Hokejisté Nového Jičína měli po dobrém úvodu nejprve možnost klasické přesilové hry a následně pak také kratičké dvojnásobné přesilovky. Vojtek v domácí kleci ale odolával. Ve 13. minutě poprvé explodovala domácí hala. Dva tisíce fanoušků mohly oslavovat gól Sakrajdy, jenž využil chybnou rozehrávku hostů a tváří v tvář Šrámkovi otevřel skóre duelu. Vzápětí mohl vyrovnat nejproduktivnější muž Nového Jičína v základní části, Adam Uhlár, ale Vojtek vytasil excelentní zákrok. V další přesilové hře byl blízko vyrovnání Michal Chvostek a posléze v dorážce také Brynecký, ale skóre zůstávalo nadále stejné. V závěru prvního dějství měl Přerov téměř 90 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Když už byli hosté ve čtyřech, trefil se z úhlu Kudělka a zvýšil na 2:0.

Naději na zdramatizování duelu mohl pro hosty zařídit Kabeláč, ale domácí fantom Vojtek dalším výtečným zákrokem potvrdil své kvality. Důležité momenty střetnutí viděla MEO Aréna ve 34. minutě. Tvrdá rána Sakrajdy znamenala jeho druhou trefu v utkání a tříbrankový náskok domácích Zubrů. Za pouhých 37 vteřin už svítil na světelné tabuli stav 4:0, když další chybu Nového Jičína potrestal Sprušil, jenž zasunul kotouč mezi betony brankáře Šrámka. Červené světlo za Vojtkem se poprvé rozsvítilo až v samotném konci druhé třetiny. V přesilové hře se po vybídnutí Skaloše prosadil Michal Chvostek.
O snížení na rozdíl dvou branek se na začátku poslední dvacetiminutovky postaral novojičínský bek Hradil, který prostřelil Vojtka a snížil už na 2:4. Místo dalšího snížení však zanedlouho přišla pátá branka domácího týmu, když si Málek položil Šrámka a popáté rozveselil domácí arénu.

Sedm minut před koncem mohl ještě vykřesat naději znovu Michal Chvostek, ale v trestném střílení na Sklenáře, jenž vystřídal Vojtka, nevyzrál. „Na hráčích byla vidět nervozita. Hlavně v obranné třetině jsme udělali spoustu chyb, naštěstí nás naši gólmani podrželi," těšilo po utkání domácího asistenta trenéra Lubomíra Václavíčka, jehož mrzela ztráta Ditricha, který utrpěl zranění zápěstí. „Dostal krosček a při pádu utrpěl zlomeninu zápěstí," nastínil Václavíček. Favorizovaní Zubři už žádné komplikace do konce duelu nepřipustili. „Rozhodla naše velká nedisciplinovanost. Dokázali jsme stáhnout náskok Přerova na dva góly, ale vzápětí jsme zase faulovali, a dostali se tak podtlak. Musíme zlepšit koncovku a vyvarovat se zbytečných faulů," vysvětloval trenér Nového Jičína David Handl.

Série pokračuje svým druhým utkáním již dnes v 18 hodin na novojičínském zimním stadionu.

STAV SÉRIE: 1:0

1. zápas čtvrtfinále play-off

HC Zubr Přerov - HC Nový Jičín 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky: 13. Sakrajda, 20. Kudělka (Kolář, Sprušil), 34. Sakrajda (Málek, Brančík), 34. Sprušil (Blinka), 46. Málek (Sakrajda, Kudělka) 40. M. Chvostek (Skaloš, Andrýsek), 42. Hradil (Zedník). Vyloučení: 9:10, navíc Kabeláč (NJ) 10 minut + do konce utkání, Horák (NJ) 10 minut. Využití:1:1. Poměr střel: 35:29. Diváci: 2022.

Muž zápasu: Petr Sakrajda

HC Zubr Přerov: Vojtek (46. Sklenář) - Pala, Tomeček, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Hanák, Goiš, Sedlák - Sakrajda, Brančík, Ditrich - Kolář, Sprušil, Blinka - Kundrátek, Málek. Trenér: Pavel Sedlák.

HC Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Vašut, P. Gulda, Horák, F. Chvostek, Hradil - M. Chvostek, Macháček, Skaloš - Kabeláč, Škumát, Hruška - Uhlár, Zedník, Brynecký - Martinčík, Tomášek. Trenér: David Handl.