Šestnáctá série nájezdů se tentokrát neopakovala

Nový Jičín – I druhý duel v sezoně mezi Novým Jičínem a břeclavskými Lvy dospěl k nájezdům. Zatímco v Břeclavi rozhodl o vítězství domácích až dvaatřicátý nájezd, v Novém Jičíně přinesla rozuzlení třetí série, ve které se prosadila nedávná posila domácích Heža.

7.11.2013 1

HC Nový Jičín – HC Lvi Břeclav Foto: Deník/Dalibor Tobola

Kdo viděl v sobotu první dvě třetiny v podání Nového Jičína s Prostějovem a následně shlédl úvodních čtyřicet minut proti Břeclavi, nemohl věřit vlastním očím. Zatímco proti vedoucímu celku tabulky byli novojičínští hokejisté lepším týmem, proti Lvům to byl pravý opak.

Posílená Břeclav, které nastoupila se zkušeným Radkem Hamanem, jehož kariéra byla neodmyslitelně spjatá se znojemskými Orly, byla lepší také ve druhé části, což korunovala v jejím úvodu. Na začátku třetí třetiny byl v úniku faulován domácím Macháček, ale na Zelenku si v nařízeném trestném střílení nepřišel.

Domácí tribuny se dočkaly vyrovnání až v 52. minutě, když se dorážkou prosadil Hruška, který celou útočnou akci sám rozjel. Díky zlepšené třetí třetině nakonec parta kapitána Vašuta vyválčila důležité dva body. „Začátek byl velmi špatný. Kluci do toho pak dali všechno, ale to už bylo pozdě. Prvních čtyřicet minut tam z naší strany nebylo vůbec nic. Do třetí třetiny jsme všechno překopali, protože to byla tragédie. Nakonec jsou pro nás dva body velmi dobré," oddechl si asistent domácího trenéra Bohumír Polášek. Hosté byli po utkání mírně rozladěni. „Jednoznačně jsme ztratili dva body, protože jsme byli dvě třetiny lepší. Jenom to, že jsme neproměnili tutovky nás stálo tři body. Já tomu říkám vraždění. Je to pro mě nepochopitelné," kroutil hlavou trenér Lvů Michal Konečný.

Ještě více se o utkání dočtete v pátečním tištěném vydání Novojičínského deníku.

2. liga, sk. Východ, 16. kolo

HC Nový Jičín – HC Lvi Břeclav 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Branky: 5. Vnenk (Skaloš), 52. Hruška (Macháček, Skaloš), rozhodující nájezd Heža – 20. Medřický (Popolanský, Blaha), 23. Šaur (Bolfík, Piskoř).
Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 260.

Jak šly nájezdy? 1. Vašut X, Průdek 0:1, 2. Skaloš 1:1, Piskoř X, 3. Heža 2:1, Haman X.

Nový Jičín: Šrámek – Horák, Vašut, Vnenk, Hruška, Gulda, Záhradný, Pelikán – M. Chvostek, Sprušil, Kabeláč, Macháček, Skaloš, Putniorz, Hanák, Heža, Lehečka, Rejžek, Uhlár, Zedník. Trenér: Handl.

Zbylé výsledky 16. kola:

HC Orlová - HC RT Poruba 2:3,

VSK Technika Brno - SHK Hodonín 3:6,

VHK Vsetín - HC Zubr Přerov 7:4,

LHK Jestřábi Prostějov - HC Bobři Val. Meziříčí 5:3,

HC Slezan Opava - HC Frýdek-Místek 6:1.

Hokejisté Nového Jičína zakončí v sobotu od 17 hodin sérii tří domácích zápasů v řadě. Soupeřem jim bude VHK Vsetín.