Přerov po přestřelce obral Nový Jičín o body

Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Šlágrem sobotního programu II. hokejové ligy bylo bezesporu utkání mezi Novým Jičínem a Přerovem. Zápas ve svižném tempu nakonec ovládli Zubři (3:5), kteří uštědřili Gedosu první porážku na domácím stadionu.

3.10.2011 1

Šlágrem sobotního programu II. hokejové ligy bylo bezesporu utkání mezi Novým Jičínem a Přerovem. Zápas ve svižném tempu nakonec ovládli Zubři (3:5), kteří uštědřili Gedosu první porážku na domácím stadionu.Foto: Deník/Jan Kešelák

HC Gedos Nový Jičín – HC Zubr Přerov 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Domácí do utkání vletěli bez respektu a ohledu na postavení v tabulce. Na konci 7. minuty, dokonce při vlastním oslabení, vybojoval Macháček puk u hrazení a našel Skaloše, který zatáhl do útočné třetiny a posunul na Andrýska. Ten si zkušeně počkal a z bezprostřední blízkosti vymetl vzdálenější šibenici Tihlářovy kasy – 1:0. Rozbouřené ochozy ale zklidnil za další tři minuty vyrovnávací gól Přerova, když Kolařík přihrál zpoza brány mezi kruhy na volného Palu, který se nemýlil – 1:1. V 17. minutě našel hostující Černý Blinku, jenž jen těsně minul bránu. Hned z následného protiútoku Gedosu ujel Brynecký, ani on však nedal. Tečku za třetinou udělal Brančík, jehož ale vychytal Kozák.

Druhá třetina začala náporem Přerova, který hosté přetavili ve vedoucí branku. Ve 25. minutě totiž našel Kundrátek ideálně Sedláka, a ten puk pouze zasunul do odkryté části klece – 1:2. Hned vzápětí se vyznamenal Kozák, který vyrazil střelu Brančíka ramenem. V čase 28:00 využili přesilovku domácí, když střelu Štěpjaka tečoval za překvapeného Tihláře Andrýsek – 2:2. Chvíli nato se do střelecké pozice dostal Kočara, ani on však nevyzrál na Kozáka, jenž hned vzápětí sklapl včas betony i před střelou Vlčka. Také domácí ale ukázali, že tlaku Přerova umějí vzdorovat. Samostatnou akci, kdy Brynecký obešel dva protihráče, zastavil až Tihlář.

Nástup do poslední třetiny vyšel Přerovu opět na jedničku. Ve 43. minutě se dostal k puku Ditrich, který z ostrého úhlu volil místo nahrávky překvapivě střelu, a ta skončila za překvapeným Kozákem – 2:3. O pět minut později navíc Přerov využil i přesilovou hru. Hanák přihrál zpoza brány na najetého Kotáska, jenž nechytatelnou střelou pojistil vedení Zubrů – 2:4. Gedos se do hry vrátil za pouhých 27 sekund. Gulda našel Tomana, a ten dal domácím naději – 3:4. Posledních osm minut bylo spíš přehlídkou vyloučení. Tři hráči na obou stranách okusili postupně lavici hanby a oba týmy pak hrály přes minutu dlouhou přesilovku 5 na 3. Hodně vyhrocený závěr uklidnil třiapadesát sekund před koncem přerovský Kundrátek, který si najel před bránu a střelou pod horní tyč využil přesilovku – 3:5.

Petr Kneblík (Nový Jičín): První třetina, a hlavně prvních deset minut, byla z naší strany opravdu výborná. Druhá třetina byla hodně nahoru dolů, ale hra obou týmů byla dost kostrbatá a neurovnaná. Co se týká poslední třetiny, asi všichni viděli, že jediný, kdo závěr nezvládl, byl pan rozhodčí. Tolik lidí přišlo, kluci na ledě se snaží a on… Ale pravdou je, že zvláště druhý a třetí gól jsme dostali po našich hrubých chybách. Kluci potom chtěli opět dávat puk po přihrávkách až do prázdné, místo toho, aby šli důrazně do zakončení.

Pavel Sedlák (Přerov): Do Nového Jičína jsme jeli s cílem pokračovat v bodové šňůře, ale věděli jsme, že od dnešního utkání nám začínají zápasy s papírově silnějšími celky. Navíc se nám zde v posledních letech moc nedaří. Do utkání jsme se dostali až v závěru první části. Jinak mělo utkání náboj a bylo dramatické až do konce. I za stavu 4:2 jsme vlastně domácím sami darovali branku a Nový Jičín byl opět ve hře. Vyloučení v závěru zápasu sice vyplynula ze hry, ale na druhou stranu si nemyslím, že by to byly až takové přestupky, které by se měly trestat. I pro diváky je atraktivnější, když se hraje 5 na 5, než když je to takto. Navíc tím jdou nahoru i emoce a s hokejem to nemá moc společného.

Branky a nahrávky: 7. Andrýsek (Skaloš, Macháček), 28. Andrýsek (Štěpják), 49. Toman (Gulda) - 10. Pala (Kolařík, Goiš), 25. Sedlák (Kundrátek, Kolařík), 43. Ditrich (Kolařík), 48. Kotásek (Hanák, Kočara), 60. Kundrátek (Kolařík), vyloučení: 7:7, využití: 1:2, v oslabení: 1:0

Nový Jičín: Kozák - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Štěpják, Macháček, Skaloš - Zedník P., Brynecký, Gebauer R. - Uhlár, Toman, Tomášek - Částečka R., Havlík. Trenér Petr Kneblík

Přerov: Tihlář - Pala, Ferenc, Vlček, Faltynek, Pospíšil, Krajíček, Kočara, Hanák, Kotásek, Sedlák, Kolařík, Kundrátek, Brančík, Menšík, Ditrich, Černý, Blinka, Goiš. Trenér Pavel Sedlák