HC Studénka – TJ Horní Benešov 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Utkání v o něco pomalejším tempu než čtvrtfinálové derby s Kopřivnici začala lépe Studénka, která se po brankách již v polovině 6. minuty ujala vedení. Obrovskou chybu hostující obrany, kdy doslova neservírovali puk domácímu hráči, zužitkoval Kostelňák, který otevřel brankový účet zápasu – 1:0. Hosté se sice snažili rychle vyrovnat, ale jejich pohodu naboural Šebesta, jenž v 15. minutě vybojoval puk ve středním pásmu, proháčkoval se až do útočné třetiny a z velikého úhlu od pravého mantinelu zaskočil gólmana Vlašánka, když mu provětral pravou šibenici – 2:0.

Hosté zazlobili se začátkem druhé periody. To Tomáš Lhotský zkušeně vyzkoušel pozornost Válka, který však jeho nečekanou střelu přes obránce vyrazil. Paradoxně největší šanci hostí ve druhé půli připravila náhoda. Projektil Radima Lhotského v oslabení směřoval přes celé hřiště do rohu kluziště, kam hned vyrazil Válek. Nečekal však, že puk, ve snaze zastavit ho, tečoval na červené domácí obránce, který jej tak nasměroval na opuštěnou bránu domácích. Rychlý spurt Válka zpět k brance však byl nakonec zbytečný, protože touš o pár centimetrů minul prázdnou kasu. Poté zavezl puk do útočné třetiny hostující Herman, žabičkou přes hokejku obránce hledal volného Koschatzkého, tomu ale puk na poslední chvíli přeskočil čepel hole. Rozuzlení duelu tak vzali do rukou domácí. V 37. minutě, kdy hráli v oslabení, ujel Merta, v době, kdy Vlašánkovi zakryl pohled Šebesta, vystřelil, a právě Pavel Šebesta zařídil pohotovou dorážku – 3:0.

Ve třetí třetině opět nejprve zazlobili hosté, ale přečíslení Bensche a Radima Lhotského nevyšlo. Pak se na ledě značně přitvrdilo a začaly padat tresty. Ve 49. minutě poslal navíc Fišera zezadu brutálně krosčekem domácího Kuchaře hlavou na hrazení a dostal pět plus do konce utkání. V závěru ještě viděli diváci boxerský souboj Nováka s Benschem, ze který dostali oba 2 + 2 minuty.

Miroslav Pokorný (Studénka): Oproti derby utkání s Kopřivnicí chyběly trochu ty emoce, což bylo ostatně na ledě vidět, protože zápas neměl takovou tu jiskru. Za výhru jsme ale rádi, zápas musím hodnotit pozitivně. Hraje se již několik utkání obden po sobě a únava byla znát na obou týmech. Perfektně nám zachytal gólman a splnili jsme to, že pokud by se mělo hrát i třetí utkání, budeme hrát doma. V každém případě budeme chtít rozhodnout již v Benešově. Je tam sice bouřlivé prostředí, což je pro domácí dalším hráčem na ledě, ale jsme na to nachystaní.

Marek Harazim (Horní Benešov): To, že jsme dostali Studénku, jsme prvně uvítali, protože nám to na Studénku několik let jde. Letos jsou ale mnohem silnější než dříve, a přestože jsme si věřili, ve Studénce jsou tak zkušení hráči, že se umí na takové zápasy připravit. Navíc dnes Studénka opravdu vytěžila z minima maximum. Jsem si ale jistý, že se série do Studénky ještě jednou vrátí. Na domácím ledě hrajeme, i díky divákům, dobrý a pohledný hokej, a navíc dáváme branky, takže se máme na co těšit. Jak jsem říkal, do Studénky se ještě vrátíme, protože dnes byla Studénka hodně zranitelná.

Branky a nahrávky: 6. Kostelňák (Lindovský, Janečka II), 15. Šebesta (Tatarčík), 37. Šebesta (Merta), vyloučení: 5:7, navíc Fišera 5 minut + do konce utkání, Trubka na 10 minut (oba H. Benešov), bez využití, v oslabení: 1:0, střely na branku: 31:38, buly: 39:33, rozhodčí: T. Krenželok – Reček, Parma, diváci: 264, stav série: 1:0

Studénka: Válek – Kovář, Novák, Bolek, Kuchař, Janečka I, Holanik, Mlčák – Šebesta, Merta, Tatarčík – Čáň, Pokorný, Křivák – Janečka II, Kostelňák, Lindovský. Trenér Miroslav Pokorný st.

Horní Benešov: Vlašánek – Hejhal, Bensch, Herman, Palinčák, Schreier, Zigmund, Přibyla, Koschatzký, R. Lhotský, T. Lhotský, Čermák, Fišera, Fraš, Trubka, Podzimný, Vaněk. Trenér Marek Harazim