední byl Velecký.

30.3.2008

Utkání baráže o II. ligu.Foto: Milan Zámečník

Tým ze Slovácka se před utkáním netajili, že chce v posledním domácím utkání sezony uspět a rozloučit se s domácími fanoušky vítězstvím. A začátek zápasu tomu odpovídal. Do svého soupeře se zakousli, jenže všechny jejich akce končily na pozorném Chladovi. Hosté se spoléhali na rychlé brejky a tato taktika jim přinesla ovoce v 17. minutě, kdy se trefil Polášek.

V podobném duchu se pokračovalo i po přestávce. Krátce po začátku druhé třetiny sice na chvíli zbrzdil nápor domácích druhým gólem Hrubý, pak se ale měl co otáčet především gólman hostí. Domácí ale své šance neproměnili a ve 35. minutě přišel trest. V době největšího tlaku domácích dojel Poláškem vyhozený puk Smeták mladší a z velkého úhlu střelou mezi betony potřetí překonal Kupku. Od té chvíle začala být hra domácích chaotická a v pohodě hrající hosté si v závěrečné části s chutí zastříleli, takže skóre narostlo až na hrozivých 0:7.

Základním kamenem úspěchu byl, podle Pavla Mikšovského, který při onemocnění trenéra Vladimíra Slováka Kopřivnici koučoval, gólman Martin Chlad. „První třetinu jsme sice vyhráli, ale klidně jsme ji mohli i 0:3 prohrát. Martin byl ale jako vždy spolehlivý,“ přiznal s tím, že další dvě branky, které tým přidal v prostřední části, mužstvo uklidnily. „V poslední třetině se domácí sesypali,“ dodal Mikšovský. Ten už nyní, stejně jako zbytek realizačního týmu i hráči, pomýšlí na středu. Už za dva dny totiž Kopřivnice přivítá doma Břeclav a pokud vyhraje o dvě branky, postupuje do II. hokejové ligy.

HC Uherské Hradiště – HC Kopřivnice 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)

Branky: 17. Polášek (M. Smeták ml., M. Smeták st.), 24. Hrubý (Mann), 35. M. Smeták ml. (Polášek), 49. M. Smeták ml. (Polášek), 53. Hrubý, 56. Velecký, 60. Polášek (M. Smeták ml.), rozhodčí: Přikryl.
Uherské Hradiště: Kupka – Stašek, T. Kartusek, F. Krystýnek, Lorenc, Fornůsek, Miko – Šebestů, Kotačka, V. Kartusek – Karpíšek, Boháč, Schuster – Dobeš, Barák, Húsek. Trenér Petr Sakrajda
Kopřivnice: Chlad – Hübl, Kladiva, Polášek, Pelikán, F. Horák, Koloničný – Vaculín, Hrubý, Man – Smeták ml., Smeták st., Velecký – Třeštík, Chalupa, Sluštík. Mužstvo vedl Pavel Mikšovský (ms, plk)

30.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Jistebník doma zdolal v derby Libhošť

/FOTOGALERIE/ Novojičínské derby v I. A třídě, sk. B, nakonec dopadlo lépe pro nováčka, který porazil oslabené hosty 2:0.

Město zřídilo rozptylovou loučku

Další možnost, jak se rozloučit se svými blízkými zesnulými, budou mít obyvatelé Fulneku.

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.