V průběhu uplynulého týdne si v domácím utkání proti třetímu Krnovu vybrali slabší chvilku, když po porážce 4:6 poprvé v sezoně před vlastními diváky nebodovali.

„Nehledám žádné výmluvy. Podali jsme nejhorší domácí výkon v sezoně," přiznal trenér Studénky Miroslav Pokorný, jehož tým si však spravil chuť v sobotu v Horním Benešově, kde dokázal zvítězit 4:1. Očekávaný šlágr krajské ligy se uskuteční už tuto sobotu od 17 hodin, kdy do Studénky dorazí vedoucí celek tabulky z Orlové.

Studénečtí zadělali na sedmnáctý tříbodový počin v ročníku už v první třetině, kdy se po gólech nejproduktivnějšího hráče týmu Mičulky a Čáně těšili z vedení 2:0. „V Horním Benešově to je vždycky složité. Myslím si ale, že jsme to zvládli dobře. Celý zápas jsme si drželi vedení," pochvaloval si kouč Studénky, jenž ocenil spolehlivý výkon brankáře Baldíka.

„Alternuje teď mezi Studénkou a Karvinou, takže jsme si ho teď zase vytáhli. Jeho výkon položil základ k našemu vítězství," zdůraznil Pokorný. Hosté pak v polovině utkání přidali třetí zásah z hole Miroslava Pokorného mladšího a poprvé inkasovali až ve 41. minutě, kdy domácí tým trenéra Harazima snižoval na 1:3.

„Hodněkrát jsme byli vyloučení, ale oslabení jsme až na jedno zvládali skvěle, což bylo pro vývoj zápasu hodně důležité," uvědomoval si trenér vítězného celku, jehož výhru pak v závěru pečetil svým druhým gólem znovu Miroslav Pokorný mladší.

„Po nepovedeném utkání s Krnovem jsme si tak opět zvedli sebevědomí. Odčinili jsme to, co jsme doma ztratili, a jsem rád, že jsme hned odpověděli vítězstvím a nezanechalo to na nás žádné výraznější stopy," uzavřel trenér studéneckých hokejistů.

Krajská hokejová liga, 25. kolo

TJ HORNÍ BENEŠOV - HC STUDÉNKA 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky: 41. Bensch (Vrábel, Trubka) - 4. Mičulka (Sochorek), 13. Čáň, 28. Pokorný (Pelikán, Štubňa), 57. Pokorný (Čáň). Rozhodčí: Polášek - Chamrád, Krakovčík. Vyloučení: 6:8, navíc Mičola (HB) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 120.
HC Studénka: Baldík - Poláček, Jedlička, Novák, Pelikán, Bolek, Holaník – Vacula, Mičulka, Sochorek - Pokorný, Štubňa, Čáň – Tomášek, Ertel, Martinčík. Trenér: Pokorný st.

Vložené 24. kolo:

HC STUDÉNKA– HK KRNOV 4:6 (1:2, 2:3, 1:1) Branky: 5. Mičulka (Sochorek), 28. Holaník (Mičulka), 39. Jedlička (J. Sluštík), 60. Tomášek (Novák) - 14. P. Michálek (Hon), 14. Weiss (Tošenovjan), 22. Tošenovjan (Hon), 31. Lichý (P. Michálek), 37. Kostovský (Pavlica, P. Michálek), 60. Pavlica (P. Michálek). Rozhodčí: J. Jeřábek - Wanke, Kudlička. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 150.
HC Studénka: Válek (21. Vašíček) – Janečka, Jedlička, Novák, Pelikán, Bolek, Holaník – Kaňovský, Sluštík, Ertel (21. Vacula) – Pokorný, Štubňa, Čáň (41. Orszulik) - Tomášek, Mičulka, Sochorek.