HK Nový Jičín – HC RT Torax Poruba 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Utkání nabralo hned od začátku rychlý spád. Již v polovině první minuty přejel přes celé hřiště Irgl, objel branku Poruby a z otočky mířil pod horní tyč – 1:0. V 5. minutě našel Dětský na modré opět Irgla, který svůj sólový nájezd s přehledem proměnil – 2:0. Novojičínský Irgl pak na začátku 6. minuty, střelou o tyč, završil hattrick – 3:0. Svůj den měl ale i novojičínský gólman Bayer. Nejprve zneškodnil dorážku Veselého a následnou střelu Danga. Tlak Poruby poté umocnila přesilová hra, na domácím gólmanovi si však postupně vylámaly zuby Toman, Bijota i Tröster. Poté našel hostující Malát zpoza brány najetého Tomana, ale i jeho pokus Bayer jako zázrakem zneškodnil. Poslední akci první části měli opět domácí. Střelu zápěstím Irgla vyrazil Gal pouze k Timkovi a s jeho dorážkou si porubský gólman poradil.

Na začátku druhé periody musel Gal zasahovat proti pokusům Juřička a následně Dětského. Na druhé straně ujel domácí obraně Dang, na Bayera si však nepřišel. Když pak Poruba zahodila šance v podání Tröstera a Maláta, přišel zasloužený trest. Ve 36. minutě ujel ve vlastním oslabení Irgl a střelou po zemi mezi betony dal čtvrtou branku – 4:0. Ve 38. minutě ujel podél mantinelu opět Irgl a jeho následnou střelu gólman neudržel – 5:0.

V poslední třetině se Porubě naskytla 35 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3, ale ani následná klasická přesilovka hostům nepomohla. Definitivní tečku tak dal 21 sekund před závěrečnou sirénou domácí Najvar, jehož nához zpoza brány se od porubského gólmana odrazil přímo do brány – 6:0.

Kamil Glabazňa (Nový Jičín): Výsledek je jistě překvapivý, ale Poruba dnes přijela v oslabené sestavě. Podle mě hráli jejich lepší hráči za mladší dorost, takže jich nakonec bylo jen deset, čehož jsme dokázali patřičně využít. Dnešní zápas byl hlavně o našem gólmanovi a Lukáš Irgl, který dal pět branek, již před utkáním hlásil, že bude dávat branky, protože jeho taťka dnes slaví čtyřicet let. Jsem rád, že se mu to povedlo. Byl to vlastně jeho zápas.

Petr Trojan (Poruba): Utkání dopadlo, podle předpokladů, úplně naopak. Dostali jsme tři rychlé branky a v tu chvíli bylo de facto po zápase. Nový Jičín měl parádního brankáře, chytal skvěle, a to dnes rozhodlo. Nějaká šance na korekci byla v přesilovce 5 na 3, ale nedali jsme branku, a poté to byl jen zmar. Máme spoustu šikovných kluků, kteří dali v minulém utkání jedenáct branek. Dnes nám to tam prostě nepadalo a Nový Jičín hrál velmi efektivně.

Branky a nahrávky: 1. Irgl (Dvorský), 5. Irgl (Dětský, Timko), 6. Irgl (Dětský), 36. Irgl (Dětský), 39. Irgl (Dvorský), 60. Najvar (Tvrdý), vyloučení: 4:0 navíc Tureček (Nový Jičín) 10 minut, bez využití, v oslabení: 1:0

Nový Jičín: Bayer (Plešek) – Dvorský, Palacký, Irgl, Dětský, Timko, Odelga, Tureček, Tvrdý, Juřiček, Najvar, Merenda. Trenér David Handl

Poruba: Gal (Bernovsky) – Pažický, Bijota, Herejk, Teröster, Malát, Prokeš, Dang, Toman, Veselý. Trenér Petr Trojan