Sršňovo komando se tak v pátek ujalo vedení v sérii 3:1 a v nedělním domácím utkání, které startuje v 17 hodin, může zaútočit na postup do semifinále. Novojičínští však věří, že v sérii ještě neřekli poslední slovo.

Také úvodní třetina čtvrtého vzájemného duelu skončila výsledkem 1:0, ale zatímco ve všech předchozích případech šli do vedení Novojičínští, tak v pátek vstoupili do zápasu lépe hokejisté Poruby, které v závěru první třetiny poslal do vedení Kaluža, jehož přesilovková rána od modré čáry skončila až za Ilášovými zády.

Přesilové hry hostů hrály v utkání hlavní roli, neboť ve 37. minutě se mohla hostující střídačka radovat podruhé, když tentokráte využil převahu jednoho muže v poli jednadvacetiletý Chorvat Ivan Puzič. Defenziva Poruby pracovala po celé utkání na výbornou, snad jen na moment, kdy těsně před vedoucí branku nechala před Čechem nepokrytého Gebauera, jenž v šanci neuspěl.

URBAN: NIC NEVZDÁVÁME

Když pak druhý celek po základní části využil zkraje závěrečné periody již třetí početní výhodu, ve které zvyšoval Kafka již na 3:0, byla Poruba důležité výhře ještě blíž. Zdramatizovat utkání pak mohl ještě Novotný, ale po povedeném průniku neuspěl. Na druhé straně pak ještě orazítkoval konstrukci Ilášovy branky Kuťák.

Novojičínští, kterým oproti prvnímu utkání série chybělo frýdecké útočné trio Samiec, Sonnek, Christov a navíc také další forvard Kratochvíl z Přerova, to pak ještě zkoušeli v závěrečné hře bez brankáře, a i když hráli jednu dobu i 6 na 3, kýžené snížení už nepřišlo.

„Rozhodla naše menší kvalita, kdy jsme nemohli využít všechny hráče. Poruba měla větší sílu. Za bezbrankového stavu jsme ještě měli nějaké šance, ale pak už jsme se nedostávali k vyloženým šancím. Ale nic nevzdáváme. Musíme se nachystat na neděli a uděláme všechno proto, abychom uspěli," doufá v prodloužení série manažer HK Nový Jičín Milan Urban.

4. zápas čtvrtfinále play-off:
HK NOVÝ JIČÍN – HC RT TORAX PORUBA 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 18. Kaluža (Kafka), 37. Puzič (Piecha, Slováček), 45. Kafka (Jáchym, Zachar). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 5:7, navíc Zahradníček (NJ) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 650. STAV SÉRIE 1:3 (4:3, 1:3, 2:3, 0:3).

HK Nový Jičín: Iláš – Bahounek, Vašut, Cabák, Zahradníček, Hruška, Běhal, Metelka – Bednář, Zdeněk, Irgl – Chvostek, Novotný, Málek – Jiří Slovák II., Kocián, Gebauer – Hermann. Trenér: Macháček.

HC RT TORAX Poruba: Čech – Slavík, Puškár, Dresler, Kaluža, Puzič, Flašar – Slováček, Piecha, Sztefek – Jáchym, Zachar, Kafka – Vaněk, Kuťák, Seidler – Peslar, Orság, Tomčák. Trenéři: Sršeň a Kotala.

Zbylé páteční výsledky čtvrtfinále:
Kopřivnice – Vsetín 3:8 (konečný stav série 0:4), Valašské Meziříčí – Šumperk 3:4 pp (stav série 2:2), Opava – Hodonín 4:7 (stav série 1:3).