VYBERTE SI REGION

Studénka nedopustila další překvapení

Studénečtí hokejisté uspěli u posledního Šternberka, když vyhráli 6:3. Krajská liga pokračuje výjimečně už ve středu.

9.2.2016

Ilustrační fotoAutor: Deník/Dalibor Tobola

Na ledě Šternberka už v letošním ročníku jednou padli a historii už nehodlali opakovat.

Hokejisté Studénky ale v neděli v podvečer na Olomoucku uspěli, když se, i díky dvěma zásahům Pokorného a Tomáška, mohli radovat z vítězství 6:3. Soutěž nyní pokračuje už zítra (ve středu), kdy od 18 hodin hostí Studénka třetí Krnov. V sobotu pak cestuje Pokorného celek na led Horního Benešova.

Studénečtí už na ledě poslední Šternberka jednou lacině ztratili body, když prohráli 2:3.

„Rozhodně jsme tam nechtěli opakovat naše minulé vystoupení. Na začátku jsme ale měli namále, protože soupeř měl hned v první minutě dvě šance, ale Vašíček nás podržel a to nás nakoplo," vracel se na začátek utkání trenér Studénky Miroslav Pokorný, jehož syn poslal Studénku ve 3. minutě do vedení a následné trefy obránce Nováka a Tomáška měly za následek vedení 3:0.

Domácí pak neproměnili trestné střílení, ale v předposlední minutě první části se přece jenom dočkali snížení.

Dvoubrankový náskok si pak hosté přenesli také do závěrečného dějství, ve kterém už nedopustili žádné zdramatizování výsledky a po zásluze si domů vezli plný bodový zisk.

„V průběhu zápasu jsme si dokázali držet minimálně dvoubrankový náskok a to bylo rozhodující, protože to nebylo jednoduché utkání. Ve Šternberku je hodně specifické až nehokejové prostředí a jsem rád, že jsme to zvládli. Ve druhé třetině bylo za stavu 4:2 hodně důležité, že jsme ubránili dlouho dvojnásobnou přesilovku domácích," vracel s k jednomu z klíčových momentů Pokorný, jehož těší, že tým nadále zůstává ve hře o první místo.

Krajská hokejová liga, 23. kolo

HC TJ ŠTERNBERK - HC STUDÉNKA 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

Branky: 19. Jurák (Dobrý), 31. Smětal (Hes), 59. Hes (Smětal) - 3. Pokorný (Štubňa, Čáň), 9. Novák (Pokorný), 16. Tomášek (Mičulka), 24. Pokorný (Čáň, Novák), 49. Sochorek (Ertel, Sluštík), 54. Tomášek (Mičulka). Rozhodčí: Cik - Skokánek, Spielmann. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 100.

HC Studénka: Vašíček – Janečka, Jedlička, Novák, Pelikán, Holaník, Poláček - Ertel, Sluštík, Kaňovský (30. Sochorek) - Štubňa, Pokorný, Čáň - Martinčík (41. Řehulka), Tomášek, Mičulka. Trenér: Pokorný st.

9.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Letní Heipark Day 2016 se kvapem blíží

Den plný sportu, zábavy a nejrůznějších atrakcí čeká v sobotu 27. srpna na návštěvníky, kteří zavítají do areálu Heipark v Tošovicích, místní části Oder.