Patnáct stovek diváků vidělo výhru Kopřivnice

/FOTOGALERIE/ Zatímco v předchozí sezoně se v derby pokaždé radoval hostující celek, tak v té letošní platí: Můj dům, můj hrad. Hokejisté Kopřivnice totiž na domácím ledě, před patnácti stovkami diváků a v parádní hokejové kulise, porazili v druholigovém derby rivala z Nového Jičína 5:2 a vrátili mu tak zářijovou porážku 1:7.

23.10.2016

HC Kopřivnice – HK Nový Jičín 5:2Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

Na první branku čekaly zaplněné tribuny až do 17. minuty, ve které využil přesilovou hru zblízka Sluštík. Hosté z Nového Jičína pak odpověděli stejně, když zkraje druhé části vyrovnal v početní výhodě přesnou ranou Christov. Slabého celek však v prostředí třetině využil přesilovku ještě dvakrát a po trefách Bartošáka a kapitána Tomáška vstupoval do závěrečného dějství s vedení 3:1.

Nový Jičín se snažil o zdramatizování, ale častokrát narážel na pozorného Fendricha. V 52. minutě pak domácí nasměroval ke třem bodům pohotový Kofroň, jenž zasunul kotouč do Ilášovy klece.

Na začátku 59. minutě sice snížil přesnou ranou zkušený zadák Dresler na 2:4, ale v poslední minutě, kdy se vhazovalo v obranném pásmu hostů, poslal puk za záda Iláše Červenka, jenž tak definitivně rozhodl o kopřivnické výhře.

„Šli jsme do derby za zajištěné obrany a čekali jsme na naše šance, které přišly. Dali jsme tři góly v přesilových hrách, což je super a po celý zápas jsme hráli velmi koncentrovaně. Velký dík patří také divákům, kteří vytvořili parádní kulisu, a velmi dobré utkání odchytal Fendrich," zhodnotil vítězství kouč Kopřivnice Václav Slabý. Domácí, kteří mají ve středečním kole volný los, zaujímají 6. příčku v tabulce.

Novojičínští naopak zůstávají nadále poslední. „Výsledek je pro nás krutý, protože šancí na to, abychom dali více branek, jsme určitě měli. Na každý gól se ale strašně moc nadřeme a za každou chybu vzadu jsme potrestaní. Měli jsme více šancí, ale selhali jsme.

Naproti tomu domácí si v nich počínali chladnokrevně a to rozhodlo," sdělil trenér novojičínských hokejistů Petr Macháček, jenž odehrál v dresu Kopřivnice jednu sezonu, ve které klub postupoval z krajské ligy do 2. ligy, a jehož tým doma ve středu v 18 hodin přivítá Opavu.

II. liga, sk. Východ, 12. kolo:
HC KOPŘIVNICE – HK NOVÝ JIČÍN 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 17. Sluštík (Pargač, Teper), 27. Bartošák (Poruba, Tomášek), 34. Tomášek (Červenka, Kowalczyk), 52. Kofroň (Tomášek), 60. Červenka (Pargáč, Teper) – 25. Christov (Ižacký, Zahradníček), 59. Dresler (Ižacký). Rozhodčí: Škach – Goňa, Wesley. Vyloučení: 6:5, navíc Ižacký (NJ) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 1423

HC Kopřivnice: Fendrich – Teper, Čintala, Marek, Procházka, Hoďa, Kowalczyk - Červenka, Sluštík, Pargáč – Poruba, Tomášek, Bartošák – Pěnčík, Kabeláč, Kofroň. Trenér: Slabý
HK Nový Jičín: Iláš – Dresler, Zahradníček, Vašut, Stránský, Nesvadba, Běhal, Hruška – Christov, Novotný, Ižacký – Š. Kratochvíl, Zdeněk, M. Chvostek – Málek, Uhlár, Gebauer - Dalajka, Hladiš, Kocián. Trenéři: Bacul a Macháček

Zbylé výsledky 12. kola: Opava - Hodonín 5:2, Valašské Meziříčí - Poruba 2:5, Šumperk - Technika Brno 9:1.

O derby se ještě více dočtete v pondělním a v úterním tištěném vydání.

23.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Druholigové hokejisty Nového Jičína (v bílém) a Kopřivnice čeká odveta v úterý 22. srpna.

Start přípravy: Hokejisté Kopřivnice otočili duel v Novém Jičíně

I. B třída, sk. B: Petřvald na Moravě na úvod remizoval

Po sestupu z A třídy je čeká sezona v I. B třídě, sk. B, která je složena z celků z Ostravska a Opavska. Petřvald na Moravě, jako jediný novojičínský zástupce v této soutěži, zahájil nový ročník duelem v Píšti, kde remizoval 1:1.

Souhrn I. B třídy, sk. D: První kolo ve znamení gólových hodů

Novojičínsko - Roli favorita potvrdil hned na úvod Fulnek, který roznesl Vlčovice 7:0. Kopřivnice pak doma podlehla v divokém zápase nováčkovi z Hukvald 2:5.

Bílovečtí mají první bod a nyní cestují na hřiště nováčka

V premiérovém domácím utkání v nové sezoně krajského přeboru nakonec remizovali s Českým Těšínem 1:1. Fotbalisté Bílovce si tak připsali první bod a nyní je čeká sobotní utkání na půdě nováčka ze Staré Bělé.

Frenštát nadělil Slavii kanára

Beskyd doma vyprášil Orlovou 6:0 a potvrdil tak zdařilý vstup do sezony, na který by rád navázali i v sobotu, kdy cestuje do Českého Těšína.