VYBERTE SI REGION

Studénka nedopustila další překvapení

Studénečtí hokejisté uspěli u posledního Šternberka, když vyhráli 6:3. Krajská liga pokračuje výjimečně už ve středu.

9.2.2016

Ilustrační fotoAutor: Deník/Dalibor Tobola

Na ledě Šternberka už v letošním ročníku jednou padli a historii už nehodlali opakovat.

Hokejisté Studénky ale v neděli v podvečer na Olomoucku uspěli, když se, i díky dvěma zásahům Pokorného a Tomáška, mohli radovat z vítězství 6:3. Soutěž nyní pokračuje už zítra (ve středu), kdy od 18 hodin hostí Studénka třetí Krnov. V sobotu pak cestuje Pokorného celek na led Horního Benešova.

Studénečtí už na ledě poslední Šternberka jednou lacině ztratili body, když prohráli 2:3.

„Rozhodně jsme tam nechtěli opakovat naše minulé vystoupení. Na začátku jsme ale měli namále, protože soupeř měl hned v první minutě dvě šance, ale Vašíček nás podržel a to nás nakoplo," vracel se na začátek utkání trenér Studénky Miroslav Pokorný, jehož syn poslal Studénku ve 3. minutě do vedení a následné trefy obránce Nováka a Tomáška měly za následek vedení 3:0.

Domácí pak neproměnili trestné střílení, ale v předposlední minutě první části se přece jenom dočkali snížení.

Dvoubrankový náskok si pak hosté přenesli také do závěrečného dějství, ve kterém už nedopustili žádné zdramatizování výsledky a po zásluze si domů vezli plný bodový zisk.

„V průběhu zápasu jsme si dokázali držet minimálně dvoubrankový náskok a to bylo rozhodující, protože to nebylo jednoduché utkání. Ve Šternberku je hodně specifické až nehokejové prostředí a jsem rád, že jsme to zvládli. Ve druhé třetině bylo za stavu 4:2 hodně důležité, že jsme ubránili dlouho dvojnásobnou přesilovku domácích," vracel s k jednomu z klíčových momentů Pokorný, jehož těší, že tým nadále zůstává ve hře o první místo.

Krajská hokejová liga, 23. kolo

HC TJ ŠTERNBERK - HC STUDÉNKA 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

Branky: 19. Jurák (Dobrý), 31. Smětal (Hes), 59. Hes (Smětal) - 3. Pokorný (Štubňa, Čáň), 9. Novák (Pokorný), 16. Tomášek (Mičulka), 24. Pokorný (Čáň, Novák), 49. Sochorek (Ertel, Sluštík), 54. Tomášek (Mičulka). Rozhodčí: Cik - Skokánek, Spielmann. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 100.

HC Studénka: Vašíček – Janečka, Jedlička, Novák, Pelikán, Holaník, Poláček - Ertel, Sluštík, Kaňovský (30. Sochorek) - Štubňa, Pokorný, Čáň - Martinčík (41. Řehulka), Tomášek, Mičulka. Trenér: Pokorný st.

9.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Česko v neděli zasáhnou velmi silné bouřky, budou padat kroupy

V neděli přes den zasáhnou celé území Česka bouřky. Ve východní polovině Čech a na Moravě budou velmi silné, doprovodí je přívalové deště s dvoucentime­trovými kroupami a silný vítr. Před postupující studenou frontou vystoupí teploty na Moravě a ve Slezsku nad 31 stupňů Celsia, sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Frenštát pod Radhoštěm buduje střelnici

Období dvouměsíčních letních prázdnin patří ve Frenštátě pod Radhoštěm stavebním pracím nejen na tamních základních školách, ale čilý stavební ruch v současné době panuje také v Centru volného času Astra.

Fotbalovým klubům v kraji začíná pohárem sezona

Baník v Dolním Benešově nebo SFC Opava v Petřkovicích. Celkem jedenáct klubů z Moravskoslezského kraje se zapojí do úvodního kola českého poháru. A hned osm z nich se utká v regionálním souboji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.